كارشناسان بهداشت جهاني هشدار دادند كه سوء تغذيه عامل اصلي بيش از نيمي از مرگ و ميرهاي كودكان در سراسر جهان است.

به گزارش سرويس بين‌الملل ايسنا به نقل از شبكه‌ خبري بي.بي.سي، كارشناسان اين سازمان اعلام كردند كه فقر غذايي باعث كاهش وزن و ضعف كودكان مي‌شود.

اين امر باعث مي‌شود كه اغلب بيماريهاي غيركشنده مانند اسهال موجب مرگ كودكان مي‌شود.

مطالعات منتشر شده در مجله آمريكايي تغذيه كلينيكي حاكي از آن است كه تهيه و برقراري يك ژريم غذايي مناسب براي تمام كودكان مي‌تواند باعث نجات جان بيش از ‌٥/٢ ميليون كودك در سال شود.

اين مطالعات نشان مي‌دهد كه در صورت اين اقدام جلوي يك ميليون مرگ و مير ناشي از ذات‌الريه، ‌٨٠٠ هزار ناشي از ابتلا به اسهال، ‌٥٠٠ هزار مورد مالاريا و ‌٢٥٠ هزار مورد سرخك گرفته خواهد شد.

اين اطلاعات بر اساس ‌١٠ مورد مطالعه و پژوهش انجام شده بر روي مرگ و مير كودكان در سراسر جهان و استفاده از فرمول‌هاي پيچيده جمع‌آوري شده است.

طبق آمار بدست آمده از سوي محققان ‌٢/٥٢ درصد از كل مرگ و ميرها در جمعيت كودكان كم سن مربوط به سوء تغذيه، در حدود ‌٤٥ درصد مرگ و مير ناشي از ابتلا به سرخك و بيش از ‌٦٠ درصد در اثر ابتلا به اسهال و در نتيجه كاهش وزن و فقر تغذيه‌اي اتفاق مي‌افتد.

معاون اول سازمان حمايت از كودكان و مديرمسؤول فوريت‌ها و بحران‌ها در سوئد از ايجاد يك شرايط بحراني در اين زمينه در ميان كودكان اين كشور طي ‌٦ ماه آينده خبر داد.

وي در اين باره گفت: ما در حال حاضر داراي نرخ بالاي سوء تغذيه به ويژه در ميان كودكان هستيم و از اين رو براي كمك به اين كودكان مراكز تغذيه درماني فوري در دست تاسيس داريم.

وي تاكيد كرد كه احتمال مرگ هزاران كودك در اثر سوء تغذيه و بيماري يك امر بسيار واقعي است