جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 2 از 2 مجموع

موضوع: سوالات درباره كوندرومالاسي پاتلا

مريم فرهادي آفلاین است تازه وارد

پیشفرض سوالات درباره كوندرومالاسي پاتلا

با سلام
    28 سال سن دارم و مدت 4 سال است كه به زانو درد مبتلا هستم و درد من از جايي شروع شد كه بايد هفته اي يك بار مسير 14 ساعته را با اتوبوس مي رفتم و بر مي گشتم. در اين مدت به چندين دكتر مراجعه كرده ام و آزمايش و راديو گرافي و دارو و .... دكتر اولي به من گفت انحراف كشكك زانو دارم و برايم كلسيم،‌ ژل ديكلوفناك و چند حركت ورزشي تجويز كرد. دو سال پيش به دكتر ديگري مراجعه كردم كه ايشان هم برايم گلوكوزآميد، كلسيم و پيروكسيكام تجويز نمودند. سال گذشته به دكتر مخملباف (متخصص در مشهد) مراجعه نمودند كه ايشان تشخيص دادند بيماري زانوي من كوندرومالاسي پاتلا است و اينكه مصرف گلوكوزآميد براي سن من زود است و چند حركت ورزشي و كم كردن وزن و مدارا.
    سوالات من از شما:

1. كار من طوري است كه روزانه 6 ساعت روي صندلي و پشت كامپيوتر هستم، چه حركاتي را براي جلوگيري از تشديد زانو درد در سركار پيشنهاد مي كنيد؟
    2. اصلا دليل اين عارضه چيست؟ آيا استدلالم از اينكه نشستن طولاني در وضعيت نامناسب در اتوبوس باعث اين بيماري شده درست است؟
    3. معمولا وقتي زانو درد هايم شروع مي شود دو سه روز طول مي كشد و بعد از آن چند روزي آرامش و تخفيف درد و دوباره از اول (شدت و مدت دردها در هر دو زانو مشابه است) چه دارويي را براي تسكين درد پيشنهاد مي كنيد ؟ معمولا شدت دردها به گونه ايست كه فعاليتهاي عادي ام را بايد همراه با درد هميشگي انجام دهم. ژل هاي پيروكسيكام و ديكلوفناك و پماد آيس تاثير چنداني نداشته اند.
    4. آيا درمان قطعي يا بازگشت و اصلاح و بهبود براي اين مشكل زانو وجود دارد؟ اگر بله چه روشي؟ آيا روش جراحي وجود دارد؟ اگر بله چقدر موثر است؟
    5. چه رژيم غذايي براي بهبود و جلوگيري از تشديد درد پيشنهاد مي كنيد؟
    6. من قصد بارداري دارم و دكتر گفته افزايش وزن درد را تشديد مي كند، چه راهكاري پيشنهاد مي كنيد؟

از حوصله و راهنمايي شما متشكرم.

دکتر ملک زاده آفلاین است عضو فعال
    موقعیت
    تهران

پیشفرض

با توجه به توضیحات شما پزشک آخری به نظر میرسد که نظر دقیق تری ارائه کرده است
    در صورت بارداری مراقب افزایش وزن خود باشید
    از ورزشهایی که کمتر روی زانوی شما فشار میاورد استفاده کنید
    رژیم غذایی که وزن شما را کم کنید در بهبود عارضه زانوی شما موثر است
    کلیه مواردی که ذکر کردید و نیز ژنتیک در بروز عارضه فوق موثر است
    درمان قطعی همان مداراست
    جراحی توصیه نمیشود

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
تبلیغات متنی
گیفت کارت
تبلیغات در ایران سلامت