جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 2 از 2 مجموع

موضوع: قارچ مزمن وعود کننده

setayeshgar آفلاین است تازه وارد

پیشفرض قارچ مزمن وعود کننده

من عفونت قارچی دارم از فروردین ماه امسال شروع شد به دکتر زنان مراجعه کردم و گفتند که چیزی نیست و کرم واژینالکولتیمازول 1% به من دادند که من در استفاده اون سهل انگاری کردم سوزشی که داشتم و تکدر ادرار وحشتناکی داشتم دوباره به دکتر مراجعه کردم ایندفعه قرص نیستاتین به من دادن حدود 14 عدد و گفتند بعد از استفاده و در روز دهم از پریودم دوباره کرم واژینال کولتیمازول استفاده کنم و دوش جوش شیرین بگیرم که این کار رو کردم اما بهتر نشدم و دوباره حالت سوزش بسیار شدید طوری که نمی تونستم سرپا بایستم به من دست داد .مجبور شدم دکترم رو عوض کنم دکتر جدیدالان یک هفته است به من کولتیمازول 2 درصد و و کرم لکورکس واژینالی داده که یک شب یکی و شب دیگه اون یکی رو استفاده می کنم و دو تا قرص داده یکی قرص گلوکوفاژ ویکی کپسول فلوکونازول 100 هر 12 ساعت یک عدد .راستی من کم کاری تخمدان هم دارم که دکتر از روز 16 پریودم گفته قرص مدروکسی پروژسترو ن رو استفاده کنمو می خوام باردار هم بشم ..گیج شدم ...بعد از یک هفته استفاده از نسخه جدید دوباره سوزش وحشتانکی بهم دست داد که .واقعا داره هم از نظر جسمی و هم روحی خسته ام می کنه راستی سونوگرافی که کردم کیس های ریزی هم در تخمدانم دارم . خواهشا می شه کمکم کنید و راهنمایی ام کنید
    من 26 ساله هستم و الان 6 ماهه که ازدواج کردم چه جور غذاهایی بهتره مصرف کنم ؟می شه راهنمایی ام کنید

دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
    موقعیت
    تهران
    Blog Entries
    3

پیشفرض

در باره قارچ واژن و روشهای درمان آن قبلا مفصلا صحبت شده.و همینطور در باره قارچ های مزمن و با درمان سخت.
    اینکه شما چه باید بکنید رو باید از پزشکتون بپرسید... اگر نتیجه نمیگیرید به ایشان باید گله کنید...شاید که راه کار
    جدیدی در اختیارتون قرار بدن. اگر رعایت بهداشت اون منطقه رو انجام می دهید و توصیه های پزشکتون رو هم رعایت کنید دلیلی به نتیجه نگرفتن نیست... با اینحال این توضیح می تواند اطلاعاتی در باره موارد مزمن و عود کننده در اختیار شما قرار دهد.بقیه مطالب مرتبط با این موضوع نیست

نکات بهداشت ویژه دختران و زنان (مقالات)
    نکات بهداشت ویژه دختران و زنان (مقالات)

کاندیدیاز مزمن وعود کننده:
    ۵ فاکتور در بروز موارد مزمن یا تکرار شونده‌ی بیماری دخالت دارد.
    ۱) منبع روده‌یی:
    گونه‌های کاندیدا در روده‌ی بزرگ زندگی کرده و در آمپول مقعدی وجود دارند واز آنجا معمولاً به دنبال اجابت مزاج به ناحیه‌ی خارج از مقعد مهاجرت کرده و در ناحیه‌ی پری آنال، جایی که به راحتی می‌تواند به واژن منتقل شوند، تجمع می‌یابند.
    ۲) انتقال جنسی:
    با آنکه حدود ۲۰ درصد از مردانی که همسرشان به عفونت عود کننده‌ی واژینیت کاندیدایی مبتلا هستند، حامل گونه‌های کاندیدا در ناحیه‌ی پنیس خود می‌باشند، با این حال انتقال جنسی در این بیماری نقش بسیار محدودی دارد.
    ۳) پایداری ارگانیسم‌های ناحیه‌ی واژن:
    بیش از ۹۰ درصد زنان دچار عفونت حاد واژینیت کاندیدایی، پس از درمان با داروهای ضد کاندیدایی، معمولاً از نظر کشت قارچی منفی می‌شوند. ولی ۴ تا ۶ هفته بعد، حدود ۲۰ تا ۲۵ درصد از این زنان که بدون علامت نیز هستند از نظر کشت قارچی مثبت می‌شوند.
    ۴) واکنش حاد ازدیاد حساسیت اکتسابی:
    آنتی‌ژنهای کاندیدایی ممکن‌است یک واکنش ازدیاد حساسیت حاد در زنان مبتلا به واژینیت کاندیدایی عود کننده ایجاد کنند. این بیماران غالباً دارای علائم بالینی شدید نظیر قرمزی، ورم، راش و خارش همراه با حداقل ترشحات واژن و تعداد کم ارگانیسم دارند. در تعدادی از بررسی‌ها با از بین بردن حساسیت آنتی‌ژن کاندیدا، تعداد موارد عود کننده را کاهش داده‌اند.
    ۵) کاهش فاکتورهای محافظت کننده‌ی‌ واژن:
    درگذشته کاهش یا تغییر در فلور واژن خصوصاً لاکتوباسیلوس اسیدوفیلوس (پراکسیدواسیدلاکتیک تولید نمی‌کند) را مرتبط با عود عفونت ولوواژینال می‌دانستند. ولی یافته‌های امروز نقش آن را کمتر از گذشته می‌دانند و اخیراً نیز بر این باورند که رحم با ایجاد ایمونوگلبولین‌های محافظت کننده در محیط واژن در جلوگیری از عفونت‌های مقاوم و تهاجمی قارچی در زنان در بعد از مرحله‌ی یائسگی نقش دارد.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
تبلیغات در ایران سلامت