كارشناس صنايع غذايي، از صاحبان تكايا خواست تا از توزيع مواد خوراكي و آشاميدني داغ در ظروف پلاستيكي فاقد مجوز خودداري كنند.

مهندس عليرضا اعرابي، در گفت‌وگو با خبرنگار «بهداشت و درمان» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، با بيان اينكه هنوز ظروف يك‌ بار مصرف گياهي (ساخته شده از ذرت) در كشور به صورت فراگير توزيع نمي‌شود، اظهار كرد: از اين رو خانواده‌ها حتي‌الامكان براي توزيع نذورات از ظروف خود استفاده و در غير اين صورت از ظروف يك‌بار مصرف از جنس PET (پلي اتيلن تري فتالئات) با درجه بندي غذايي (Food grade) استفاده كنند.

وي، با بيان اينكه در تهيه و ساخت اين ظروف از مواد اوليه و گرانول‌هايي استفاده مي‌شود كه در تركيب با مواد سرد و گرم منومر آزاد نمي‌كنند، گفت: اين ظروف در برابر حرارت مقاوم هستند.

اين كارشناس صنايع غذايي، منومرها را سرطان زا برشمرد و افزود: ظروف يك‌بار مصرف مرغوب كه مجوزهاي لازم را از وزارت بهداشت و موسسه تحقيقات صنعتي استاندارد دريافت كرده مواد اوليه آنها نو و در صنايع پتروشيمي تهيه شده است و از ويژگي‌هاي ظاهري اين ظروف آن است كه حباب و ذرات رنگي با چشم غيرمسلح در آنها ديده نمي‌شود.

مهندس اعرابي، ظروف غذايي فوم را هم تاييد نشده براي توزيع غذاهاي داغ دانست و يادآور شد: اين ظروف در مجاورت غذاهاي گرم واكنش نشان مي‌دهند و تاييديه‌اي مبني بر بي خطري آن وجود ندارد.

وي، در پايان يادآور شد: براي توزيع غذاهاي نذري و مايعات داغ ليوان‌هاي كاغذي و ظروف گياهي و در غيراين صورت ظروف يك‌بار مصرف مجوزدار توصيه مي‌شود.