«اپتومتري»، علم مراقبت‌هاي بينايي
عضو هيات مديره انجمن علمي اپتومتري:
براي حفظ سلامت چشم خود، از مراکز فاقد مجوز وزارت بهداشت عينک و لنز نگيريد

يک اپتومتريست با بيان اينکه ساخت و فروش عينک طبي در زمره حرفه هاي وابسته به پزشکي است، گفت : مراکز فاقد مجوز وزارت بهداشت از نظر قانون و اپتومتريست‌ها غير قانوني هستند.

محمد رضا زرين، کارشناس ارشد آموزشي درماني دانشگاه علوم پزشکي ايران در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان ايسنا- واحد علوم پزشکي ايران تاکيد کرد: مردم براي حفظ بهداشت چشم خود به هيچ وجه از مراکز غير قانوني که تحت نظارت وزارت بهداشت نيستند، عينک خود را تهيه نکنند چرا که ممکن است باعث ايجاد مشکلاتي براي بيمار شود.

عضو هيات مديره انجمن علمي اپتومتري با بيان اينکه به کرات شاهد پيش آمدن مشکلاتي براي افرادي هستيم که از مراکز غيرعلمي همچون آرايشگاه‌ها، عينک سازها و داروخانه‌ها لنز تهيه کرده‌اند؛ تاکيد کرد: از مراکز غير علمي و غير قانوني لنز نخريد. لنز و عينک بايد تحت نظر اپتومتريست يا چشم پزشک استفاده شود.

عضو هيات علمي دانشگاه علوم پزشکي ايران در ادامه تاکيد کرد: همچنين افرادي که خواهان استفاده از عينک محافظ و آفتابي هستند، حتما با يک متخصص اپتومتري مشورت کنند چرا که آنها دانش و مهارت لازم را در اين زمينه دارند و مي توانند راهنمايي هاي لازم را به مراجعين خود ارايه نمايند.

اين کارشناس ارشد آموزشي و درماني گفت: اپتومتري علم مراقبت‌هاي بينايي است و اپتومتريست شخصي است که در اين رشته فارغ التحصيل مي شود.