دختر خوانده ی من ازدواج ما را نابود کرده!


بچه هایی که حاصل ازدواج های فبلی هستند برای سازش با شرایط جدید سختی های زیادی را ایجاد می کنند. این ازدواج ها می تواند پایدار باشد؟

● صحبت های زن

▪ او مرا دیوانه کرده

دختر خوانده ی من دنیا ۲۱ ساله است. او از سال گذشته بعد از آن که دانشگاه را رها کرد، مرتبا ما را تحریک می کند. این جمله را فرشته ۳۷ ساله، دارای یک پسر ۷ ساله که حاصل ازدواج قبلی او است گفت. فرشته الان ۷ ماهه بار دار است.

او میگوید من دنیا را دوست دارم، اما او مرا نا دیده می گیرد و حسین را نسبت به من تحریک می کند. او کار هایی انجام می دهد تا بین من و حسین دعوا بیندازد.

من دنیا را درک می کنم. مادرش ، همسر اول حسین زمانی که او ۵ ساله بود مرد. حسین در وضعیتی نبود که بتواند از او محافظت کند. حسین در گذشته داروهای آرام بخش مصرف می کرد. و دخترش را دوست دارد و برای او ناراحت است.

دنیا دختر زرنگی است، او از ما خواست تا خانه دوستش اسباب کشی کند و تا زمانی که خواسته هایش برآورده نشود برنگردد. من نمی خواهم که با او مشکلی داشته باشم اما او به من بی احترامی می کند. او کلا آدم نا مرتبی است. قسمت های خشک پیتزا را در اتاق نشیمن می اندازد، ساعت ها موزیک با صدای بلند گوش می دهد مرتن آشغال روی فرش می اندازد. او ۲ ماه یک بار اتاقش را تمیز می کند. و لباس هایش را که برای دویدن می پوشد نمی شوید. ما انتظار داریم که لباس هایش را خودش بشوید اما او این کار را نمی کند و ما را عصبانی می کند.

من و حسین درباره وزن دنیا بسیار ناراحتیم. او حدودا ۹۰ کیلو وزن دارد و از صحبت کردن با یک متخصص درباره وزن خود سر باز می زند. ما از عیب جویی های او متنفریم ، او در ظاهر مشکلات پزشکی زیادی دارد.

زمانی که او با پدرش بحث می کنند او حرفهای ناراحت کننده به پدرش میزند. حسین از روی خشم چشمانش گرد می شود اما دنیا او را با تمسخر نگاه می کند و خشم او را بیشتر می کند. شوهر من از روی خشم به دیوار ها ضربه می زند اما دنیا فریاد می زند و من سعی می کنم به این وضعیت پایان دهم.

دنیا در کار ها دست کاری زیادی می کند و حسین را نسبت به من پریشان می کند. او ماشین را خراب کرده و حسین را گرفتار تعمیر می کند. به نظر من او با زیرکی گستاخی می کند. او حسادت من را بر می انگیزد و زمانی که حسین شب ها دیر به خانه می آید باعث می شود تا من او را سؤال باران کنم.

بچگی من با دنیا خیلی متفاوت است. من نمی توانستم هر چیزی را به پدرم بازگو کنم. پدر من مدیر یک شرکت بیمه بود و هرگز زمان زیادی را با من سپری نکرد. مادرمم هم یک منشی تمام وقت در یک شرکت بود و زمانی هم که به خانه می آمد تمام وقت خود را صرف کار های آشپز خانه می کرد. من در کودکی به اندازه کافی لاغر بودم و نیازی به رژیم غذایی نداشتم.

من شوهر اولم را در مهمانی بعد فارغ التحصیلیم در دانشگاه دیدم. اما ازدواج ما سال های کمی دوام آورد. زمانی که من با او عروسی کردم می دانستم که او یک فرد خوش گذران و رفیق باز است. اما من فکر می کردم که می توانم بعد از ازدواج از او یک آدم متفاوت بسازم. نتیجه ی آن ازدواج یک پسر به نام حامی بود.

من حسین را در اواخر ازدواجم ملاقات کردم. زمانی که من در یک شرکت ضبط موزیک کار می کردم و او یک عکاس آزاد بود که برای عکس های روی آلبوم ها عکس می گرفت. ما برای ساعت ها با هم صحبت می کردیم و برای هم بهترین دوست ها بودیم. و بعد از پایان ازدواجم عاشق همدیگر شدیم. من می دانستم که حسین دارو های آرام بخش می خورد، اما او از این مرحله عبور کرد. و حالا ۳ سال است که بدنی پاک و سالم دارد. او حالا کار تجارت می کند.

در گذشته رفتار های ما با یک دیگر متعادل بود اما به وسیله ی دنیا این تعادل به هم خورد. حسین اغلب اوقات فرار می کند. من نمی توانم بپرسم که در این مدت کجا بوده. هنگامی که در کنار هم غذا می خوریم دنیا شلوغ کاری هایی در می آورد که ما را کاملا گیج می کند.

● صحبت های مرد

▪ او با شیطنت هایش در سیستم زندگی ما اخلال ایجاد کرده

من دخترم را خیلی دوست دارم و من در همه ی این سال ها برایش یک پدر بد بودم، این جمله راحسین ۴۲ ساله گفت. اما دنیا زندگیش را می پیچاند و با این کار زندگی ما را نیز تغییر داده. من نمی توانم دیدگاه های مخرب او را در زندگی خود قرار دهم.

من تنها به وسیله ی مادرم نگهداری می شدم. مادرم زمانی که من بچه بودم پدرم را رها کرد. و من هیچ دیدگاهی نسبت به او ندارم.

من همسر اولم را ، مادر دنیا، زمانی که ۲۰ ساله بودم دیدم و ما زندگی مشترک خود را شروع کردیم. اما این ازدواج با مرگ او زمانی که دنیا ۵ ساله بود شکسته شد.

همان طور که فرشته گفت ، دنیا همسرم را از من دور می کند. من بار ها به او گفتم که نباید برای ما یک مانع باشد. زمانی که او به دانشگاه رفت من و فرشته بیشتر به هم نزدیک شدیم. اما زمانی که او از دانشگاه خارج شد دوباره همه چیز در زندگی ما خراب شد. ۳ سال قبل من خودم را در بیمارستان چک کردم و هیچ آثار دارو در بدن من نبود. من یک تجارت را از طریق تلفن و سفارش از طریق پست در خانه شروع کردم. من برای تامین مسائل مالی حامی و فرشته و نوزادمان برنامه ریزی کردم. اما دنیا در سیستم زندگی ما اخلال ایجاد می کند.

من می دانم که آدم تند خو و بد اخلاقی هستم، اما این وحشی گری های دنیا غیر قابل قبول است و اوضاع را بدتر می کند. او به همسرم در پاک کردن خانه کمک نمی کند. من صبر و شکیبایی فرشته را ندارم و هر وقت که تلاش کردم تا خانواده را به هم نزدیک کنم فاصله ها بیشتر شده است. من در مورد مسائل بیشتر دوست دارم گفتگو کنم تا مشاجره.

رابطه ی من با دنیا زمانی که بین من و فرشته تفرقه می اندازد تند می شود. زمانی که فرشته عقاید خوب خود را انجام می دهد من توقع دارم که هر دقیقه از من احساسم را نسبت به آن بپرسد. من یچزی را مخفی نمی کنم فقط هر چیزی را بیان نمی کنم.

من نمی خواستم که این جا باشم اما اگر مشاوره به آرام کردن زندگی ما کمک می کند ، من آمدن به این جا را لازم می دانم.

● صحبت های مشاور

▪ قسمت های گذشته را در کنار یک دیگر بگذارید

به هر حال تحریک کردن و ایجاد سختی هایی توسط دنیا پیش بینی می شد. این جمله را مشاور گفت. نه فرشته و نه حسین فکر نمی کردند که دنیا تاثیر جدی روی روابطشان ایجاد کند.

فرشته نمی خواهد که دنیا آن ها را تحریک کند و می خواهد او را در نیاز ها و خواسته ها راهنمایی کند. فرشته باید یاد بگیرد که بتواند از نیاز های شخصیش که نجات دهنده ی کل خانوده است حمایت کند. حسین نیز باید خشم خود را کنترل کند و روابط مخرب سال های گذشته خود را به روابط مثبت تبدیل کند.

حسین و فرشته هر دو از نزاع بدشان می آید و تا جایی که امکان دارد از آن دوری می کنند. اما متاسفانه در همه ی ازدواج ها مشاجره وجود دارد. زمانی که آن دو واقعا همدیگر را آرام کنند وضع دشوار بینشان حل خواهد شد. آن ها یاز دارند تا یاد بیرند که چگونه آن را انجام دهند.

برای فرشته مشکلات کلاسیک با یک دیگر ترکیب شده است. و گاها رفتار های متناقضی را در انجام کار ها از او سر می زند. فرشته اندیشه های زیادی دارد و در آن ها استوار است. اما افکار او باطل می شود. و فهمیدن علت آن هم سخت نیست. والدین فرشته در کودکی او از هم دور بودند و زمانی که او به محبت نیاز داشته در کنارش نبودند.

فرشته نا خود آگاه در ماموریت جذب کردن عشق پیروز است. حسین با خشم خود دیگران را می هراساند.

● کمک به دنیا

فرشته و حسین باید به دنیا کمک کنند. او هرگز عقب نشینی را یاد نگرفته، و فرشته و حسین نیز به او اجازه می دهند تا در وضعیت خود بماند. من به آن ها توضیح دادم که چرا دنیا می خواهد مستقل باشد و این که آن ها تا چه زمانی می توانند که یک بچه را پیش خود نگه دارند؟

من برای آن ها ۳ مورد را توضیح دادم که در بهبود وضعیتشان مؤثر است.

این سه مورد شخصی نیست و بستگی به انتظارات آن ها دارد. فرشته و حسین پذیرفتند که اگر دنیا می خواهد ادامه تحصیل دهد به او کمک کنند و اگر نه او یک کاری داشته باشد. و او برای مدت طولانی در بیرون و زمان کمتری را در خانه باشد. کار هایی که احساسات او را بر می انگیزد انجام ندهند و اگر او ایده ی خوبی دارد آن را عملی کنند. اگر دنیا تمایلی به کم کردن وزن خود ندارد به او فشار نیاورند.

اگر فرشته و حسین با دنیا جدی باشند ، دنیا به طرف آنها خواهد آمد. او بعد از ۲ ماه یک شغل خوب پیدا کرد. او همچنین برای ادامه تحصیل تمایل نشان داد

در نتیجه تنش ها از طرف دنیا کاهش پیدا کرد و آن دو در زدگیشان صمیمیت گذشته را پیدا کردند. و هر دوی آن ها دیوار های دور خود را برداشتند. فرشته از احساسات و هیجانات و حسین نیز خشم خود را کم کرد. فرشته دوباره سعی می کرد تا به حسین اعتماد کند ، البته برای او در ابتدا کمی مشکل بود. فرشته می ترسید که حسین دوباره به سمت دارو خوردن برود. او با چند هفته گفتگو و مشاوره دوباره اعتماد خود را نسبت به حسین به دست آورد.

من به حسین پیشنهاد کردم تا هر زمان که خشمگین می شود به فرشته اطلاع داده و به بیرون برود و در مورد آن فکر کند. و به فرشته اطمینان دهد که این کار به روابطشان آسیب نمی رساند.

بعد از نقل مکان دنیا، پسر کوچک آن ها ، حامد ، به دنیا آمد. حالا فرشته و حسین می دانند که چگونه در برابر سختی ها مقابله کنند و به کا رو زندگی خود ادامه دهند و برای جبران آن ها تلاش کنند.پورتال سیمرغ