جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 2 از 2 مجموع

موضوع: در مورد حجامت

علي معين آفلاین است عضو دائمی

پیشفرض در مورد حجامت

سلام خسته نباشيد
    من تاپيك هاي مربوط به حجامت را خواندم و يه سوال دارم:
    اينكه ميگن در حجامت خوني كه گرفته ميشه خون سياهرگه درسته؟ يعني ميگن فرقش با اهدا خون اينكه در اهدا خون از سرخرگ گرفته ميشه ولي در حجامت از سياهرگ خون كثيف بيرون زده ميشه. چه فرقي بين خون گرفتن از سياهرگ و سرخرگ وجودداره و در هردو صورت بدن چه واكنشي براي جبران آن (خون سياهرگ و سرخرگ) نشان ميده؟
    با تشكر

دکتر یاور آفلاین است عضو فعال
    موقعیت
    آمریکا

پیشفرض

حتما دیده اید اکثر حجامتهائی که انجام میشود به طریق مکش لیوانی است...لیوان را به پمپ مکش هوا وصل میکنند...لیوان را به بدن فشار داده تا بتدریج پوست بدن را کشیده..بعد در اون منطقه با همین تیغ های معمولی برش میدهند..چند تا برش روی سطح
    پوست..که اصلا مشخص نمیکنه که روی سیاهرگ هست یا سرخرگ..و اصلا هدف کسی که در حال انجام این روش است..اصلا این نیست که مثلا تیغش روی سیاهرگ برود یا سرخرگ اون فقط میخواد یک خونی بزنه بیرون و به مشتریش نشون بده که ببین چه خون های کثیفی را ازت گرفتم. و اصلا اين حرف هاي خون كثيف و تميز و اينكه سياهرگ حاوي خون كثيف است پايه اساس درست علمي نداره... این از اون جور سیاه بازی هائی است که متاسفانه عده ای با برچسب علمی سعی در فریب افکار عمومی را دارند...که به قول شما.. من تیغ را روی سیاهرگ شما زده ام و الان خون های کثیف در حال خارج شدن است..

چنین اصطلاحاتی در کتب معتبر داخلی و خارجی هیچ جائی نداره..و اگر از اون کسی که داره اینکارو انجام میده بپرسید که منظورت از خون کثیف چی هست...و یا اینکه مثلا در کسی که آکنه و جوش غرور جوانی داره و حالا مثلا اومده تا با حجامت خون کثیفشو خارج کنه..هیچ جوابی نداره.. و مطمئن باش هر جوابی که بهت بده داره سرکارت میزاره.. . وزبان بازی میکنه...حجامت .بله جزء روشهای سنتی طبی بوده.. و لی برای چه زمانی.. برای وقتی که مثلا در زمان بو علی سینا این روشهای بهداشتی
    و اصول صحیح خون گیری نبوده. و واقعا و در بعضی حالات پزشکی که خون گیری به نفع بیمار بوده..( همانطور هم که الان هم چنین بیماریهائی هستند که پزشکان اکیدا توصیه به خونگیری علمی و آنهم با مقدار مشخص میکنند)...

یهرحال من به شما پیشنهاد میکنم که هرچه را در کوچه و بازار در باره حجامت شنیده اید ..از ذهنتان دور کنید و برای هر موردی که احساس میکنید ممکن است این روش مفید باشد با این سایت مشورت کنید..تا فریب افرادی که قصد سوء استفاده از اعتماد
    مردم و اعتقادات مردم را دارند نخورید.. تا انشاءالله روزی را ببینیم که ذهن مردم با فرهنگ ما, به وسیله این سایت آگاهی درستی پیدا کند.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
تبلیغات متنی
گیفت کارت
تبلیغات در ایران سلامت