نتايج يك مطالعه جديد تاييد مي‌كند كه چاشني ارزان‌قيمت زردچوبه مي‌تواند يك گزينه درماني موثر براي معالجه بيماري آلزايمر باشد.

به گزارش سرويس سلامت ايسنا، در مقاله جديد نشريه انجمن شيمي آمريكا در اين باره آمده است كه شركت‌هاي داروسازي به ميزان گسترده و چشمگيري روي توليد داروهاي جديد براي مقابله با آلزايمر سرمايه گذاري كرده‌اند و ده‌ها هزار دلار را سالانه صرف درمان هر يك از مبتلايان به اين بيماري مي‌كنند. اين درحالي است كه گياه زردچوبه يا در واقع ماده مفيد موجود در آن موسوم به كوركومين مي‌تواند گزينه‌اي موثرتر و در عين حال كم ‌هزينه تر از داروهاي موجود براي درمان آلزايمر باشد.

به گزارش روزنامه اكسپرس، در اين مقاله جزئيات بررسي‌هاي انجام شده روي اين ادويه پرخاصيت ارائه شده كه به متخصصان داروسازي در مسير توليد داروي آلزايمر از زردچوبه كمك مي‌كند. زردچوبه اغلب براي درمان مشكلات پوستي آرتريت و نيز حتي براي حفاظت در برابر آسيب‌هاي كبدي و قلبي مورد استفاده قرار مي‌گيرد.

به گزارش ايسنا، در حال حاضر در آمريكا بيش از پنج ميليون نفر به اين بيماري تضعيف كننده حافظه مبتلا هستند كه پيش بيني مي شود تا سال 2050 ميلادي، تعداد اين بيماران به 16 ميليون نفر برسد.