عضو انستيتو تحقيقات تغذيه‌ و صنايع غذايي كشور:
كودكان بي‌سرپرست بيش از ديگران در معرض سوء تغذيه قرار دارند


كودكان خانواده‌هاي بي‌سرپرست و يا كودكان دچار مشكل بد غذايي بيش از ديگران در معرض سوء تغذيه قرار دارند.

خديجه رحماني، كارشناس ارشد تغذيه و عضو هيات علمي انستيتو تحقيقات تغذيه‌اي و صنايع غذايي كشور در

گفت‌وگو با خبرنگار سرويس بهداشت و درمان ايسنا، بيان كرد: كمبود دريافت پروتئين و انرژي يكي از مشكلات تغذيه‌اي كودكان كه به صورت كاهش وزن و لاغري تظاهر مي‌كند و معمولا با بررسي كارت رشد به خوبي قابل تشخيص است .

اين كارشناس ارشد افزود: كودكان پيش دبستاني بايد چهار بار در روز از شير، دو بار در روز از گوشت و چهار بار در روز از سبزيجات و ميوه‌جات استفاده كنند؛ در كساني كه از نظر اقتصادي و اجتماعي در سطح پايين‌تري قرار دارند، بايد آموزش‌هاي لازم در خصوص جايگزيني گروه‌هاي غذايي داده شود و همواره گوشت غذا بايد به كودك در حال رشد خانواده اختصاص يابد.

اين كارشناس ارشد ادامه داد: چهار فاكتور موثر در پذيرش غذا توسط كودك شامل اندازه، عطر، طعم و رنگ غذاست؛ غذاها بايد به اندازه‌ي كودكان سرو شود تا به راحتي قابل استفاده باشد بنابراين توصيه مي‌شود حتي از ظروف مخصوص كودكان براي صرف غذا استفاده شود.

عضو هيات علمي انستيتو تحقيقات تغذيه‌اي و صنايع غذايي كشور تصريح كرد: ‌كودكان معمولا تمايلي به غذاهاي پر ادويه، پرچاشني، خشك و سخت ندارند در كودكاني كه مشكلات جويدن وجود دارد (در سنين 6 تا 12 ماهگي) بايد از گوشت‌هاي چرخ كرده استفاده شود.

به اعتقاد وي، در صورتي كه كودك نسبت به خوردن غذاي جديد تمايلي نشان ندهد بايد با تغيير دوباره در آن سعي در دادن غذاي جديد به وي بكنند؛ همچنين از دادن غذا به كودك در حين تماشاي تلويزيون و يا انجام فعاليت بايد پرهيز كرد، زيرا در اين مواقع توجه و تمركز كودك به انجام اين فعاليت‌هاست.

رحماني در خاتمه خاطرنشان كرد: والدين براي ايجاد حس مسووليت‌پذيري در كودك بايد به وي اجازه‌ي چيدن سفره را بدهند.