جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 2 از 2 مجموع

موضوع: ریزش مو - نارسائی غده فوق کلیه

dehqan آفلاین است تازه وارد

پیشفرض ریزش مو - نارسائی غده فوق کلیه

دختري 24 ساله هستم كه از دو سال قبل براي من تشخيص نارسايي غده فوق كليه گذاشته‌اند. چند وقتي است كه دچار ريزش مو شده‌ام، مي‌خواستم ببينم كه آيا ريزش موهاي من ربطي به اين بيماري يا داروهايي كه مصرف مي‌كنم دارد يا خير؟‌

دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
    موقعیت
    تهران
    Blog Entries
    3

پیشفرض

علل متفاوتي براي نارسايي غدد فوق كليه وجود دارد. در برخي موارد اين بيماري از بدو تولد به‌عنوان يك بيماري مادرزادي و ژنتيكي وجود دارد. اما در سنين بالاتر (مثل شما) عللي مثل تخريب غده فوق كليوي در اثر تحريك سيستم ايمني بدن، درگيري غدد فوق كليوي توسط برخي عوامل عفوني نظير سل و عفونت‌هاي قارچي و ويروسي، بيماري‌هايي مثل آميلوييدوز و ساركوييدوز، خونريزي‌هاي غده فوق كليوي و غيره مي‌توانند باعث نارساشدن غده فوق كليوي گردند.در كل، خود نارسايي غده فوق كليوي مي‌تواند عامل ريزش موها باشد اما از طرف ديگر اين امكان وجود دارد كه ريزش موي شما ناشي از علل ديگري باشد. در اصل بين برخي از علل نارسايي فوق كليوي (مثل بيماري آديسون) با بيماري‌هاي ديگري مثل آلوپسي آره‌آتاتوتاليس (ريزش مو منطقه‌اي يا منتشر موها) كه باعث ريزش مو مي‌شوند، ارتباطاتي وجود دارد و زمينه مشتركي عامل هر دوي اين بيماري‌ها هستند. بنابراين امكان ارتباط بين ريزش مو و بيماري فوق كليوي شما وجود دارد اما توصيه مي‌كنيم به يك متخصص پوست هم مراجعه كنيد تا ساير علل احتمالي در شما مورد بررسي قرار گيرد.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
تبلیغات متنی
گیفت کارت
تبلیغات در ایران سلامت