جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 2 از 2 مجموع

موضوع: آیا سیتالوپرام میتونه عوارض دائم داشته باشه؟

maleki8 آفلاین است تازه وارد

پیشفرض آیا سیتالوپرام میتونه عوارض دائم داشته باشه؟

من پسری 25 ساله هستم که پنج ماه پیش به دکتر متخصص مغز اعصاب مراجعه کردم و از اعصاب ضعیفم شکایت داشتم دکتر هم 30 عدد سیتالوپرام و 15 عدد ایمی پرامین تجویز کرد که من ایمی پرامین رو 4 روز مصرف کردم و به خاطر خواب اور بودن گذاشتمش کنار ولی سیتالوپرام رو تا 25 روز استفاده کردم (روزی یک عدد) بعد متوجه شدم صورتم چاق شده و شکمم کمی اومده جلو و اشتهای وحشتناکی به غذا دارم , دیگه ترسیدم و بقیه دارو رو استفاده نکردم بعد از 5 روز هم متوجه شدم میل جنسی ام هم خیلی کم شده با خودم گفتم خوب تا چند روز دیگه اثر دارو میره و همه چیز به حالت اول برمیگرده ولی حالا بعد از گذشت چهار ماه که دارو رو قطع کردم همه اون عوارض تو بدنم مونده و باعث عذاب شدید من شده که چرا من این دارو مصرف کردم که حالا هم باید از چاقی بترسم و هم میل جنسی ام اینقدر کم بشه از طرفی صورتم چاق شده وقیافه ظاهری من رو هم کمی خراب کرده لازم به ذکره که من کمتر دستشویی میرم چیزی شبیه یبوست.
    حالا میخواستم بدونم به نظر شما واقعا چه بلایی سرم اومده و من چی کار میتونم بکنم؟

taher12 آفلاین است تازه وارد

پیشفرض

دوست خوب من ، دارو های اعصاب و روان قالباً دارو هایی با عوارض جانبی بیشتر نسبت به سایر دارو ها هستند.

داروی سیتالوپرام یک ضد افسردگی متعلق به دسته ssri یا "مهار کننده اختصاصی بازجذب سروتونین" میباشد. از عوارض عمده این کلاس دارویی میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

- کاهش قابل ملاحضه در میل جنسی همگام با مصرف دارو
    - کاهش و یا افزایش وزن
    - خواب آلودگی و یا بی خوابی

عوارض فوق در طول درمان با دارو و قالباً در روزهای ابتدایی آغاز درمان رخ داده و در اکثر موارد در طول درمان بر طرف میشوند.

پیشنهاد من ادامه مصرف دارو ها همانطور که پزشک معالج به شما توصیه کرده اند میباشد. میتوانید تا اندازه بسیار زیادی مطمئن باشید که عوارضی که مشاهده نمودید با گذشت چند هفته از مصرف دارو ها ، تعدیل شده و یا از بین خواهند رفت.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
تبلیغات در ایران سلامت