جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 2 از 2 مجموع

موضوع: پارگی رباط صلیبی

manucher.fm آفلاین است تازه وارد

Question پارگی رباط صلیبی

سلام
    منوچهر هستم 32 ساله
    از کودکی به ورزش کاراته سبک کیوکشین و اسکی مشغولم. متاسفانه 4 سال پیش در اسکی از ناحیه رباط صلیبی زانو دچار پارگی شدم (البته به تشخیص متخصص) بنا به پیشنهاد ایشون در آن زمان جراحی نکردم و با زانوم علی رغم سختی بسیار مراعات کردم. یعنی اینکه اسکی نرفتم یعنی نمی تونستم چون یکدفه خالی می کرد زانوم و نیز در حرکات چرخشی و دورانی درد شدیدی می گرفت. ولی کاراته را ادامه دادم تا 10 ماه قبل که متاسفانه در حین تمرین اتفاقی شبیه به 4 سال پیش برام رخ داد که بعد از اون تا به امروز دیگر نتونستم به صورت جدی ورزش کنم.
    حالا تصمیم به جراحی گرفتم. ولی پیش از آن چند سئوال در ذهنم هست که پاسخشون برام بسیار حائز اهمیت می باشد.
    ابتدا باید توضیح دهم بنا به شرایط شغلی (فروشندگی) تقریبا حدود 12 ساعت سر پا هستم. حدود 185 سانتیمتر قد دارم و الان 95 کیلو وزن.
    برام مهم است بدونم آیا پس از این عمل امکان ادامه ورزش اسکی (البته به صورت تفریحی و غیر حرفه ای) و مهمتر از آن ورزش کاراته به صورت حرفه ای یا نیمه حرفا ای برام هست یا خیر؟
    یا اصلا آیا با توجه به این شرایط عمل جراحی به صلاح من هست؟
    راستش من جوان خیلی اکتیوی هستم و بابت اینکه خدایی نکرده جراحی باعث ایجاد محدودیت برام نشود خیلی نگرانم برا همین هم الان درد زانوم رو تحمل می کنم ولی نگران جراحی هستم.

دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
    موقعیت
    تهران
    Blog Entries
    3

پیشفرض

در مواردی لازم است که حتما جراحی انجام بشود مثلا گاهی کندگی استخوان به همراه آن رباط ها وجود دارد باید حتی المقدور بدون جراحی و با گچ گرفتن مسئل را حل کرد ولی گاهی لازم است جراحی انجام شود.اگر صرفا پارگی منفرئ لیگامان متقاطع قدامی وجود داشته باشد باید بر اساس فعالیت و سن بیمار تصمیم گرفت.اگر کارشان سبک است تقویت عضلات اطراف علی الخصوص عضله 4 سر کفایت می کند... ولی اگر فعالیت زیاد است بخصوص در ورزشکاران باید جهت جلوگیری از ضایعات بیشتر جراحی انجام شود. گاهی لازم است ترمیم رباط انجام شود گاهی بازسازی رباط...

اینکه بعد از عمل کی می توانید دوباره فعالیت همیشگی خودتان را از سر بگیرید بستگی به وضع شما و نظر جراح و فیزیوتراپیست شما دارد. گاهی توصیه به 6 ماه می شود گاهی 9 ماه

عمل خطر ناکی نیست.ممکنه همچون بقیه عمل های جراحی مشکلاتی پیش بیاد. بی حس شدن اون منطقه - عفونت - آسیب اعصاب و عروق آن منطقه - لخته خون در ساق - مسائل عمومی بی هوشی

مقاله انگلیسی برای علاقه مندان
    http://health.yahoo.com/musculoskele...--hw28289.html

آسیب رباط صلیبی(متقاطع) قدامی یا acl
    آسیب رباط صلیبی(متقاطع) قدامی یا acl

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
تبلیغات متنی
گیفت کارت
تبلیغات در ایران سلامت