هشدار يك فوق‌تخصص متابوليسم و رشد كودكان؛
سوءتغذيه بحراني که کودکان جامعه را تهديد مي‌کند

نداشتن اطلاعات کافي در مورد غذاهاي روزانه و ميزان سود و زيانهاي آن منجر شده تا خانواده‌هاي ايراني رفتار غذايي مناسبي را نداشته باشند و اين امر منجر به سوء تغذيه و پيامدهاي ناگوار آن در کودکان شده است.

دکتر حمدالله کرمي‌فر فوق تخصص متابوليسم و رشد کودکان در گفت‌و گو با خبرنگار «بهداشت و درمان» خبرگزاري دانشجويان ايران - منطقه فارس - اظهار كرد: اهميت دادن به برنامه غذايي کودکان يکي از مسائلي است که بايد بيشتر مورد توجه قرار گيرد چرا که در حال حاضر با موارد زيادي از سوء تغذيه در بين کودکان روبرو هستيم.

وي با بيان اين که سوء تغذيه به علت ناکافي بودن غذا، نامناسب بودن غذا و يا به علت اختلال در هضم و جذب غذاست، گفت: در حال حاضر به نظر مي رسد که مشکلات تغذيه‌اي به دليل ناآگاهي‌هاي تغذيه‌اي خانواده‌ها و يا نحوه تغذيه آنهاست.

وي در ادامه گفت: انتخاب نوع غذا و تهيه کردن آن، کيفيت و کميت غذا در سنين مختلف، شيوه غذا دادن به کودکان، رفتارهاي تغذيه‌اي و روش غير صحيح غذا دادن به کودکان، تغذيه اجباري، تغذيه با پاداش، تغذيه با موادي که ارزش غذايي ندارند مانند لواشک، پفک، چيپس، نوشابه‌هاي گازدار و تنقلات کم ارزش، عدم شروع تغذيه تکميلي به موقع و همچنين وجود باورها و عادت‌هاي غلط غذايي همه از عواملي هستند که در ايجاد سوء تغذيه و يا عدم آن دخيل هستند.

وي با اشاره به عوامل مؤثر در رشد کودکان به ايسنا گفت: داشتن تغذيه مناسب و يا عدم آن در رشد کودکان موثر است. همچنين عواملي چون ژنتيک، نژاد، رشد داخل رحمي و موقع تولد، داشتن و يا نداشتن بيماريهاي مزمن و عوامل هورموني همه از مواردي هستند که بر رشد صحيح و يا عدم رشد کودک تاثير بسزايي

مي‌گذارند.

دکتر کرمي با تاکيد بر اين که چه نوع مواد غذايي باعث رشد کودکان مي‌شود، افزود: استفاده از غذاهايي که داراي انرژي، پروتئين، ويتامين‌ها و املاح کافي باشند تاثير مثبتي بر روند رشد کودکان مي‌گذارد اضافه کردن گوشت مرغ، ماهي و گوسفند به برنامه غذايي کودکان و استفاده از حبوباتي چون عدس، لوبيا و نخود و منبع غني پروتئيني تخم‌مرغ بسيار توصيه مي‌شود. همچنين براي سلامتي و شادابي بيشتر کودکان خوردن سبزيجات و ميوه‌جات تازه جهت تامين املاح و ويتامين هاي مورد نياز بدن آنها يکي از ملزومات برنامه غذايي محسوب مي شود.

وي درباره غذاهاي مقوي و مغذي گفت: مي‌توان با اضافه کردن مقداري روغن به غذاي کودک انرژي آن را افزايش داد و آن را مقوي نمود؛ همچنين با اضافه کردن مواد پروتئيني که براي رشد کودک ضروريست

مي‌توان غذا را مغذي نمود.

وي در پاسخ به اين که چه بيماريهايي باعث عدم رشد کودکان مي‌شوند، بيان كرد: ما اين بيماريها را دسته‌بندي مي‌کنيم؛ دسته اول شامل بيماريهايي همچون سوء تغذيه، بيماريهاي گوارشي، کليوي، قلبي، ريوي، بيماريهاي خوني، بيماريهاي سيستم عصبي، ديابت و مشکلات رواني اجتماعي. دسته دوم شامل اختلالات هورموني مانند کم کاري تيروئيد وکم کاري هيپوفيز است؛ دسته سوم بيماريهايي چون اختلالات کوروموزمي و ژنتيکي و اختلالات استخواني را در بر مي گيرد.

وي همچنين در رابطه با شايعه شيوع تيروئيد تصريح کرد: در مورد شيوع کم کاري تيروئيد در کودکان اگر منظور کم کاري مادرزادي باشد آمار بالايي گزارش نشده و بطور کلي شيوع آن درايران ‌١ در ‌٣٠٠٠ نفر بوده است و در مورد کم کاري اکتسابي تيروئيد شيوع آن در کودکان سن مدرسه هم ‌٠٨/٠ درصدست و شيوع بالايي گزارش نشده است.

دکتر کرمي درجواب اين سوال که آيا پدر و مادرهاي کوتاه قد مي‌توانند با استفاده از هورمون رشد صاحب فرزنداني با ميانگين قدي بلندتر از آنها باشند، به ايسنا گفت: در مورد استفاده از هورمون رشد در کوتاه قدي ژنتيکي مطالعات زيادي انجام شده که در بعضي مطالعات گفته شده تاثيري در قد نهايي ندارد ولي بعضي مطالعات مؤثر بودن آن را گزارش كرده‌اند اما بطور کلي هورمون رشد در بسياري از انواع کوتاهي قد مؤثرست.

وي در پايان با اشاره به اين که تغذيه مناسب و ورزش و استفاده به موقع از هورمون رشد تاثير بسزايي در رشد کودکان دارد، اظهار اميدواري كرد كه بتوانيم با بالا بردن سطح آگاهي خانواده‌ها از فوايد غذاها و همچنين ورزش‌هاي مناسب که در رشد کودکان مؤثرند جامعه سالم تري را داشته باشيم.