جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 2 از 2 مجموع

موضوع: تغييرات هورموني در زنان

akbar.n آفلاین است تازه وارد
    موقعیت
    جم-بوشهر

پیشفرض تغييرات هورموني در زنان

با عرض سلام
    من اطلاعاتي در مورد روند تغييرات هورموني در طي يك دوره قاعدگي و ديگر اينكه دردناك شدن سينه ها به دليل شروع قاعدگي از چند روز قبل از قاعدگي شروع مي شود وعلت آن و همچنين تغييرات هورموني در زنان باردار مي خواستم
    متشكرم .

دکتر یاور آفلاین است عضو فعال
    موقعیت
    آمریکا

پیشفرض

سلام

با ایجاد کتابخانه های online در زمینه های مختلف که به تدریج ایجاد خواهد شد زمینه برای جواب به این قبیل سوالات فراهم می شود و از تالار ها صرفا برای طرح مباحثی استفاده میشود که نیاز به بحث و تبادل نظر با هم وطنان داشته بشد. مسئله دوم اینکه من احساس میکنم شما تحصیلاتی در یکی از شاخه های علوم طب داشته اید..تا حد ممکن به سوال شما پاسخ داده میشود ولی ناچارا گاهی مجبور به استفاده از اصطلاحاتی شدم .. که حساب رو بر این گذاشتم که شما اطلاعات اولیه را دارید.

در هنگام شروع قائدگی, تخمدان شروع به تولید استرادیول تخمدانی میکند.یکی از تخمک های موجود در تخمدان شروع به تکثیر و بزرگ شدن میکند در طی این مرحله میزان ترشح هورمونهای هیپوفیزی افزایش مییابد بطوری که میزان LH وFSH افزایش مییابد بطوری که درروز 14 زمان قائدگی میزان LH به حداکثر میرسد.در طی روزهای 14 به بعد جسم زرد تشکیل میشود . این جسم زرد تولید پروژسترون میکند. پروژسترون باعث میگردد لایه جدیدی که برای ریزش سری بعد آماده شده است بیش از حد رشد نکند.قطع پروژسترون نشانه شروع قایدگی است اما اینکه کاهش پروژسترون عملا شروع کننده روند قایدگی هست یا نه هوز معلوم نیست. طی مرحله ترشحی پروستاگلاندین ها در عروق تجمع یافته باعث ایجاد انقباض میشوند. هنگاهی که منقبض شوند شل شده حونریزی آغاز میگردد.یعنی اگر حاملگی رخ دهد پروژسترون افزایش یافته مانع رشد بیش از حد سلولهای رحم میگردد در نتیجه عادت نمیشود اگرحاملگی رخ ندهد پروژسترون افزایش نیافته ولذا ریزش لایه های رحم رخ میدهد.

بعضی خانم ها در جریان قائدگی زنانه شون دچار مشکلاتی میشن که هنوز علت خاصی برای این جور مشکلات ( تا اونجایی که من میدونم ) پیدا نشده .دل درد سردرد مشکلات روحی روانی ...و همینطور درد پستان ها. همه اینها را به استروژن یا پروستاگلاندین ها نسبت میدن ولی اینکه چطور استروژن باعث این قبیل مشکلات هست مشخص نیست. معمولا از 2-3 قبل شروع عادت ماهیانه این قبیل مشکلات آغاز میگردد تا آخر دوران عادت زنانه ادامه خواهد داشت. البته شاید مهمترین مشکل خیلی از خانمها درد هنگام قائدگی هست که شایع هم هست وعلت اونها را اغلب به وجود پروستاگلاندین ها نسبت میدن و درمانش هم استفاده از یکی از ترکیبات non streoidal هست شاید بروفن بد نباشه...

در جریان حاملگی جسم زرد تا وقتی به تولید استروزن و پروژسترون ادمه میدهد که جفت قادر به انجام ان نباشد. غلظت پروژسترون در هفته 36 به یک حد ثابت رسیده و تا زمان زایمان ثابت میماند . هنگاهی که درمراحل اولیه حاملگی عملکرد جسم زرد کاهش میابد تولید 17 هیدروکسی پروؤسترون تقلیل میابد ولی دوباره در نزدیکی زمان زایمان افزایش میابد. پروستاگلاندین ها اعمال متفاوت و متعددی از قبیل تنظیم جریان خون و تشدید فعالیت زایمان دارند.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
تبلیغات متنی
گیفت کارت
تبلیغات در ایران سلامت