جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 2 از 2 مجموع

موضوع: درد پاشنه پس از برخاستن از خواب

E2S
    E2S آفلاین است تازه وارد
    فیسبوک من
    کلیک کنید

پیشفرض درد پاشنه پس از برخاستن از خواب

34 ساله هستم و حدود 2 ماه است که صبح‌ها پس از برخاستن خواب، پاشنه پايم به شدت درد مي‌گيرد به‌طوري که مجبور مي‌شوم روي انگشتان پايم راه بروم. در طول روز اين درد خيلي کمتر مي‌شود. علت آن چيست؟ براي حل اين مشکل چه کنم؟

دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
    موقعیت
    تهران
    Blog Entries
    3

پیشفرض

اگر درد فقط در پاشنه يک پا باشد، احتمالا ناشي از خار پاشنه است ولي اگر 2 پاشنه پا درگير باشند، بايد از نظر روماتيسم مورد بررسي قرار بگيريد. البته در مورد آقايان مي‌توان به بيماري ديگري تحت عنوان «اسپونديليت آنکيلوزان» نيز مشکوک شد، بنابراين اگر پاشنه هر دو پايتان هر صبح درد مي‌کند، بايد به متخصص روماتولوژي مراجعه کنيد تا مورد بررسي بيشتر قرار بگيريد.

اگر اين درد را فقط در يک پاشنه پا احساس مي‌کنيد، به احتمال زياد خار پاشنه است. در اين صورت بايد هر روز صبح يک لگن آب گرم (30 تا 40 درجه سانتي‌گراد) درست کنيد و پايتان را در آن قرار دهيد و پاشنه پا را به مدت يک ربع تا 20 دقيقه ماساژ دهيد. سپس پا را از آب خارج کنيد و به آن ژل «پيروکسيکام» به نحوي که کاملا جذب پوست شود، بماليد. بعد با يک سشوار با فاصله‌اي که پوست را نسوزاند، محل پاشنه را گرم کنيد. پس از مدتي، به‌تدريج درد کاسته مي‌شود و مشکل رفع خواهد شد

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
تبلیغات متنی
گیفت کارت
تبلیغات در ایران سلامت