طب سوزني واقعا درد را کاهش مي‌دهد


پزشکان آلماني تاکيد کردند که طب سوزني واقعا مي‌تواند در کاهش درد موثر باشد.

به گزارش سرويس بهداشت و درمان ايسنا، متخصصان بيمارستان دانشگاه اسن در آلمان با تهيه اسکن‌هايي مطمئن شدند که سوزن‌هاي مورد استفاده در روش طب سوزني سلول‌هاي مغزي را که در دريافت و پردازش احساس درد نقش دارند واقعا آرام مي‌کند.

اين يافته مژده‌اي براي کساني است که تاکنون هزينه قابل توجهي را براي کاربرد طب سوزني به منظور کاهش کمردرد، دردهاي زانو و احساس درد در ساير نقاط بدن صرف کرده‌اند.

به گزارش روزنامه ديلي ميل، طب سوزني بخش مهمي از پزشکي سنتي چين است. اين بخش ابتدا فقط نوعي شيوه درماني تلقي مي‌شد و بعدا بتدريج توسعه يافت.

طب سوزني داراي تاريخ ديرينه‌اي است. در کتب باستاني و قديمي آمده است که وسايل ابتدايي طب سوزني ، سوزن سنگي است که در طب سوزني چين باستان بکار مي رفت. بين پزشكان مختلف در صحت و سقم طب سوزني اختلاف نظر وجود داشت تا اينكه سازمان بهداشت جهاني در سال 1975 استفاده از طب سوزني را در تشخيص و درمان بيماري‌ها رسما تأييد كرد .

فهرست موارد استفاده طب سوزني که از سوي سازمان بهداشت جهاني تاييد شده است شامل بيماريهاي دستگاه تنفس فوقاني مانند سينوزيت، آلرژي، سرماخوردگي و التهاب لوزه‌ها، بيماري‌هاي دستگاه تنفسي تحتاني مثل برونشيت حاد، آسم برونشيال، بيماريهاي گوارشي از جمله اسپاسم مري و دهانه معده، سكسكه، التهاب حاد و مزمن معده، افزايش ترشح اسيد معده، زخم مزمن معده و التهاب حاد و مزمن روده، اسهال و يبوستهاي مقاوم به درمان مثل آي بي اس، بيماري‌هاي ارتوپدي شامل آرتروز مفاصل زانو، آرنج تنيس بازان، درد پايين كمر، آسيب‌هاي ورزشي بافت نرم، آرتريت روماتوييد و ديگر بيماريهاي بافت همبند، بيماريهاي عصبي، ميگرن، فلج‌هاي صورت، فلج بعد از سكته مغزي، شب ادراري و ترک اعتياد هستند.

به گزارش ايسنا، در صورت استفاده صحيح از اين تکنيک هيچ عارضه‌اي ايجاد نخواهد شد. اما بدنبال ورود افراد غيرحرفه‌اي و غيرمتخصص در اين کار، احتمال عفونت و آسيب اعضاي بدن وجود دارد.