جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 7 از 7 مجموع

موضوع: فلوكستين

balkhi آفلاین است عضو دائمی

پیشفرض فلوكستين

با سلام

به دليل اضطراب شديد و افسردگي بنا به تجويز پزشكم حدود 20روزاست از فلوكستين و آلپرازولام (زاناكس )استفاده ميكنم.هفته اول آرامش زيادي داشتم . به طوري كه تصور ميكردم مانند دختر سابق شده ام . اما پس از آن مدام احساس دلتنگي عجيبي دارم و چشمانم از اشك پر مي شود.دلهره دارم.دلم ميخواهد گريه كنم تا سبك شوم اما نمي توانم .شنيده ام كه مصرف اين داروها در ابتدا باعث تشديد آثار افسردگي مي شوند و پس از گذشت يك ماه اثرات مثبت آن مشخص مي گردد. اين گفته تا چه حد صحت دارد؟

hamed.s24 آفلاین است عضو فعال

پیشفرض

ببینید هر دارویی دارای یه سری عوارض هم هست من هم از این داروی زاناکس استفاده می کنم .شما باید حتما با پزشکتون تماس بگیرید و ازشون راهنمایی بخواهید .اینجوری به راحتی مشکلتون حل می شه که معمولا یا با تغییر اندازه مصرف یا اضافه کردن یه دارو دیگه بر طرف می شه.
    موفق باشید

پیشفرض

با سلام

hamidy عزيز با تشكر از پاسختان. دوز مصرفی داروهای من پایین است. با این حال میخواستم بدانم که شما نیز در ماه اول مصرف دارویتان با مشکلاتی روبرو بوده اید یا از همان ابتدا اثر مثبت آنرا مشاهده نموده اید.(پزشک من معتقد است که در ماه اول ممکن است تغییرات خلقی وجود داشته باشد.)

hamed.s24 آفلاین است عضو فعال

پیشفرض

بله من هم مشکل داشتم البته حالا راستش چون مشکل من همراه با افسردگی هم بود ولی حتی داروهای افسردگی هم در ابتدای کار تاثیر خوبی نداشتند که تا بعد از مدتی من این حالت رو از دست دادم .

شما حتما با دکترتون تماس بگیرید.مطمئن باشید مشکل خاصی نیست و برطرف می شه.

دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
    موقعیت
    تهران
    Blog Entries
    3

پیشفرض

عوارض عصبی که داروی فلوکسیتین داره اینها هستند: سردرد- عصبی شدن بی خوابی خواب آلودگی آرامش بیش از حد اضطراب ترمور سرگیجه خستگی اختلال تمرکز رویاهای غیر طبیعی تحریک پذیری.. اما در گزارش جدیدی اومده که:

داروي ضدافسردگي «فلوكستين» تمايل به خودكشي و پرخاشگري را افزايش مي‌دهد
    دوشنبه، 14 دي 1383
    شواهد پزشكي منتشر شده در مجله بريتيش مديكال حاكي از آن است كه مصرف داروي ضدافسردگي «پروزاك» مي‌تواند منجر به افزايش تمايل به خودكشي و پرخاشگري شود.
    به گزارش سايت ايران دکتر اين مدارك كه از سوي مجله فوق براي سازمان غذا و داروي آمريكا فرستاده شده نشان مي‌دهد كه پروزاك با نام تجاري فلوكستين مي‌تواند اثرات جانبي جدي از قبيل ايجاد تمايل به خودكشي يا بروز رفتارهاي پرخاشگرانه برجاي بگذارد. هم اكنون اين مدارك براي تاييد و بررسي به سازمان غذا و داروي آمريكا فرستاده شده است

نکات درمانی:
    1- ممکن است آثار درمانی تا 3-2 هفته ظاهر نشه و لی عوارض دارو در طی این مدت بروز کند
    2- عوارض شایع مثل خواب آلودگی و اجتناب از رانندگی باید توضیح داده شود.
    3- اثرات الکل با مصرف ضد افسردگی تشدید میشود
    4- به افراد مسن باید تذکر داده بشه که سریع از جاشون بلند نشن یا سریع ننشینند

اما اگر از آلپرازولام صحبت میشه عوارض موقتی که از مصرف دارو مترتب هست اینها هستند:
    1- خواب آلودگی با آتاکسی( اختلال راه رفتن) در دوز های بالاتر( بویژه افراد مسن)
    2- اختلال در عملکرد های حرکتی مثل رانندگی که ممکنه با الکل تشدید پیدا کنه
    3- همانند الکل ها.. این دارو ها هم میتوانند در افراد حساس باعث رفتار تهاجمی شوند
    4- در زنان باید مراقب child abuse یا سوء رفتار با بچه.. بود. و یا در هر فردی که خطر رفتار های تهاجمی وجود دارد باید مراقب بود.

پیشفرض

باتشكر از دكتر سجاد

سوال من اين است كه اگر فلوكستين باعث چنين حالاتي ميشوند پس مصرف آن صحيح هست ؟يا خير. قبلا شنيده بودم كه از ميان داروهاي افسردگي و اضطراب فلوكستين كم عارضه ترين مي باشد.

سوال ديگر اين است كه بهترين داروهاي تجويزي در خصوص افسردگي و اضطراب چيست؟

دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
    موقعیت
    تهران
    Blog Entries
    3

پیشفرض

نقل قول ارسالی توسط نوين
    باتشكر از دكتر سجاد

سوال من اين است كه اگر فلوكستين باعث چنين حالاتي ميشوند پس مصرف آن صحيح هست ؟يا خير. قبلا شنيده بودم كه از ميان داروهاي افسردگي و اضطراب فلوكستين كم عارضه ترين مي باشد.

سوال ديگر اين است كه بهترين داروهاي تجويزي در خصوص افسردگي و اضطراب چيست؟

نکته ای که درباره فلوکسیتین گفته شد.. فقط یک نظریه هست و هنوز راه درازی دارد تا وارد کتب درسی و مرجع شود.. لذا بهتره در باره مشکلتون با پزشکتون مشورت کنید. ضمن اینکه توضیح ذیل رو هم بخونید بد نیست

شما باید اجازه بدید چند هفته بگذره تا کمی دارو در بدن شما تجمع پیدا کنه و دارو اثر کنه .. اگر احساس عدم بهبودی دارید.. یا اینکه مشکلاتی براتون ایجاد شده.. به پزشکتون خبر دهید تا دارو تون عوض کنه..ممکنه حتی لازم باشه سری سوم رو هم تجربه کنید..هیچ داروی ضد افسردگی بهترین و کم عارضه ترین نیست.. هر داروئی به یک مریض میسازه..

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
تبلیغات متنی
گیفت کارت
تبلیغات در ایران سلامت