جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 2 از 2 مجموع

موضوع: نیاز به خلوت مرد 52 ساله - بی توجهی همسر و فرزندان

masoud41 آفلاین است تازه وارد

پیشفرض نیاز به خلوت مرد 52 ساله - بی توجهی همسر و فرزندان

من 52 سال دارم و به تازگي داراي يک نوه شدم، زندگي خوبي داريم اما يک مشکل جدي آزارم مي‌دهد، فرزندانم هرگز به فکر اين موضوع نيستند که من و مادرشان هم نياز به خلوت داريم. گويا تصور مي‌شود انسان در ميانسالي و پيري چنين نيازي ندارد. همسرم نيز که هشت سال از من کوچک‌تر است نسبت به طرح اين موضوع بي‌توجه است و آن را زشت و ناپسند مي‌داند. راهنمايي کنيد.

دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
    موقعیت
    تهران
    Blog Entries
    3

پیشفرض

به‌طور عموم اين باور غلط در گروهي از افراد جامعه ما وجود دارد که رابطه زناشويي منحصر به جوانان است و آن را پس از تولد فرزندان و براي سنين ميانسالي و يا سالمندي غيرضروري مي‌دانند. هر چند به اين نکته واقفيم که در اين سنين هم در مردان و هم در زنان ميل و دفعات مقاربت با افزايش سن کاهش مي‌يابد ولي رابطه عاطفي و صميميت بين آنان افزايش مي‌يابد. مهم‌ترين عوامل موثر در ميزان فعاليت جنسي در سن بالا عبارت‌اند از: بقا و سلامت همسر، سلامت خود فرد و ميزان فعاليت جنسي در سال‌هاي قبل، هر چند مي‌دانيم که درجاتي از کاهش ميل و کارکرد جنسي در ميانسالي و سالمندي اجتناب‌ناپذير است اما به نظر مي‌رسد عوامل فرهنگي و اجتماعي در تغييرات جنسي در اين سنين بيش از مضرات روان‌شناختي ناشي از پيري نقش داشته باشد. براي افراد سالم در ميانسالي و سالمندي رابطه زناشويي رضايت‌بخش امکان‌پذير است اما تعدادي از افراد اين فعاليت‌ها را کنار مي‌گذارند. در جامعه ما اين مساله تحت تاثير باورهاي اجتماعي و فرهنگي به خصوص وجود عروس و دامادها و... قرار گرفته و موجب نارضايتي بين زوجين و در نهايت به اختلافات زناشويي منجر مي‌شود. گاهي به دليل وجود تمنا و فعال بودن مرد در اين سنين نسبت به زنان نارضايتي ايجاد مي‌شود. در بعضي موارد ريشه اين اختلافات مي‌تواند از سوي درمانگر نيز مغفول بماند. اين باور عامه که سالمندان اساسا عاري از دغدغه‌هاي جنسي هستند اغلب يک عقيده شخصي است بنابراين افرادي که اين عقيده را ندارند ميانسالي بيشتر و بهتري را تجربه مي‌کنند. در بين سنين اگر افزايش رضايت‌ جنسي موجب نارضايتي شود و يا به علت ناگهاني حادث شود نياز به بررسي وجود دارد. شما مي‌توانيد به اتفاق همسرتان با مراجعه به درمانگرتان به بحث و بررسي در اين زمينه بپردازيد.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
تبلیغات متنی
گیفت کارت
تبلیغات در ایران سلامت