اگر قصد سفر با هواپيما داريد، به توصیه‌های حين پرواز وب‌سايت ايران‌اير توجه كنيد:
1. چنانچه به‏صورت خانوادگي يا گروهي مسافرت مي‌كنيد و مايليد در كنار ديگر همسفران خود باشيد پيش از وقت تعيين شده در فرودگاه حضور داشته باشيد تا كاركنان بتوانند امكانات بيشتري در اختيار شما قرار دهند.

2. حتي المقدور در طول پرواز كمربندهاي ايمني خود را بسته نگهداريد.

3. هنگام فرود تا توقف كامل هواپيما و باز شدن درها، صندلي خود را ترك نكنيد ، چون ممكن است در اثر ترمز ناگهاني تعادل خود را از دست بدهيد.

4. در موقع ترك هواپيما توجه داشته باشيد چيزي از وسايل شخصي خود را جا نگذاريد. در صورت جا گذاشتن بلافاصله مسئولان هما در قسمت اشيا گمشده و پيدا شده مستقر در فرودگاه را در جريان امر قرار دهيد.

5. در بعضي از پروازهاي بين المللي قبل از فرود در مقصد كارت‏هايي در اختيار شما قرار مي‌گيرد كه به‏منظور ايجاد سهولت در انجام تشريفات گمركي و گذرنامه بايد اطلاعات درخواست شده را در كارت قيد نماييد.

6. كارت مايه كوبي بين المللي و گذرنامه خود را همواره همراه داشته باشيد.

7. توصيه مي‏گردد چند قطعه عكس پرسنلي اضافي و فتوكپي پاسپورت و اوراق ديگر را در محل ديگري حمل نماييد تا در صورت مفقود شدن پاسپورت با ارايه آنها به نزديكترين كنسولگري يا سفارتخانه جمهوري اسلامي ايران كارت عبور موقت دريافت نماييد.

8. همچنين شماره، تاريخ صدور بليت‌هاي مسافري خود را نيز جدا يادداشت كنيد تا در صورت مفقود شدن بتوانيد بلافاصله موضوع را پيگيري نماييد.

9. چنانچه در ايستگاه هاي بين راه از هواپيما پياده مي شويد جهت ادامه مسافرت در زمان تعيين شده به هواپيما مراجعت كنيد.

10. در پروازهاي بين المللي چنانچه قصد داريد بيش از سه روز در مقصد بمانيد، جاي بازگشت خود را كه از مبدا نگهداري نموده ايد، از طريق دفتر هما در محل مجدداً تائيد فرماييد. عدم تاييد مجدد باعث ابطال جاي ذخيره شده خواهد شد.