جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 2 از 2 مجموع

موضوع: ناباروری و مشکل لوله ها - سابقه سل روده

roghaiieh آفلاین است تازه وارد

پیشفرض ناباروری و مشکل لوله ها - سابقه سل روده

خواستم با جنابعالی در مورد خواهرم مشورتی داشته باشم ایشان دقیقا 3 سال است که ازدواج نموده اند که با توجه به عدم جلوگیری حامله نشدند و به دکتر مراجعه نموده تا علت را جویا شوند پس از بررسی های به عمل آمده و گرفتن آزمایشات متعدد در نهایت به ایشان اعلام گردید که عکس رنگی از رحم انجام گیرد که در عکس رنگی مشاهد شد ایشان متاسفانه لوله های رحم شان بسته است لذا تشخیص داده شد که باید عمل آی وی اف صورت گیرد ولی موردی که من حس کردم باید با شما مشورت کنم در مورد قبل از ازدواج ایشان می باشد حدود 10 سال پیش نامبرده دچار ناراحتی سل روده شدند که احساس می کنم ناباروی شان نیز به این موضوع برمی گردد . چند تا سوال داشتم
    آیا ایشان واقعا با عمل فوق معالجه می شوند یا خیر
    آیا امکان دارد که هنوز مشکل سالها قبل ایشان در بدنشان وجود داشته باشد

دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
    موقعیت
    تهران
    Blog Entries
    3

پیشفرض

همانطور که اشاره کردید احتمالا دلیل انسداد لوله ها مربوط به ابتلا سل روده ای می باشد ولی در این مورد دو حالت وجود دارد
    --1
    بیماری سل فقط حفره شکم را درگیر نموده بوده و لذا لوله های رحم در این چسبندگی ها گیر افتاده و مسدود شده اند
    2-
    در حین عفونت شکمی التهاب و عفونت رحم نیز اتفاق افتاده است.
    در حالت اول حاملگی با ای وی اف کاملا موفقیت امیز است در حالت دوم حتی در صورت حاملگی احتمال سقط بالاست
    لذا بهتر است در روز اول پریود یک نمونه برداری از داخل رحم
    با عنوان بیوپسی اندومتر بعمل اید و درخواست شود تا از نظر سل بررسی شود
    انجام هیستروسکوپی قبل از ای وی اف نیز به بررسی حفره رحم و بررسی احتمال موفقیت امیز بودن ای وی اف کمک می کند . اگر حفره داخل رحم درگیری سل وجود داشت بهتر است ار ابتدا از رحم کرایه های استفاده شود

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
تبلیغات متنی
گیفت کارت
تبلیغات در ایران سلامت