جستجو در سایت توسط گوگل

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج 1 تا 10 از 12 مجموع

موضوع: گزارشات اختصاصی در باره سلامتی افراد قد بلند

دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
    موقعیت
    آمریکا

پیشفرض گزارشات اختصاصی در باره سلامتی افراد قد بلند

افزايش خطر لختگي خون در مردان قد بلند

پزشكان نروژي هشدار دادند مرداني كه هم بلندقد و هم چاق هستند بيشتر در معرض خطر تشكيل لخته‌هاي خون و در نتيجه مرگ ناگهاني قرار دارند.

به گزارش سرويس «بهداشت و درمان» ايسنا، دكتر براكان و دستيارانش متوجه شدند كه احتمال ابتلا به ترومبوس عروق سياهرگي در مردان چاق و قدبلند بيشتر از مردان كوتاه‌ قد است.

اين متخصصان خاطرنشان كردند حتي در صورت داشتن وزن طبيعي باز هم مردان بلند قد 57/2 برابر بيشتر در معرض ابتلا به اين مشكل عروقي هستند.

به گزارش خبرگزاري يونايتدپرس، دكتر سيگريد ك. براكان از متخصصان گروه مطالعات هماتولوژي در دانشگاه ترومسو به نتايج فوق دست يافته است.

اين مطالعه در مجله انجمن قلب آمريكا منتشر شده است.
    عضو تحریریه علمی ایران سلامت

موقعیت
    آمریکا

پیشفرض

نکته ای قابل توجه دختران قد بلند

محققان به نکته ای قابل توجه در رابطه با بارداری زنان قد بلند رسیده اند ، آیا می دانید زنان قد بلندی که ...

مظهری خاطرنشان كرد: در دوران بلوغ اگر به تغذیه دختران نوجوان توجهی نشود، قد آنها كوتاه و اندامشان ظریف خواهد بود از این رو نسل آینده را نیز به مخاطره می‌افتد زیرا دختری كه قد بلندی دارد، ذخایر غذایی كاملی داشته و در هنگام باروری جفت بزرگتری ساخته و تغذیه بهتری از طریق جفت به جنین می‌رسد.

یك متخصص تغذیه گفت: دختران قد بلند ذخایر غذایی كاملی دارند و در هنگام بارداری جفت بزرگتری ساخته و از این رو تغذیه بهتری از طریق این جفت به جنین رسیده و فرزندان آنها سالم تر به دنیا می‌آیند.

سید‌ ضیاءالدین مظهری اظهار داشت: دختران در دوران بلوغ نیاز زیادی به آهن و كلسیم پیدا می‌كنند و اغلب آنها در این ایام رژیم گرفته یا از غذاهای فست فود استفاده می‌كنند كه موجب عدم تأمین نیازهای تغذیه‌ای آنها شده و ذخایر بدنی آنها تحلیل می‌رود.

وی در ادامه افزود: تغذیه فقط شامل خوردن و لذت بردن نمی‌شود؛ در ورای تغذیه باید به سلامتی اندیشید و رساندن 50 ریزمغذی و اسیدهای چرب آمینه به سلول‌های بدن از طریق مواد غذایی ضروری است.
    این متخصص تغذیه با بیان اینكه روش تغذیه اكثر دختران جامعه نادرست است، ادامه داد: سرعت افزایش تكثیر سلولی در دوران بلوغ شبیه به نوزادی است كه تازه به دنیا آمده و با سرعت رشد كرده است و در طول 5 الی 6 ماه وزن او به دو برابر می‌رسد و در دوران بلوغ اگر دختران جوان خواب كافی داشته و از تمام گروه‌های غذایی استفاده كنند، 10 الی 15 سانتی‌متر قد كشیده و وزن آنها نیز اضافه می‌شود.

مظهری خاطرنشان كرد: در دوران بلوغ اگر به تغذیه دختران نوجوان توجهی نشود، قد آنها كوتاه و اندامشان ظریف خواهد بود از این رو نسل آینده را نیز به مخاطره می‌افتد زیرا دختری كه قد بلندی دارد، ذخایر غذایی كاملی داشته و در هنگام باروری جفت بزرگتری ساخته و تغذیه بهتری از طریق جفت به جنین می‌رسد.

این استاد دانشگاه با بیان اینكه اگر زنان می‌خواهند فرزندان آنها دچار بیماری نشوند در هنگام ورود به حاملگی باید دارای وزن مناسب‌ باشند، گفت: هم‌اكنون 60 درصد از دختران كشور دچار كم‌خونی هستند كه اثرات منفی بر روی رشد آنها در دوران بلوغ دارد.

مظهری ادامه داد: عمده كم‌خونی دختران شامل فقر آهن، كمبود اسید فولیك و ویتامین b12 است و برای جبران آن باید از گوشت قرمز، ماهی و منابع گیاهی استفاده كنند اما جذب آهن منابع گیاهی در بدن پایین است.

این متخصص تغذیه با بیان اینكه دخترانی كه كم خونی دارند، غذای خود را با ماست یا دوغ مصرف نكنند، گفت: مصرف لبنیات به دلیل داشتن كلسیم، جذب آهن مواد غذایی را مختل می‌كند.

موقعیت
    آمریکا

پیشفرض

قد بلند ها خوشبخت ترند

جام جم آنلاين: مردان داراي قد 180 سانت به بالا در زندگي خانوادگي‌خوشبخت‌ترند. محققان با بررسي مردان فرانسوي به اين نتيجه رسيدند كه مردان قد بلند 50 درصد خوشبخت تر از مردان قد كوتاه هستند. قد ، نقش زيادي در دست يافتن به امكانات تازه دارد و بسياري از مديران و صاحبان موفق مشاغل قدبلند هستند. قدكوتاه‌ها سعي زيادي مي كنند تا فعاليت هايشان به چشم بيايد اما قد بلندها به راحتي به چشم مي‌آيند.همچنين قد كوتاه ها ديرتر از قد بلندها نيز ازدواج مي‌كنند

موقعیت
    آمریکا

پیشفرض او ديگر نمي خواهد قد بكشد

يائو دفن و تلاش براي پيدا كردن يك زندگي عادي
    او ديگر نمي خواهد قد بكشد

سلامت: يائو دفن ديگر خسته شده است. بلند قدترين زن جهان با اينكه تازه توانسته است نامش را در كتاب ركوردها ثبت كند، ولي ديگر تحمل مشكلات ركوردش را ندارد. او با قد 2 متر و 36 سانتيمتر حالا 36 ساله شده است و هفته گذشته بالاخره با كمك هاي مردم جهان در بيمارستان فوق تخصصي روييجين شانگهاي بستري شد تا پزشكان كاري براي وضعيت او بكنند. هفته گذشته دردهاي استخواني ديگر امان او را بريد و پزشكان را مجبور كرد دست به طراحي يك عمل چند مرحله اي براي متوقف كردن رشدش بزنند. او حالا 5 سانتيمتر از سندي آلن كه قبلا ركوردار قد در ميان بانوان جهان بود هم بلندتر است.هر دوي آنها از بيماري ژيگانتيسم يا همان غول آسايي رنج مي‌برند. تومور موجود در غده هيپوفيز آنها باعث مي شود بيش از حد هورمون رشد ترشح شود و آن وقت آنها تبديل به غول‌هايي شوند كه جان مي‌دهند براي كتاب ركوردها و جلد مجله ها. سندي آلن حالا آن قدر وضعش وخيم شده كه مجبور است روي صندلي چرخدار زندگي كند. ام يائو دفن اميدوار است پزشكان بتوانند كمكش كنند. او مي‌گويد:< آرزو دارم درمان‌ها موثر باشد و بتوانم كمي مثل آدم هاي ديگر باشم. من مي دانم كه هيچ وقت زندگي عادي نخواهم داشت اما مي‌خواهم حداقل بتوانم كارهاي روزمره‌ام مثل خريد و غذا پختن را خودم انجام دهم.>رشد غول آساي يائو دفن باعث بزرگ شدن بيش از اندازه قلب و پوكي استخوانش شده است. پزشكان اميدوارند بعد از اين عمل جراحي اندازه تومور حدود 30 درصد كم شود و سپس از داروهاي مهار كننده هورمون رشد براي نتيجه بهتر استفاده كنند.

دختر بزرگ و فقير
    بيماري يائو دفن زماني كه او 15 سال داشت تشخيص داده شد و از همان زمان پزشكان وجود تومور را در غده هيپوفيز اين دختر تشخيص دادند. در آن موقع قد او 1/82 متر بود. در همان زمان عمل جراحي مي توانست همه چيز را تقريبا درست كند. چند مربي ورزشي در آن زمان قصد داشتند او را با بردن به تيم‌هاي بسكتبال نوجوانان تبديل به يك ستاره كنند. اما يائو با وجود قد بلند بدن بسيار ضعيفي داشت و به همين خاطر تيم‌هاي ورزشي خيلي زود از تصميم‌شان منصرف شدند. خانواده يائو به قدري فقير بودند كه حتي نمي‌توانستند داروهاي او را تامين كنند. به خاطر بي پولي، دختر نوجوان دوباره به دهكده كوچكشان در شرق چين برگردانده شد. او روز به روز بزرگتر مي شد. ديگر در خانه روستايي براي او جايي نبود و او مجبور شد شب‌ها را در اصطبل و در كنار حيوانات به صبح برساند.
    پدرش او را با اين اوضاع و احوال مجبور كرد براي خانواده كسب درآمد كند. زماني كه يائو 20 سال داشت، خانواده اش او را براي كار به يك سيرك فرستادند تا او نقش يك موجود غول آسا را براي خنده بقيه بازي كند.
    چند سال بعد پدر يائو در اثر بيماري سرطان مي ميرد. صاحب سيرك او را بيرون مي كند و او مجبور مي‌شود براي كار به سيرك ديگري برود. اوضاع او در اين سيرك بدتر هم شد. صاحب سيرك او را در يك اتاق زنداني كرده بود و تنها زماني در اتاق را باز مي‌كرد كه مردم براي تماشاي يائو بليط خريده بودند. اين شرايط سخت باعث شد وقتي مدت قراردادش با صاحب سيرك تمام شد به هيچ عنوان تمديد آن را قبول نكند. اما مسئولان سيرك به خاطر درآمد خوبشان او را دزديدند و يك شبانه روز در بيابان بدون آب و غذا رهايش كردند تا او مجبور به ادامه كار شود. آنها حتي تمام پس انداز يائو را هم دزديدند كه او حتي فكر فرار هم به ذهنش نرسد. هيچ كاري ديگر از دست او برنمي آمد جز آنكه منتظر يك معجزه بماند.

نيكوكاران نجات مي دهند
    معجزه زندگي يائو دفن در يك شب و موقع نمايش در سيرك اتفاق افتاد. دو پزشك براي ديدن برنامه به سيرك آمدند و متوجه وضعيت او شدند. آنها با كمك مالي يك فرد نيكوكار بالاخره او را از آن سيرك لعنتي نجات دادند و تحت مراقبت قرار دادند.
    آنها متوجه شدند اگر به زودي يائو تحت عمل قرار نگيرد ممكن است كور شود و حتي بميرد. در اين صورت مادر پير او به هيچ وجه نمي تواند زندگي او را با وزن سنگين تامين و حتي جابجايش كند. يائو دفن اكنون 20 ساعت از شبانه روز را روي تختي كه با كمك‌هاي خيريه برايش ساخته شده مي‌گذراند. او نمي تواند بيشتر از 15 دقيقه روي پاهاي خودش بايستد. مردم خير جهان زماني متوجه وضعيت او شدند كه شبكه معروف<ديسكاوري> برنامه مستندي از زندگي او پخش كرد. آن وقت بود كه مسائل مالي براي درمان يائو تقريبا حل شد. پرفسور نينگ گوآنگ هم بعد از ديدن اين برنامه حاضر شد تمام جراحي ها را به صورت مجاني انجام دهد تا كمك هاي مردمي فقط صرف هزينه‌هاي ديگر درمان يائو شود. پرفسور گوآنگ مي‌گويد: <اين عمل بسيار حساس و پرهزينه است. اما اين يك مورد بسيار ويژه است و من با تمام وجود مي‌خواهم به اين بيمار كمك كنم.> يائو دفن آرزوهايي دارد كه شايد براي اكثر مردم خيلي عادي به نظر برسد. او مي‌گويد:< من نمي‌خواهم به اين زودي بميرم. آرزو دارم با پاهاي خودم به خريد بروم،ازدواج كنم و مثل زن هاي ديگر بچه دار شوم.> عمل ها هنوز ادامه دارد تا شايد آرزوي هاي كوچك بلند قدترين زن جهان برآورده شود. كسي چه مي داند در آينده چه كسي جاي او را در اين مشكلات و در ميان ركورد‌داران خواهد گرفت.

موقعیت
    آمریکا

پیشفرض

آيا آدم هاي قد بلند خوشبخت تر هستند؟

جام جم آنلاين: پس از موافقت دايره تغذيه و دارو در سال 2003 در خصوص استفاده از هورمون هاي رشد براي افراد قد كوتاه ، استفاده از اين هورمون ها بسيار زياد شده است.
    به گزارش پايگاه اينترنتي الشرق الاوسط ، نزديك به 410 هزار كودك آمريكايي با استفاده از هورمون رشد ، سعي دارند قد بلند شوند.
    استفاده از هورمون هاي رشد ، تاكنون بيش از 8 ميليارد دلار براي دولت آمريكا هزينه دربر داشته است.
    دكتر ليونا كتلر ، پزشك غدد در بيمارستان كودكان رنبو بيبز در آمريكا گفت: چنين بودجه اي بسيار سرسام آور است.
    دكتر دالتون كانلي ، رئيس دانشكده جامعه شناسي دانشگاه نيويورك گفت: شايعه موفقيت و احساساتي بودن آدم هاي قد بلند در استفاده روز افزون هورمون هاي رشد بي تاثير نبوده است.

موقعیت
    آمریکا

پیشفرض

مصايب قد بلندي در گفتگو با مصطفي کارخانه، سرمربي اسبق تيم واليبال ايران
    قدبلند بودن دردسر دارد

مصطفي کارخانه را همه مي‌شناسند هم به خاطر مربي‌گري‌هاي بسيار خوبش در تيم ملي و هم به خاطر اخلاق ستودني‌اش در بيرون از زمين واليبال. شايد فکر کنيد که قد بلند هميشه يک مزيت است اما اگر پاي صحبت‌هاي مصطفي کارخانه با قدي بيش از 190 سانتي‌متر بنشينيد با مواردي آشنا مي‌شويد که خيلي هم خوشايند نيست. کارخانه مي‌گويد: «در جامعه ما که متوسط قد افراد خيلي بلند نيست، اولين مشکل براي من خريد لباس است چون معمولا لباس مناسب سايزم پيدا نمي‌کنم و مجبور هستم که لباس‌هاي رسمي خود به خصوص کت و شلوارهايم را سفارشي بدوزم.»...

اما مشکلات افراد قد بلند فقط به خريد لباس محدود نمي‌شود. کارخانه مي‌گويد: «صندلي عقب راننده در ماشين‌ من معمولا بي‌استفاده است چون مجبور هستم هنگام رانندگي صندلي خود را تا آخر عقب بدهم تا زانوهايم درد نگيرد.» کارخانه وقتي پايش را از خانه بيرون مي‌گذارد و به مهماني مي‌رود معمولا وضعيت خواب مناسبي ندارد: «خريد تخت‌خواب و پتو يکي ديگر از مشکلات افراد قد بلند است. براي من موارد زيادي پيش آمده است که وقتي به هتل يا مهماني مي‌روم مجبور شده‌ام روي زمين بخوابم چون پايم از تخت بيرون مي‌زند در ضمن پتوي من حتما بايد دونفري باشد چون پتوهاي يک نفره کوچک‌اند. تازه قد من در ميان واليباليست‌ها خيلي هم بلند نيست و افرادي مثل حسين يعقوبي‌نژاد قد 2 متر و 14 سانتي‌متر داشته‌اند. و يا سامان‌ دراژه 2 متر و 9 سانتي‌متر قد دارد.»

اما مصطفي کارخانه چه کارهايي انجام داده است که اين‌قدر قد بلندي دارد؟ «دليل اصلي آن ژنتيک است اما ورزش هم در اين ميان بسيار موثر است. من از کودکي واليبال‌‌بازي مي‌کردم و در اثر جهش‌ها، پرش‌ها و تمرينات کششي‌اي که در اين ورزش وجود دارد قد من بلندتر شد.» خريد لباس و تخت‌خواب تنها مشکلات کارخانه نيست: «من حتي براي گرفتن عکس هم با مشکل مواجه مي‌شوم. چون وقتي مي‌خواهم با فرد ديگري عکس بگيرم بايد قد خود را کوتاه کنم. به همين خاطر در برخي از عکس‌هايم سر ندارم.» اما قد بلند براي کارخانه خيلي هم خالي از فايده نبوده است. «من تمام لامپ‌هاي خانه را بدون استفاده از چهارپايه عوض مي‌کنم و تقريبا دستم به تمام جاهاي خانه مي‌رسد.» اما مهم‌ترين مزيت قد بلند براي کارخانه، فراهم شدن شرايط ازدواج او با دختر مورد علاقه‌اش بوده است: «پدر همسر من خودش واليبال‌بازي مي‌کرد و دوست داشت دامادي داشته باشد که قد بلندي داشته باشد. پدر همسرم در مراسم بله‌بران گفت: «اولين ويژگي‌ داماد من اين است که قد بلندي داشته باشد و همين قد بلند و بازي واليبال در کنار پدر همسرم موجب شد که من با همسرم آشنا شوم و در کنار او زندگي شيرين داشته باشم. بي‌شک همسرم بزرگ‌ترين شانس زندگي من است.»

موقعیت
    آمریکا

پیشفرض

نتايج تحقيق عجيب محققان هلندي و اسپانيايي منتشر شد - ترجمه: الهه جوان‌پور

رابطه قد و حسادت

دانشمندان سرانجام توانستند براي شدت حسادت نيز دليلي منطقي پيدا کنند. آيا تا به حال مرداني را که از زندگي خود راضي‌اند اما به محض آنکه با رقيبي خوش‌تيپ‌تر، ثروتمندتر و قوي‌تر برخورد مي‌کنند، نگران مي‌شوند و به او حسادت مي‌کنند را ديده‌ايد؟! نتايج تحقيقات انجام شده نشان داده است که ميزان نگراني و حسادت اين افراد به قد طرف مقابلشان وابسته است. اگر نگاهي به تاريخ بيندازيد متوجه مي‌شويد که بيشتر رهبران، سلاطين و پادشاهان جهان نيز قدبلند بوده‌اند جز ناپلئون که در اين ميان استثناء است...

نتايج تحقيقي که در نشريه «تحول و رفتار انساني» و مجله «نيوساينتيست» منتشر شد، نشان داد شدت حسادت در افراد به طول قد آنان وابسته است. محققان دانشگاه گرونينگن در هلند و دانشگاه والنسيا در اسپانيا پس از بررسي شخصيت و ميزان حسادت 549 مرد و زن اسپانيايي و هلندي به اين نتيجه رسيدند که در مردان هرچه ميزان قد بلندتر باشد شدت حسادت کمتر مي‌شود و در عين حال ميزان جذابيت، قدرت و موفقيت در اين افراد بيشتر است. اين موضوع در رابطه با زنان برعکس است يعني هرچه قد يک زن طبيعي‌تر باشد ميزان حسادت در او کاهش مي‌يابد. تحقيقات و بررسي‌ها نشان داده زنان با قد متوسط موفق‌ترند و جذاب‌تر به نظر مي‌رسند. در مقابل زنان قدبلند نه تنها جذاب‌تر نيستند بلکه به نظر مي‌رسد که سلطه‌جوتر هستند.

قدبلندها محبوب‌تر هستند

به‌طورکلي به نظر مي‌رسد هر چه‌قدر قد يک فرد بلندتر باشد از نظر رواني تاثير بهتري بر زندگي او مي‌گذارد. تحقيقات دانشمندان لهستاني دانشگاه وروکلاو در اين زمينه نشان داد افراد بلند قد در ميان جامعه محبوب‌تر هستند. محققان 14 عکس زن و مرد را به 101 مرد و 118 زن داوطلب نشان دادند و از آنان خواستند عکس‌هاي نامطلوب را کنار بگذارند. جالب بود که تمامي داوطلبان عکس افراد کوتاه قد را کنار گذاشتند.

قدبلندها شاداب‌ترند

يافته‌هاي موسسه نظرسنجي گالوپ‌ نيز نشان داد افراد بلندقد شاداب‌تر هستند. بررسي هزار داوطلب نشان داد افراد بلندقد در موارد بيشتري احساس رضايت و شادي مي‌کنند و در عين حال کمتر از دردهاي جسمي يا مشکلات روحي رواني رنج مي‌برند. در اين تحقيق، کارشناسان آمريکايي متوسط قد براي مردان را 176 سانتي‌متر و براي زنان 166 سانتي‌متر تعيين کردند. سپس از داوطلبان خواستند بر مبناي يک جدول که بين 0 تا 10 تقسيم‌بندي شده بود، ميزان رضايت از زندگي و شادابي و تندرستي خود را توصيف کنند. بررسي پاسخ‌ها نشان داد زنان و مرداني که قد آنها بلندتر از حد متوسط بود نسبت به کساني که پايين‌تر از حد متوسط بودند، در جدول رضايت و شادابي يک درجه بالاتر قرار گرفته بودند. جالب است که همين احساس رضايت و شادابي سبب مي‌شود قدبلندها در زندگي و شغل خود تاحدي موفق‌تر باشند.

تفاوت‌ها از کجا ناشي مي‌شوند؟

به گفته محققان دانشگاه پرنيستون همه چيز به سال‌هاي اوليه دوران کودکي بازمي‌گردد. اندازه قد امري موروثي است. افرادي که دوران کودکي سالمي را بگذرانند و به رشد کامل تا حدي که ميراث ژنتيک هر خانواده براي نوزاد فراهم کرده است، برسند در دوران بلوغ و کهنسالي از سلامت و رضايت بيشتري برخوردار خواهند بود. درواقع توانايي‌ها و استعدادهاي ذهني نيز تحت تاثير همين عامل رشد در سال‌هاي اوليه زندگي قرار دارند. هر کودکي که رشد جسمي کاملي داشته باشد در آينده از نظر ذهني و رواني توانمند خواهد بود.

منبع: خبرگزاري فرانسه

موقعیت
    آمریکا

پیشفرض

سرطان پستان قدبلندها را تهديد مي‌کند

سلامتيران: تازه‌ترين تحقيقات نشان مي‌دهد، زناني که در زمان تولد با جثه درشت‌تر و با قد بلندتري متولد شده‌اند بيشتر ممکن است در آينده به سرطان پستان مبتلا شوند. به گزارش رويترز، محققان دانشکده بهداشت لندن بر اين باورند که احتمالا بعضي اتفاقات درون رحمي سبب مي‌شود که فرد در آينده مبتلا به سرطان رحم شود. طبق اين تحقيقات، اندازه نوزاد هنگام تولد، به‌خصوص قد در هنگام تولد يک علامت مهم براي احتمال ابتلا به سرطان پستان در دوران بزرگسالي است. سرطان پستان که يک دليل مهم مرگ ناشي از سرطان در سراسر جهان است سبب مرگ 465 هزار زن در سال 2007 شده است. کاهش مرگ ناشي از سرطان پستان با تشخيص زود و غربالگري از طريق ماموگرافي امکان‌پذير است.

موقعیت
    آمریکا

پیشفرض

قدبلندها پولدارتر می‌شوند

محققان استرالیایی به تازگی کشف کرده‌اند که زنان و مردان قد بلند در زندگی‌شان پول بیشتری بدست می‌آورند.
    به نقل از ام‌اس‌ان نیوز، دامنه این تحقیق که شامل بیش از 10هزار شاغل بوده نشان داده که بیشتر افرادی که از لحاظ اقتصادی موفقتر هستند، بیش از 178سانتی‌متر قد دارند.

این تحقیق یادآور شده که کارمندان قد بلند در یک سال نسبت به کارمندانی که کمتر از 178 سانتیمتر قد دارند بیش از هزار دلار درآمد بیشتری داشته‌اند.

محققان استرالیایی متذکر شده‌اند که زنان و مردان قد بلند از شم اقتصادی بهتری برخوردار هستند و در بیشتر سرمایه‌گذاریهایشان موفق‌تر هستند.

موقعیت
    آمریکا

پیشفرض

افراد قد بلند زندگي بهتري دارند

جام جم آنلاين: تحقيقات جديد نشان مي‌دهد افراد قد بلند زندگي بهتري دارند. محققان آمريكايي با انجام مطالعات جديد متوجه شدند كه افراد قد بلند به نسبت افراد ديگر زندگي بهتري دارند.
    به گزارش فارس، در اين تحقيقات محققان زندگي 454 هزار نفر بالاي 18 سال را مورد بررسي و ارزيابي قرار داده‌اند.

افراد بلند قد معتقد بودند كه زندگي مطلوب آن‌هاست و زندگي آن‌ها مملو از هيجانات و اتفاق‌هاي مثبت، تفريحات و شادي‌هاي فراوان است.

به گزارش مجله اقتصاد و زيست بشر، افراد بلند قد درآمد بيشتر و تحصيلات بالاتري دارند.

در اين مطالعات زنان و مردان بلند قد بيشتر از افراد كوتاه قد در زندگيشان شادي و تفريحات داشتند و از درد و رنج كمتري در زندگي برخوردار بودند.

كالين گيل سرپرست اين تحقيقات گفت: اگر چه بايد دانست كه ميزان شادي و غم زندگي به موقعيت و حوادثي كه اطرافمان اتفاق مي‌افتد، بستگي دارد و نتايج اين تحقيقات نمي‌گويد كه افراد بلند قد به طور مطلق شاد هستند، زيرا در اين مطالعات ما مي‌ديديم كه بسياري از افراد كوتاه قد از افراد بلند قد شادتر زندگي مي‌كنند، اما اين نتايج ميانگين به دست آمده از پاسخ‌هاست

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
تبلیغات متنی
گیفت کارت
تبلیغات در ایران سلامت