جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 3 از 3 مجموع

موضوع: استفاده از طب مكمل براي بيماري ام اس رضايت بخش نيست

 1. #1
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض استفاده از طب مكمل براي بيماري ام اس رضايت بخش نيست

  دكتر معتمد متخصص مغز و اعصاب

  مهمترين دليلي كه بيماران ام اس از طب مكمل استفاده مي‌كنند علاقه به روش‌ها و رويكرد‌هاي جديد و درمان كامل است. دكتر معتمد متخصص مغز و اعصاب و عضو كميته علمي انجمن ام اس در گفتگو با باشگاه خبرنگاران افزود:نقش طب مكمل درباره علائم بيماري ام اس در رده‌هاي درمان‌هاي تسكيني بوده که توسط اكثر مبتلايان به اين بيماري استفاده مي‌شود ،اما با توجه به شيوع بالاي استفاده از طب مكمل در بين اين بيماران توصيه مي شود كه اين درمان‌ها تنها جنبه تسكين موقتي دارد.وي گفت:يك بررسي در ايتاليا نشان مي‌دهد كه رژيم غذايي و هوميوپاتي در بين بيماران ام اس شايعترين موارد استفاده طب مكمل است.معتمد تصريح کرد: اكثر مطالعاتي كه درباره استفاده كامل از طب مكمل براي اين قبيل بيماران در كوتاه مدت بوده و به علت اينكه استفاده از درمان‌هاي طب مكمل از جمله طب سوزني،‌هوميوپاتي، زنبور درماني، درمان عصبي و رفلكس توسط اين بيماران اغلب رضايت بخش نبوده براي درمان آن نياز به تحقيقات بيشتر است.
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

 2. #2
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض

  ب،كرمانشاه: يكي از آشنايان كه يك دختر جوان است كه حدود 11 سال است دچار بيماري ام.اس است و از جديدترين شيوه‌هاي درماني در اين مدت بهره برده است اما نتيجه بخش نبوده است با توجه به اينكه به تازگي در اخبار سراسري، خبري پخش شد كه يك فرد اروپايي با سابقه 15 ساله اين‌بيماري، توانسته با نيش زنبور در ظرف 3 ماه خود را درمان نمايد، اگر اطلاعات بيشتري از شيوه درماني اين فرد داريد در اختيار ما قرار دهيد...خانواده اين دختر قصد دارند خودشان با پرورش زنبور عسل از نيش آنها براي درمان دخترشان استفاده كنند…

  اگرچه به‌طور تصادفي روش‌هاي مختلفي براي درمان بيماري‌هاي مزمن و پر دردسري نظير ام.اس ذكر شده‌اند اما بايد اعتراف كرد كه اين روش‌ها هنوز هيچگونه مقبوليت عمومي و پايه و اساس علمي پيدا نكرده‌اند. همين موارد در مورد درمان بيماري ام.اس با نيش زنبور هم وجود دارد اگر چه در بعضي موارد گزارش‌هايي در مورد بهبود پيدا كردن برخي از بيماران با اين روش اعلام شده،اما از نظر علمي هيچ‌گونه توجيه قابل قبولي براي آن يافت نشده است.
  درضمن در صورتي كه اين اقدام به عنوان درمان مد نظر باشد، بايد اين نكته را در نظر داشت كه نيش زنبور در برخي موارد باعث حساسيت‌هاي شديد و حتي كشنده مي‌شود و هيچ‌گاه نبايد به طور سرخود و بدون دسترسي به اقدامات مراقبتي چنين راهي را به عنوان درمان امتحان كرد. حتماً در مورد روند درمان معقول و منطقي بيمارتان با يك متخصص مغز و اعصاب مشورت كنيد.

  به نقل از هفته نامه سلامت
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

 3. #3
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض

  مبتلايان به «ام.اس» فريب ادعاهاي درماني را نخورند

  در اين ميان، مدعيان شيوه‌هاي نوين درماني هم بيكار نمي‌نشينند و هرازچند گاهي با ادعاهاي عجيب و غريب، بيماران اميدوار به درمان را به بازي مي‌گيرند و سودهاي كلاني به جيب مي‌زنند.

  خسرويار در ادامه «اكسيژن درماني» و «زنبور درماني» را از جمله ادعاهاي مطرح در درمان بيماري «ام.اس» بيان مي‌كند و به بيماران هشدار مي‌دهد كه فريب اين شيوه‌هاي نادرست درماني را نخورند؛ چرا كه اين چنين روش‌هاي درماني از نظر علمي ثابت نشده و تنها از سوي سودجوياني كه چشم طمع به جيب بيماران دوخته‌اند، مطرح مي‌شود.

  دكتر محمدعلي صحراييان، فلوشيپ «ام.اس» و رييس كميته علمي انجمن «ام.اس» ايران نيز از پيوند مغز استخوان به عنوان يكي ديگر از ادعاهاي مطرح در درمان ام.اس اشاره مي‌كند و مي‌گويد: مطالعات مهمي در مورد سلول‌هاي بنيادي و استفاده از آن در بسياري از بيماري‌هاي نورولوژيك از جمله ام.اس صورت گرفته است كه هنوز هيچ يك از آنها در دنيا به اثبات نرسيده و هيچ مرجع علمي در دنيا استفاده از سلول‌هاي بنيادي در ام.اس را به صورت بازاري، تجاري يا به صورت روتين توصيه نكرده است. تنها مجوز استفاده از سلول‌هاي بنيادي در ام.اس در قالب طرح‌هاي تحقيقاتي داده مي‌شود.

  وي ادامه مي‌دهد: اين در حالي است كه عده‌اي سودجو با ادعاي تاثيرگذاري سلول‌هاي بنيادي، قرص سلول‌هاي بنيادي و مواردي از اين قبيل را با مبالغ هنگفتي به بيماران پيشنهاد مي‌دهند. در اين ميان بيماران زيادي هستند كه با پرداخت مبالغ زيادي، در كشورهاي ديگر از سلول‌هاي بنيادي استفاده كرده‌اند. اين در حاليست كه چون سلول‌هاي بنيادي تنها در حد تحقيقات مجاز است، بيمار نبايد مبلغي را بابت كار تحقيقاتي بپردازد.

  در حال حاضر نيز تبليغات قرص‌هاي سلول‌هاي بنيادي يكي از سوالات رايج و شايع بيماران «ام.اس» است. اين در حالي است كه اگر «ام.اس» بيماري بود كه با اين قرص‌ها بهبودي مي‌يافت، اين همه بيمار مبتلا دركشورها وجود نداشت. در يك جمله بايد گفت كه استفاده از سلول‌هاي بنيادي به عنوان تحقيقاتي پذيرفته شده اما به عنوان يافته‌اي قابل فروش به بيمار يا به عنوان درماني حتمي، در هيچ كجاي دنيا ثابت نشده است.
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

قوانین ارسال

 • نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
 • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
 • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
 • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
 •  
تبلیغات متنی
گیفت کارت
تبلیغات در ایران سلامت