جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 4 از 4 مجموع

موضوع: مصرف داروهاي گياهي براي تنظيم هورمونها

montazer.a آفلاین است تازه وارد

پیشفرض مصرف داروهاي گياهي براي تنظيم هورمونها

با سلام و تشكر از سايت فوق‌العاده شما
    استفاده مكمل‌هاي گياهيChasteberry و Dong Quai براي تنظيم هورمون، خوب است يا خير؟
    سوالم به اين دليل است كه من قبلاً داراي پريود منظمي بودم كه مدت آن 6 الي 7 روز بود
    ولي حدود 4 الي 5 سال است كه هر سال نسبت به سال قبل اين مدت كمتر شده تا جايي كه تعداد روزهاي خونريزي پريودم به 2 روز رسيده است.
    در يكي از تاپيك هاي شما خوندم كه اين مشكل احتمال دارد به دليل يكي از علتهايي كه ذكر كرديد (تحليل رفتن بافت رحم به خاطر كم بودن استروژن) باشد. (من 28 سالمه و مدت يك سال هست كه ازدواج كردم)
    در ضمن اگه مصرف اين داروها و مكملها اشكالي ندارد، از چه جايي مي‌توانم آنها را تهيه كنم (داروخانه‌ها يا عطاريها)
    پيشاپيش از كمك شما متشكرم :wink:

دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
    موقعیت
    تهران
    Blog Entries
    3

پیشفرض

با سلام

اجازه بدهید صورت مساله را تغییر بدهیم به این ترتیب که اگر از کم بودن خون هنگام قائدگی گله مند هستید... باید اول بررسی بشه که حالت عادی دارید یا ندارید... اگر حالت عادی ندارید علت آن چیست... مصرف دارو و هر نوع ترکیب که حالت کورکورانه دارد مشکلی را حل نخواهد کرد...بلکه ایجاد مشکل هم خواهد کرد... مضافا بر اینکه در حال حاضرهیچ گزارشی از این محصولات در اختیار نداریم... لذا بهتره با پزشک زنان بطور حضوری مشورت کنید

مقدار نرمال ريزش قاعدگي کمتر از يک چهارم فنجان در هر دوره است که معادل 10 تا 15 نوار بهداشتي است

montazer.a آفلاین است تازه وارد

پیشفرض

با سلام و تشكر از توجه شما
    در مورد اينكه بررسي شود كه آيا حالت عادي دارم يا خير، بايد بگم كه آزمايش وسونوگرافي انجام داده‌ام و به گفته پزشك متخصص زنان هيچ مشكلي نداشتم.
    ولي من قبلا اين طور نبودم. منظورم اينه كه مدت ريزش قاعدگيم 6 الي 7 روز بود.
    با توجه به اينكه هر سال نسبت به سال قبل از مقدار آن كاسته مي شود باعث نگرانيم شده.از اوايل سال 86، در زمان پريود خونريزي به صورت لكه لكه و تيره رنگ بود. پس از مراجعه به پزشك و انجام آزمايش و سونوگرافي با توجه به اينكه مشكلي نداشتم دكتر احتمال تغييرات هورموني را داد و قرص مدروكسي پروژسترون را تجويز كرد ولي با مصرف اين قرص وضعيت بدتر شد و در دوره بعد قاعدگيم خيلي كمتر از ماه قبل و به همان صورت لكه لكه و تيره رنگ بود به طوريكه يك نوار بهداشتي براي سه روز كافي بود.
    با مراجعه مجدد به پزشك و مطرح كردن اين كه قرص ذكر شده وضعيت را بدتر كرده دكتر با معاينه با وجوديكه باز هم چيزي مشاهده نشد، پزشك احتمال التهاب دهانه رحم را داد و داروهاي مترونيدازول و كوآموكسي كلاو و فلوكونازول را تجويز كردند. بعد از مصرف اين داروها مقدار خونريزي به همان دو روز برگشت.
    با توجه به اينكه من از ابتدا مدت قاعدگيم 6 الي 7 روزه بوده و حالا به دو روز رسيده است، علت چه چيزي مي‌تونه باشه كه از مقدار آن هر سال كم ميشود؟
    از كمك شما متشكرم.

دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
    موقعیت
    تهران
    Blog Entries
    3

پیشفرض

کاربر گرامی

در لینک هائی که خدمتتون معرفی کردم در باره علل کم شدن خون قائدگی خانم ها صحبت شده... به این ترتیب که استرس های روحی روانی ومصرف قرص های جلوگیری از علل مهم این مسئله هستند.که مورد اول محتملتر هست.برای مشاوره و پیدا کردن علت با پزشک زنان به طور حضوری مشورت کنید

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
تبلیغات متنی
گیفت کارت
تبلیغات در ایران سلامت