شواهد نشان مي دهد غذاهايي که ما مصرف مي کنيم مي تواند در مبارزه با سرطان مؤثر باشد . کمترين و کوچکترين راهي که ريسک مبتلا نشدن به سرطان را کاهش مي دهد يک رژيم غذايي سالم و کامل است . اگر رژيم غذايي کامل داشته باشيد پيش زمينه مبارزه با سرطان است . بيشتر متخصصين با گياهان بخصوص گیاهان با برگ سبز پهن موافق هستند . اگر ۲ یا ۳ بار غذاي گياهي در رژيم شما باشد . بنظر کافي می آيد . شما بايد به سبک زندگيتان نگاه کنيد براي مبارزه با سرطان از خوردن غذاهاي پرنمک ، چربي ها و غذاهاي fast food اجتناب کنيد و از مواد غذايي پيش زمينه يا غذاهاي سبک مثل سبزيجات استفاده نمائيد .

* غذاهايي که غني از آهن هستند :

ويتامين های گروه B در بيشتر غذاهاي خوب و سالم پيدا مي شود . بعلاوه در غله گياهان و نان ، اين ويتامين ها وجود دارد . در تحقيقات مشاهده شده است افراديکه سطح آهن در بدنشان کمتر است تغييرات ژني در DNA اين افراد بیشتر ديده مي شود .

* توانايي مبارزه با سرطان :

در یک مطالعه انجام شده بر روی ۲۷۰۰ مرد سیگاری ۵۰ تا ۶۹ ساله نشان داده شد مردانیکه میزان مصرف آهن در آنها کمتر بود ( حدود ۴۰۰ ميلي گرم ) ريسک پيشرفت سرطان روده در اين افراد بيشتر بوده است .

مواد غذايي سالم براي يک روز کامل شامل صبحانه : يک ليوان آب پرتقال که آهن زيادي دارد و استفاده از مواد غذايي که از غلات تهيه شده است و با شير ميل نمائيد البته به سبک زندگيتان توجه نمائيد و ببينيد که به چه مقدار انرژي احتياج داريد .

براي ناهار سعي کنيد از سالاد که بسيار مقوي و دلچسب است استفاده کنيد از سبزيجاتي مثل اسفناج ، لوبيا سبز يا نخود لوبيا ( خشک ) استفاده نمائيد .

بعنوان عصرانه از پرتقال و يا بادام زميني مي توانيد استفاده کنيد .

براي شام هم سعي کنيد حجم غذاي شما را سبزيجات تشکيل دهد و از ميوه جات هم استفاده نمائيد .

ويتامين D

به جذب کلسيم کمک مي کند ، در ساختمان دندان و استخوانها وجود دارد و ممکن است از سرطان پیشگیری نمايد . تحقيقات نشان داده است ويتامين D در پيشگيري از رشد سلولهاي سرطاني مؤثر است و همچنين ارتباط ميان افزايش مصرف ويتامين D و جذب آن و کاهش ريسک سرطان پستان وجود دارد .

ويتامين D ريسک پيشرفت سرطان پستان را تا ۵۰٪ کاهش ميد هد . همچنين ويتامين D در بهبودي بيماران که سرطان ريه دارند مؤثر مي باشد . در يک مطالعه انجام شده در سال ۲۰۰۵ نشان داده شد بيمارانيکه جراحي ريه را در فصل تابستان انجام داده بودند بعلت اينکه ويتامين D را توسط نور خورشيد دريافت نموده اند تا ۵۶٪ و تا ۵ سال زنده مانده اند . ولي بيمارانيکه با دوز کمتر ويتامين D و در فصل زمستان جراحي داشته اند تنها ۲۳٪ زنده مانده اند . ويتامين D را مي توان در شير ، ماهي ، ميگو و تخم مرغ يافت .

چاي

اگر شما از خوردن چاي لذت مي بريد خوشحال باشيد که در برابر بعضي از سرطان ها ايمن هستيد چاي بعلت دارا بودن ( فلاونیدها ) اثرات آنتي اکسيدان دارد و محافظت کننده خوبي در برابر سرطان مي باشد . در يک مطالعه ای که در خانمها انجام شده بود خانمهائيکه از چای مصرف کرده بودند ريسک سرطان رحم در آنها کمتر بود . مصرف روزانه ۱۲-۱۰ ميلي گرم برابر با ۴ فنجان چاي اثر محافظت کننده بسيار خوبي در برابر سرطان رحم دارد .

در يک تحقيقات ديگر ارتباط خوبي ميان مصرف فلاونید و کاهش سرطان پستان ديده شد . طبق اين مطالعه خانمهائيکه فلاونید مصرف کرده بوند ۴۶٪ پيشرفت سرطان پستان در آنها کمتر از کساني بود که کمتر مصرف کرده بودند اگر چه مصرف فلاونید اثري در ميزان ريسک سرطان پستان در خانمها ندارد . بنابراين يک چاي گرم در فصل زمستان به شما گرمي مي بخشد و چاي سرد ، طراوت و تازگي در فصل تابستان براي شما به ارمغان مي آورد . بنابراين از خوردن چاي لذت برده تا در برابر سرطان ايمن باشید .

سبزيجات

سبزيجاتي که برگهاي پهن دارند مانند گل کلم ، کلم بروکلي ، شلغم مي تواند در دفع سرطانها به شما کمک نمايد . در مطالعه اي که اخيراً انجام شده معلوم شد که سبزيجات با برگهاي پهن اثر محافظتي در برابر سرطان روده ( کولون ) و پروستات دارند . طبق اين تحقيقات اشخاصي که بعد از درمان تومور پروستات از اين سبزي جات استفاده کرده بوند در عرض ۳۱ روز اين تومور کوچک شده بود .

کسانيکه پوليپ روده دارند ريسک پيشرفت سرطان روده در آنها بيشتر است اين افراد بايد سبزيجات با برگ پهن ( مثل کلم ، گل کلم ، بروکلي و ... ) استفاده نمايد . اثرات محافظتي اين سبزيجات وقتي است که اين سبزيجات کاملاً جويده شوند . آنها را يا بعنوان سالاد و با بصورت پخته در کنار غذايتان ميل نمائيد و يا با چاشني هائی مثل ليمو يا سير استفاده نمائيد . اين سبزيجات مي تواند يک طعم شگفت آور خوب در کنار غذايتان باشد .

زردچوبه

با اضافه کردن فقط کمي زردچوبه به غذايتان طول عمرتان را افزايش دهيد . زرد چوبه داراي اثرات ضدالتهابي است و بنابراين اثرات خوبي در برابر سرطان داراست . در مطالعات اخير نشان داده شده که زردچوبه به داخل سلولهاي ملتهب رفته و به وسيله تغيير شکل ، تکثير و تهاجم ، سلولهاي سرطاني را متوقف مي کند . اثر محافظتي زردچوبه در مقابل سرطانهاي گوارشي است .

زردچوبه بيشتر در کشور هندوستان مصرف مي شود . زردچوبه را بعنوان چاشني در مرغ ، سبزيجات ، عدس استفاده نمائيد .

زنجبيل

زنجبيل بعنوان چاشني در غذا استفاده مي شود و در درمان تهوع و استفراغ استفاده مي شود . در مقابله با سرطان هم زنجبيل استفاده مي شود . بيشتر خانمهائيکه سرطان تخمدان دارند از داروهاي شيمي درماني استفاده می کنند . بعد از شيمي درماني از زنجبيل هم مي توان استفاده کرد .

زنجبيل را در سوپ يا نان زنجبيلي مي توانيد استفاده کنيد .