مديتيشن در افزايش اندازه مغز تاثير دارد

سلامتيران: محققان مي‌گويند مديتيشن مي‌تواند در اندازه مغز تاثير بگذارد. به گفته محققان دانشگاه لس‌آنجلس، مديتيشن مي‌تواند اندازه مغز را افزايش دهد.

بر طبق اين گزارش مراکز مغزي کنترل کننده احساسات مغز افرادي که مديتيشن کار مي‌کنند، در مقايسه با مغز ساير افراد بزرگ‌تر است. همچنين قدرت پرورش احساسات مثبت و ثبات احساس در اين افراد بيشتر است.
پس از مواجهه با مشکلات روحي رواني، زنان زودتر از مردان به زندگي برمي‌گردند

ايونا: محققان استراليايي اعلام کرده‌اند که نه تنها مردان بيش از زنان از روحيه حساسي برخوردارند بلکه بيشتر دچار توهمات و اختلالات شخصيتي مي‌شوند.

بر اساس اين گزارش با اينکه مردان از قدرت جسمي بسيار خوبي برخوردار هستند اما نسبت به زنان از روحيه حساس‌تري برخوردارند و در مواجهه با مشکلات زندگي بيشتر دچار مشکلات روحي و رواني مي‌شوند. اين تحقيق مشخص کرده است که زنان و مردان از زمان کودکي تا کهن‌سالي بارها و بارها در زمينه‌هاي اقتصادي و خانوادگي دچار شکست‌هاي بزرگي مي‌گردند اما اين مردان هستند که بيشتر دچار مشکلات روحي مي‌شوند، در حالي که زنان سريع‌تر به زندگي عادي‌شان برمي‌گردند. در نتايج اين تحقيق اين نکته ذکر شده است که زنان در رويارويي با مشکلات زندگي به راحتي گريه مي‌کنند و بخش زيادي از ناراحتي‌ها و مشکلاتشان را با ريختن اشک تحمل مي‌کنند اما مردان ريختن اشک را عملي اشتباه و عامل ضعف مي‌دانند و گاه نمي‌توانند حجم غم و اندوه ناشي از مشکلات را تحمل کنند و بيمار مي‌شوند. اين محققان بر اين باورند که والدين و جامعه بايد به کودکان پسر نيز مانند دختران گريه کردن را آموزش دهد تا مردان نيز در سن‌هاي مختلف در مواقع لزوم با استفاده از اشک ريختن جلوي بروز بيماري‌هاي روحي و اختلالات شخصيتي را سد کنند.