جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 2 از 2 مجموع

موضوع: نزدیک بینی و آستیگماتیسم - کار با رایانه

bastami45 آفلاین است تازه وارد

پیشفرض نزدیک بینی و آستیگماتیسم - کار با رایانه

سلام .
    بنده 16 سال دارم و دچار نزدیک بینی و آستیگماتیسم هستم ، اما در حال حاضر فقط عینک برای نزدیک بینی میزنم و آستیگماتیسم من شدید نیست . (نمره نزدیک بینی : 1.5)
    میخواستم بدونم کار با رایانه یا موبایل در بروز این مشکلات تاثیری داشته و یا خواهد داشت ؟
    آیا عمل جراحی بعد از هجده سالگی توصیه میشه ؟ چقدر ریسک داره ؟
    در ضمن بنده احساس می کنم آستیگماتیسم من داره شدید تر میشه.

خیلی ممنون .

دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
    موقعیت
    آمریکا

پیشفرض

پاسخ دهنده : فریبا احمدی اپتومتریست

درمورد بیماری که فقط برای نزدیک بینی عینک می زند موارد ذیل قابل ذکر است :
    اولا معمولا همه افراد حدود 25درصد تا نیم سیلندر آستیگمات فیزیولوژیک دارند که درصورتی که مشکل خاصی (علائم آستیگماتیسم ) را نداشته .. باشند نیاز به استفاده از لنز آستیگمات ندارند.ثانیا کار با رایانه وموبایل علیرغم باورعموم تاثیری در ایجاد یا افزایش عیوب انکساری ندارد. هرچند میتواند باعث ناراحتیهائی چون خستگی سوزش و سردرد شود. ثالثا عمل جراحی نیز اگر بیمارکیس مناسبی برای جراحی باشد معمولا بعد از 23-24 سالگی انجام می پذیرد که رشد کامل قرنیه انجام شده باشد. در مورد ریسک عمل نیز درحال حاضر متاسفانه این عمل بصورت فشن درآمده و حتی بیمارانی که 25 صدم شماره عینک دارند مایل به انجام عمل میباشند . درصورتیکه این عمل ریسکها و عوارض خاص خودرا دارد ودر مواردیکه شماره بالاست وشخص قادر به تحمل عینک یا لنز بهخاطرمسائل خاص نیست توصیه میشود. والبته تستهای خاصی قبل از عمل انجام میشود که درصورت مناسب بودن شرایط بیمار اجازه عمل به او داده میشود.
    و درمورد احساس اینکه آستیگماتیسم دارد شدیدتر میشود باید گفت معمولا همع عیوب انکساری به مرور دچار تغییر می شوند که نزدیک بینی براثر افزایش سن بیشتر، دوربینی کمتر و آستیگماتیسم معمولا ثابت است و باید جدای ازاینکه بیمار احساس بهترشدن یا بدتر شدن می نماید
    هر4-6ماه یکبار جهت کنترل و انجام معاینات و تستهای اپتومتری و درصورت لزوم اصلاح و تعویض شماره عینک به اپتومتریست خود مراجعه نماید .
    عضو تحریریه علمی ایران سلامت

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
تبلیغات متنی
گیفت کارت
تبلیغات در ایران سلامت