ریزه کاری های طب سوزنی


اقبال شیوه های درمانی طب مکمل در جهان موجب شده تا مردم برای درمان چاقی و به دست آوردن تناسب اندام هم دست به دامن درمانگران طب های مکمل و جایگزین شوند؛ خوشبختانه این شیوه های درمانی به دلیل تاثیر درمانی موثر و ثباتی که دارند، این روزها یکی از شیوه های درمانی پرطرفدار جهان برای درمان چاقی و اضافه وزن محسوب می شود که حداقل عوارض جانبی را برای بیمار به همراه دارد. طب سوزنی چین یکی از این شیوه هاست که تاثیرات پایدار و ماندگاری در درمان اضافه وزن و چاقی به صورت عمومی و موضعی دارد.

● کاهش اشتها با دانه های گیاهی

یکی از تکنیک هایی که بسیاری از درمانگران طب های مکمل و جایگزین در سراسر جهان برای کنترل اشتها و کاهش میزان مصرف مواد غذایی به بیماران شان توصیه می کنند، استفاده از فشاردرمانی یا طب سوزنی در نقاطی از لاله گوش است. در این شیوه که در مکاتب طب چینی و ژاپنی بسیار مورد استقبال افراد چاق و دارای اضافه وزن قرار می گیرد، درمانگران با ماساژ دادن نقاط خاصی از لاله گوش یا با ارائه سوزن به بیمار در نقطه ای که به کاهش میزان اشتها مربوط است، بیمار را تشویق به اصلاح رژیم غذایی می کنند. در این روش برای تداوم اثر درمان، درمانگران دانه های گیاهی که seed نامیده می شود را روی نقطه موردنظر در گوش قرار می دهند و بیماران نقطه را ۳ تا ۴ بار در روز پیش از نزدیک شدن وعده های غذایی ماساژ می دهند. به این ترتیب بیمار پیش از آن که شروع به خوردن کند، اشتهای خود را تا حد قابل ملاحظه ای کم می کند.

● کنترل پرخوری های عصبی

بسیاری از افرادی که دچار چاقی یا اضافه وزن هستند با قرار گرفتن در شرایط بحرانی و استرس زا شروع به خوردن می کنند. این افراد بدون اراده با ایجاد کوچک ترین نگرانی و استرس کاری یا عاطفی به سراغ موادخوراکی می روند و به این ترتیب برای تخلیه فشار روانی خود اقدام می کنند. درمانگران طب سوزنی برای کنترل این وضعیت با کمک سوزن های خود روی نقاط مربوط به اضطراب، استرس و افزایش میزان آرامش فرد کار می کنند. به این ترتیب توان فرد را برای مقابله با شرایط بحرانی افزایش داده و به این ترتیب ریزه خواری ها و پرخوری های عصبی بیمار را به مرور به حداقل می رسانند و از طرفی با کار کردن بر نقاط کاهش اشتها به کاهش وزن بیمار طی ۱۰ تا ۳۰ جلسه درمانی می پردازند.

● تناسب سایز اندام ها با چند سوزن

یکی از مزیت های درمان چاقی با کمک طب سوزنی، امکان تغییر سایز، لاغری و کاهش وزن موضعی برخی از اندام های بدن است. در این شیوه درمانگر با کمک سوزن های طب سوزنی چین به کاهش سایز و لاغر شدن برخی از اندام ها مانند شکم و پهلو ها می پردازد. در این شیوه درمانگر با تحریک اندام موردنظر به کلاژن سازی و به جمع شدن و کاهش سایز آن بخش کمک می کند و بیمار پس از ۱۰ جلسه درمانی می تواند شاهد کاهش وزن و کاهش سایز در موضع موردنظر باشد. این شیوه در افرادی که علاقه مند به داشتن سایزی یکسان در تمامی اندام های بدن هستند، بسیار موثر است.

● تاثیر سوخت وساز بدن در لاغری

افراد مختلف در مقابل شیوه های درمان لاغری و کاهش وزن واکنش های مختلفی دارند. برخی از مردم متابولیسم و سوخت وساز کندتر و برخی از آن ها متابولیسم قوی تری دارند. تفاوت این دو گروه آن است که افراد گروه اول که روند سوخت وساز موادغذایی در بدن آن ها کند انجام می شود، کندتر از دیگر بیماران می توانند وزن خود را کاهش دهند و از طرفی افرادی که مراحل هضم، جذب و متابولیسم آن ها روند تند دارد نسبت به دیگران با سرعت بیشتری اضافه وزن خود را از دست می دهند. بنابراین توجه به این نکته هنگام درمان اضافه وزن به حفظ روحیه بیمار بسیار کمک می کند.

● لاغری سریع تر

به دلیل ماندگاری نتایج درمانی طب سوزنی برای درمان چاقی از این شیوه کمکی در کنار دیگر شیوه های طبیعی درمان چاقی استفاده می شود. درمانگران مکاتب درمانی گاهی برای درمان بیماران خود از یک یا چند شیوه طبیعی درمانی استفاده می کنند.

به عنوان مثال، این درمانگران ممکن است در کنار ارائه رژیم غذایی خاص به بیمار استفاده از تکنیک های طب سوزنی را نیز برای تسریع روند لاغری و بهبود روند درمانی توصیه کنند.

اگر چه باید مراقب بود که ارائه و تجویز این شیوه های درمانی به طور یقین توسط متخصص مربوطه صورت گیرد و این شیوه ها متناسب با توانایی بیمار و توان بدنی او برایش تجویز شود.

● شیوه زندگی را باید عوض کنید

یکی از مهم ترین شروط کاهش وزن و ثبات آن، اصلاح شیوه زندگی و رژیم غذایی افراد است. درصورتی که فردی از طب سوزنی برای درمان چاقی و کاهش وزن خود استفاده کند و پس از روند درمان دوباره رژیم غذایی اولیه و روند زندگی گذشته خود را پیش گیرد، بدون شک بعد از مدت کوتاهی دوباره چاق شده و به وزن اولیه بازمی گردد. بنابراین اصلاح شیوه زندگی به این معنی است که بیمار پس از درمان باید یک رژیم غذایی مناسب و سلامت را دنبال کرده و از ریزه خواری و مصرف موادغذایی پرکالری پرهیز کرده و ورزش و نرمش روزانه را در برنامه خود بگنجاند.

● طب سوزنی الکتریکی چگونه چربی ها را دفع می کند؟

در این شیوه درمانگران با کمک شیوه های درمانی خود در طب سوزنی و با استفاده از جریان خفیف الکتریسیته حین درمان در محل دریافت سوزن، به بیمار کمک می کنند تا چربی های موجود در بدن را از طریق سیستم لنفاتیک خود از بدن دفع کند.

به این ترتیب بافت های چربی که در بدن وجود دارند به مرور از این طریق دفع می شوند و بیمار شاهد کاهش وزن چشمگیری در اندام های خود خواهد بود.

● کاهش وزن بدون یبوست

یکی از مهم ترین نکاتی که بسیاری از خانم ها پس از رعایت انواع رژیم های غذایی لاغری با پزشک خود در میان می گذارند، ابتلا به یبوست و کندی عملکرد دستگاه گوارش است. خوشبختانه این عارضه در شیوه درمانی طب سوزنی برای بیمار بروز نمی کند، زیرا متخصص هنگام ارائه تکنیک های طب سوزنی برای بیمار، نقاطی از بدن او را که در ارتباط مستقیم با دستگاه گوارش و عملکرد روده هاست با کمک سوزن ها تحریک کرده و به این ترتیب این عارضه که یکی از شایع ترین عوارض جانبی شیوه های درمانی کاهش وزن در جهان محسوب می شود با کمک طب سوزنی پیشگیری می شود.

● با سلولیت ها خداحافظی کنید

همان طور که می دانید، امروزه درمان اضافه وزن و تجمع سلول های چربی در ناحیه شکم، پهلو و ران از جمله سخت ترین درمان هاست. در حقیقت سلولیت ها و تجمع سلول های چربی در این بخش ها و تغییراتی که در بافت همبند بدن بیمار به وجود می آید از جمله مواردی است که در تکنیک های مختلف درمان چاقی، در آخرین مرحله و با دشواری زیادی به دست می آید. اما درمانگران طب سوزنی چین با کمک سوزن های خود و با تحریک نقاط خاصی از بدن قادرند میزان سوخت وساز و متابولیسم بخش های موردنظر شکم، ران و پهلو را افزایش دهند و به این ترتیب به درمان هر چه سریع تر سلولیت های این نواحی که موجب چاقی و تغییر شکل نامناسب اندام های ذکر شده می شود، بپردازند.سیب سبز