جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 2 از 2 مجموع

موضوع: نرمی غضروف کشکک

akbar64 آفلاین است تازه وارد

پیشفرض نرمی غضروف کشکک

سلام

مردي32 ساله با قد 183 سانتي‌متر و وزن 63 کيلوگرم هستم. 3 سال قبل دچار نرمي غضروف هر 2 زانو شدم. در آب استخر راه رفتم و گلوكزامين و پياسكلدين زيادي مصرف كردم. حالا نتيجه mri نشان مي‌دهد که غضروف كشكك‌ها شروع به تحليل و تخريب كرده و رباط صليبي پارگي نسبي دارد. زندگي‌ام مختل شده و نااميد شده‌ام. نمي‌توانم ازدواج کنم. چه كار كنم زانوهايم خوب شوند؟

دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
    موقعیت
    تهران
    Blog Entries
    3

پیشفرض

با توجه به شرح حال داده شده و شرايط سني شما، احتمال كندرومالاسي يا به تعبير ديگر نرمي غضروف كشكك زانو مطرح مي‌شود. اين عارضه خوش‌خيم است و جاي هيچ‌نگراني‌اي وجود ندارد و احتمال تبديل‌شدن آن به آرتروز نيز يا اصلا وجود ندارد يا خيلي نادر است و طي چندسال يا كمتر بهبود مي‌يابد. براي اينكه اين دوره كوتاه شود، بايد از حركات آزاردهنده مانند خم‌كردن زانوها و بالا رفتن از پله‌ها اجتناب كنيد و زيرنظر يك فيزيوتراپ مجرب به تقويت عضلات اطراف زانو بپردازيد كه حتي 10 جلسه تمرين (که اشاره کرده?ايد) نيز ممكن است كم باشد. استفاده از داروهاي مسكن نيز مي‌تواند باعث تسكين دردها شود. در صورت استمرار علايم، كانديد انجام mri زانو هستيد بنابراين فيزيوتراپي يك اصل درماني است و نگراني بيش از حد دليلي ندارد. در ضمن قرص غضروف‌ساز تا آنجا كه اطلاع دارم، اصلا وجود ندارد

عنوان تاپیک برای مراجعات بعدی تغییر داده شد

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
تبلیغات متنی
گیفت کارت
تبلیغات در ایران سلامت