جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 2 از 2 مجموع

موضوع: مشکل غدد فوق کلیوی

fashistking آفلاین است تازه وارد

پیشفرض مشکل غدد فوق کلیوی

سلام جوانی(19) هستم با 130 کیلو وزن حدود دو ماه پیش در اثر یک بیماری متوجه فشار خون بالای خون شدم تمام ازمایش های ممکن را انجام دادم حتی داپلر کلیه هم انجام دادم و مشکلی نبود به فوق تخصص قلب مراجعه نمودم و گفتند فشار تو در اثر عامل ثانویه است و چون تمام ازمایش ها اعم از قند و چربی ldl hdl و ... خوب بوده پس به متخصص غدد مراجعه کنید متخصص غدد نیز یک سری ازمایش هایی به عمل اوردند شامل جمع اوری 48 ساعت ادرار و ازمایش خون در برگه میزان هورمن و اوره پایین نشان داده شد و دکتر قرص متفورمین به من دادند و پس تحقیق متوجه شدم که این قرص ضد دیابت است و با توجه به این که من دیابت ندارم دلیل خوردن این قرص را نمی دانم و می خواستم بدانم که چه کار باید بکنم

با تشکر

دكتر بهرام آفلاین است عضو فعال
    موقعیت
    تهران

پیشفرض

با سلام٬
    علت تجويز متفورمين در فشار خون متوسط٬ ارتباط اين بيماري با مقاومت به انسولين مي باشد. اين دارو براي كنترل ديابت استفاده مي شود و عقيده بر اين است كه سبب كاهش فشار خون مي شود.
    البته٬‌تاثير اين دارو مورد بحث محققان مي باشد.
    مطالب موافق و مخالف اين دارو:
    http://www.medscape.com/viewarticle/441231

Conclusions: Metformin does not appear to have a place in the treatment of hypertension in non-diabetic individuals, at least in those with mild hypertension.
    ------------------------------------------------------------------------------------------
    http://www.jhypertension.com/pt/re/jhypertension/abstract.00004872-200018100-00012.htm;jsessionid=Dq1YWh7W8fhyulMPFcxKHCqty6zYp Cx0Rus1Hk9PVb9I4y0uMv7S!-1213525936!-949856144!9001!-1

Results: Metformin treatment prevented the development of fructose-induced insulin resistance, hyperinsulinaemia and hypertension. Insulin attenuated the contractile responses to NA and A-II in control rat aortas; however, blood vessels from untreated fructose rats were refractory to insulin-induced vasodilation. Strikingly, long-term metformin treatment restored the vasodepressor actions of insulin in fructose rats. Metformin did not affect the contractile responses to NA or A-II in either control or fructose rats. In addition, metformin treatment restored ACh-induced endothelium-dependent vasorelaxation in aortas from fructose rats without affecting SNP-induced relaxation.

در نهايت٬ توصيه بنده اينست كه اطلاعات كامل را از پزشك معالج خود بخواهيد.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
تبلیغات در ایران سلامت