دانشمندان در آمريكا موفق شدند طول عمر سلول‌هاي مخمر نان را 10 برابر افزايش دهند.


به گزارش سرويس علمي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)،‌ بيولوژيست هاي آمريكايي نوعي مخمر نان توليد كرده اند كه طول عمر آن 10 برابر بيشتر از عمر مخمرهاي معمولي است و ظاهرا هم هيچ اثرات جانبي روي مخمر جديد برجاي نمانده است.


گروهي از محققان دانشگاه كاليفرنيا اعلام كردند كه اين مخمر از طريق تركيب تغييرات رژيمي و ژنتيكي توليد شده است.


به گفته پژوهشگران اين تحقيق بسيار حائز اهميت است چرا كه اميدي تازه در دنياي علم براي كنترل سلامت و بقاي سلولهاست كه ابتدايي ترين و اصلي ترين واحد هر سيستم زنده هستند.


شرح اين پژوهش در مجله پلوس ژنتيك به چاپ خواهد رسيد.


به باور دانشمندان دانشگاه كاليفرنيا، چنانچه اين فن‌آوري در انسان قابل اجرا باشد، مي‌توان عمر انسان را تا 800 سال افزايش داد!


به گزارش اينديپندنت، در عين حال گروه ديگري از دانشمندان با اشاره به تفاوت‌هاي فيزيولوژيكي موجود در انسان‌ها خاطرنشان مي‌كنند كه افزايش طول عمر انسان تنها تا 120 سال شدني و معقول به نظر مي‌رسد.


مخمرها، قارچهاي تک سلولي و فاقد ريسه بوده، به شکل کروي يا بيضوي ديده مي‌شوند. اين دسته از قارچ‌ها مانند کپک‌ها در طبيعت انتشار وسيع داشته و غالبا مي‌توان آنها را بر روي ميوه‌ها و برگها به صورت پوشش سفيد پودر مانند پيدا کرد.


همچنين مخمر نان يا مخمر نانوايي نوعي از مخمر است كه در شيريني پزي و تهيه انواع نان ها جهت ورآمدن خمير مورد استفاده قرار مي‌گيرد.