مرگ درماني

تابوت هم معناي زندگي مي‌دهد!

کره جنوبي با توجه به برخي آمار بالاترين نرخ خودکشي در جهان را دارد. اين موضوع باعث شده دولت در برنامه‌اي مردم را در تابوت بخواباند تا بفمند زندگي يعني چه! مسوولان کره‌اي براي کاهش آمار خودکشي و اميدوارکردن مردم به زندگي، برنامه‌اي تحت عنوان تجربه مرگ در شهر سئول برگزار کردند که طي آن 70 نفر براي درک بهتر زندگي و ارزش فراوان آن براي مدتي داخل يک تابوت قرار داده مي‌شدند و در تابوت هم بسته مي‌شد.

اين اقدام پس از سخنراني چند نفر از مجريان اين برنامه صورت گرفت و به آنها گفته شد با اين اقدام معناي زندگي براي آنها تغيير پيدا خواهد کرد و شانس جديدي براي شناخت خودشان خواهد داشت.

لي ميونگ هي، مادر 42 ساله دو فرزند گفت که اين تجربه در تابوت به او کمک کرده تا بيش از پيش خانواده‌اش را دوست داشته باشد و زياد به مرگ فکر نکند: «مرگ به سراغ افراد مي‌آيد و کاري به سن و سال ندارد پس مشغول‌کردن ذهن با موضوع آن، کار درستي نيست و در عوض من بايد خودم را آماده کنم تا در پايان راه با آرامش از اين دنيا بروم.»

هايون سو 62 ساله هم مي‌گويد به مرور باور کرده بود، مي‌تواند ابدي باشد و مرگ تا سال‌ها بعد به سراغش نمي‌آيد پس از خوابيدن در تابوت گفت: «با قرارگرفتن در تابوت درک کردم که شايد تاريکي‌مطلق خيلي زودتر از آنچه تصور مي‌کردم به سراغم بيايد.»

او همچنين درباره اين تجربه غريب گفت: «چه خوب شد مرگ قلابي‌اي بود! به نظرم بين مرگ و زندگي تنها يک گام فاصله است اما همين يک گام تفاوت بزرگي را رقم مي‌زند.»