سرپرست شبكه بهداشت و درمان جنوب تهران، همزمان با برگزاري مراسم مذهبي و عزاداري در مساجد و تكايا، رعايت نكات بهداشتي در توزيع و طبخ نذورات را ضروري دانست.

به گزارش سرويس بهداشت و درمان ايسنا منطقه علوم پزشکي تهران، دكتر سيد رضا حسيني، سرپرست شبكه بهداشت و درمان جنوب تهران با اشاره به اين كه عدم رعايت ضوابط بهداشتي از جمله بهداشت فردي، محيطي و مواد غذايي در اين اماكن و مراسم عمومي ممكن است با مسموميت‌هاي گسترده عزاداران همراه شود، افزود: پخت و پز بايد در مكان‌هايي كه داراي حداقل شرايط بهداشتي و مورد تأييد مراكز بهداشتي درماني محل باشد انجام شود و تمام افراد درگير در توزيع آب، چاي و غذا بايد ضمن رعايت بهداشت فردي قبلاً نسبت به دريافت كارت معاينه پزشكي اقدام كنند.

وي با بيان اين كه موادغذايي اوليه حتماً بايد سالم و بهداشتي باشد، بر استفاده از موادغذايي مشمول بسته‌بندي كه مورد تأييد وزارت بهداشت است، تاكيد كرد و گفت: استفاده از فرآورده‌هاي دامي با كشتار مجاز و يا بسته بندي شده مورد تأييد وزارت بهداشت و سازمان دامپزشكي و نيز استفاده از نمك‌هاي بسته بندي يد دار تصفيه شده داراي مجوز بهداشتي و آرم استاندارد در تهيه و پخت غذا و جهت مصرف بر روي سفره‌ها از جمله نكاتي است كه مسئولان برگزاري مراسم بايد به آن توجه كنند.

دكتر حسيني در ادامه توصيه کرد: هنگام توزيع غذا، از راه رفتن افراد توزيع كننده غذا بر روي سفره جلوگيري شود، از نگهداري موادغذايي پخته شده در دماي محيط به مدت طولاني (حداكثر دوساعت) خودداري شود، در صورت الزام به نگهداري بيشتر از دو ساعت بايد مواد غذايي پخته شده را در دماي زير4 درجه و يا بالاي 60 درجه سانتيگراد نگهداري كرد.

سرپرست شبكه بهداشت و درمان جنوب تهران، همچنين سالم سازي سبزيجات و سالاد را الزامي دانست و برعدم استعمال سيگار در محل‌هاي مسقف تاكيد كرد.

وي رعايت اقدامات ايمني و تهيه و نصب وسايل اطفاء حريق به منظور كنترل و جلوگيري از آتش سوزي‌هاي احتمالي را از ديگر اقداماتي دانست كه بايد به آن توجه كرد.

وي در پايان يادآور شد: جمع آوري وسايل و تجهيزات مشترك از جمله چادر نماز، حوله و غيره به منظور پيشگيري از بيماريهاي پوستي و واگير، استفاده از ظروف يكبار مصرف با پايه گياهي از جمله نکاتي است که رعايت آنها از عزاداران انتظار مي رود.