به گفته يك متخصص طب ورزشي، فعاليت بيش از حد در هواي گرم و مقابل نور خورشيد، مي‌تواند آثار مخربي روي سلامت بدن بر جاي گذارد.

دكتر مهيار محمدي، در گفت‌وگو با خبرنگار «بهداشت و درمان» خبرگزاري دانشجويان ايران، با اعلام اين خبر گفت: گرم شدن بيش از حد بدن و كم آبي دو خطر عمده‌اي هستند كه عموما متعاقب ورزش در هواي گرم رخ مي‌دهند و موجب افت شديد قواي بدن مي‌شوند.

وي افزود: اگر دماي بدن از 37 درجه سانتيگراد بالاتر رود، آنزيم‌ها و پروتئين‌هاي حياتي به تدريج فعاليت خود را از دست مي‌دهند و تحليل مي‌روند كه اين باعث بروز اختلال در فعاليت‌هاي فيزيولوژيك و برهم خوردن تعادل مايعات در بدن مي‌شود.

اين متخصص طب ورزشي، عرق كردن را يك روش تنظيم دماي بدن عنوان كرد و ادامه داد: در هواي بسيار گرم به جاي اين كه عرق كردن افزايش يابد، قطع مي‌شود كه اين نشانه آغاز بالا رفتن دما و از دست رفتن ذخيره آب بدن است.

دكتر محمدي در پايان همراه داشتن دائمي بطري آب، نوشيدن يك فنجان آب در هر ساعت، خودداري از فعاليت شديد در ساعات اوج گرما و استعمال كرم ضد آفتاب در نقاطي كه مستقيما با خورشيد مواجه مي‌شوند را جزء راهكارهاي مناسب براي مقابله با از دست رفتن آب بدن دانست و ياد آور شد: پوشيدن لباسي كه تا حد امكان هوا از آن عبور كند نيز در تعديل دماي اندام‌ها مفيد است.