روانپزشكان آمريكايي بررسي كردند:
تاثير يك قارچ جادويي در تغيير شخصيت افراد

روانشناسان آمريكايي تاثير گونه‌اي از قارچ‌هاي جادويي را بررسي كرده‌اند كه مصرف دوز مشخصي از آنها مي‌تواند تا حد قابل ملاحظه‌اي شخصيت افراد را حتي به طور دائمي تغيير دهد.

به گزارش سرويس بهداشت و درمان ايسنا، اين قارچ جادويي حاوي ماده‌اي موسوم به «پسيلوسيبين» است كه تقريبا در 60 درصد از شركت‌كنندگان در اين مطالعه، حداقل مدت يك سال تاثير آن باقي مي‌ماند.

اين مطالعه كه شرح آن در مجله «سايكوفارماكولوژي» منتشر شده، روي 51 شركت‌كننده انجام گرفته است.

به گزارش خبرگزاري يونايتدپرس، پروفسور رولاند آر. گريفيت، استاد روانپزشكي و علوم رفتاري در دانشكده پزشكي دانشگاه جان هاپكنيز كه سرپرستي اين مطالعه را برعهده داشت، مي‌گويد: اين تغيير مدت دار در بخشي از شخصيت افراد بروز مي‌كند كه «آزادانديشي» ناميده مي‌شود. اين ويژگي شخصيتي شامل رفتارهايي مرتبط با تصورسازي، زيبايي شناختي، احساسات، ايده‌هاي انتزاعي و بازشدن كلي ذهن است.

به اعتقاد روانشناسان، از سن 30 سالگي به بعد معمولا تغيير قابل توجهي در شخصيت انسان صورت نمي‌گيرد و به طور طبيعي اين خصلت آزادانديشي به تدريج كاهش مي‌يابد.

پس از انجام اين آزمايشات در برخي از شركت‌كنندگان احساسات قوي‌تري بروز كرد و برخي از آنها اظهار كردند كه از نظر روحي فعال‌تر شده‌اند.