جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 3 از 3 مجموع

موضوع: سکس بعد از 50 سالگی

دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
    موقعیت
    آمریکا

پیشفرض سکس بعد از 50 سالگی

سکس بعد از 50 سالگی- ترجمه مصاحبه اینترنتی سایت webmd

مطلبی که ملاحظه میشود ترجمه مصاحبه اینترنتی هست که در اتاق چت سایت معتبر www.webmd.com با خانم دکتر Dr Ruth Westheimer انجام شده... خانم دکتر Dr Ruth Westheimer از درمانگران برجسته مشکلات جنسی هستند. شما می توانید بیوگرافی و عکس ایشون رو از لینکی که به عنوان منبع خبر اشاره شده بینید.امیدوارم سایت ایران سلامت هم بتونه بزودی اتاق های چت پزشکی خودش رو فعال کنه تا این امکان فراهم بشه که فارسی زبانان در هر جای دنیا که باشن از تجربیات پزشکان عالی مقام هم وطن خودمون استفاده کنند.

webmd.com

سوال:
    چرا این فکر در مردم هست که با بالا رفتن سن , میل جنسی فروکش میکنه
    جواب:
    مسئله مهم اینجا هست که باید این عقیده که افراد سالمند نیاز به سکس ندارند...به کنار گذاشته بشه و طور دیگه ای به این مسئله نگاه بشه. اونها نیاز دارند که لمس بشن ,نوازش بشن ,و احساس نیاز به مقاربت و سکس در اونها هم وجود داره... ضمن اینکه ممکنه اون حالت هیجانی و ارگاسمی که در سنین کمتر هست در این سنین کمتر باشه

ما میدانیم که زنان یایسه می تونن براحتی از نرم کننده های استفاده کنند ..بنا براین دردی وجود نخواهد داشت.و بعد از یک سن به خصوص, دیگه اون حالت هیجانی روانی و اختلال روحی که باعث اختلال نعوظ مردان میشه وجود نخواهد داشت.

یک زوج می تونن حتی تا سالهای انتهای عمرشون هم از لحاظ جنسی فعال باشن.اگر اونها خسته هستند, یا اینکه مواد الکی مصرف کردن , بهتره اقدام به مقاربت نکنند.بهتره که در اوایل صبح و یا کمی بعد از ظهر اقدام به مقاربت کنند چون ترشح تستوسترون در اون زمان بیشتر هست.

سوال:
    در افراد بالای 50 چه عاملی نقش بیشتری روی سلامت جنسی اونها داره
    جواب:
    مهمترین عامل سلامت روحی هست... فکر اینکه اون خانم آیا دیگه جذابیت سابق رو داره یا نه.. یا اینکه ممکنه برای مرد هم مشکلات روحی وجود داشته باشه... هیچ چیز نباید مهم باشه... چیزی که مهمه این هست که شما یک شریک جنسی دارید...
    سوال:
    خانم دکتر: من خیلی وقته که میل جنسی ندارم... چه کار کنم که میل جنسی من بالا بره...من 8 سال قبل رحمم رو برداشتم و خیلی وقته که ارگاسمی نداشتم. من هیچ داروی هورمونی هم مصرف نمی کنم...ضمن اینکه من 47 سال هست که دیابت نوع 1 دارم
    جواب:
    قدر این نعمت رو داشته باش که حد اقل شریک جنسی دارید. بهتره در وحله اول با پزشک صحبت کنید... چون من پزشک نیستم. در عین حال توجه داشته باشید که نرم کننده هائی وجود داره که هیچ خاصیت هورمونی ندارند.مهمترین مسئله این هست که شما شریک جنسی دارید و باید از بابت این مسئله احساس خوشبختی کنید و قدرش رو بدونید.شاید با دستانتون بتونید به ارگاسم شریکتون کمک کنید...و یا اینکه به نوعی بقول معروف در هم غرق شوید...به نوعی که نوعی سکس برای شما بحساب بیاد و اجازه داده بشه به شریکتون که محبت بیشتری به شما کنه

ممکنه که یک لغزش دهنده و تحریک کننده برقی دستگاه تناسلی خانمها (vibrator) به شما کمک کنه. از اینکه خود شما و یا شریکتون از این وسیله برای تحریک و ارضاء بیشتر استفاده می کنید اصلا خجالت نکشید...حتما لازم نیست که ویبراتور داخل واژن گذاشته بشه.. بلکه میشه از اون برای تحریک کلیتوریس هم استفاده کرد...حتما می دونید که اگه خانمی با ورود آلت مردانه به حالت ارگاسم میرسه تحریک دستگاه تناسلی خارجی و کلیتوریس هم نقش زیادی داشته...

سوال:
    همسر من به نظر میرسه این تصور رو داره که چون سن ما بالا رفته.. من سکس نمی خوام. اما من می خوام!چطور من می تونم بهش بفهمونم که من دقیقا به همان رابطه ای که قبلا داشتیم و از نظر روحی بهم وابسته بودیم و بهم نزدیک بودیم... نیاز دارم... مسئله فقط ارگاسم نیست... بلکه صرفا ارتباط روحی هست...
    جواب:
    دقیقا این سوال رو خیلی ها از من می پرسن ... من هم جواب میدم که : شما باید بهش بگی...عزیزم من خیلی خوشحال میشم که ما دوباره با هم باشیم...من خیلی خوشحال میشم که ما دوباره همان ارتباط رو با هم داشته باشیم. و من به این رابطه نیاز دارم.

غذای اختصاصی درست کن ... امروز به بیرون برو و یک لباس شب سکسی وتحریک کننده بخر... اونو قبل ازشام بپوش ... البته اگر هر دوی شما تنها هستید.اونو بپوش و شام رو با اون لباس و شریکت صرف کن... بعد منو خبر کن که جواب داد یا نه...

ادامه دارد...
    عضو تحریریه علمی ایران سلامت

موقعیت
    آمریکا

پیشفرض

روابط زناشویی

با افزایش سن ، بطور طبیعی تغییراتی در بدن مرد و زن بوجود می آید که موجب کاهش تدریجی روابط زناشویی می شود. این تغییرات طبیعی است.

گروهی فکر میکنند که رابطه زناشویی فقط خاص جوانان است . در صورتی که این طور نیست و در دوره سالمندی نیز می توان روایط زناشویی مناسبی داشت . هر چند با افزایش سن آین روابط بتدریج کمتر می شود .اما در مقابل آن رابطه عاطفی و صمیمیت بین زن و شوهر افزایش می یابد.

با افزایش سن ، بطور طبیعی تغییراتی در بدن مرد و زن بوجود می آید که موجب کاهش تدریجی روابط زناشویی می شود .آین تغییرات طبیعی است ؛ اما اگر در حدی بود که باعث نارضایتی شما یا همسرتان گرددو یا اگر بطور ناگهانی ایجاد شد ، لازم است به پزشک مراجعه کنید . این مشکلات بیشتر به تخصص های مجاری ادراری ( ارولوژی ) ، زنان وزایمان و روانپزشکی ارتباط دارد .

تغییر طبیعی دیگری که می تواند موجب مشکل در رابطه زناشویی شود ،کم شدن ترشحات زنانه است که موجب خشکی مجاری زنانگی ( مهبل ) می شود .این مشکل نیز با مراجعه به پزشک نیز براحتی برطرف میگردد.

علاوه بر این .مسایل دیگری نیز وجود دارد که در روابط زناشویی مشکل ایجاد می کند.؛ بیماری قند خون ، مصرف برخی داروها ، مصرف سیگار و الکل .بنابر این هر چند روابط زناشویی ، یک مسئله بسیار شخصی و خصوصی است اما اگر در این مورد مشکلی دارید حتما آن را با پزشک در میان بگذارید ؛ زیرا بسیاری از این مشکلات قابل درمان است .

● استفاده از روشهای پیشگیری از بارداری

در دوره سالمندی نیز باید مراقب بارداری ناخواسته بود . بطور طبیعی ، در مردان از سن ۵۰ سالگی تعداد نطفه ها در مایع منی کم می شود اما صفر نمی شود ؛ بنابراین در صورت بارور بودن همسر ، احتمال حاملگی وجود دارد .

بسیاری از افراد « یائسگی » و « قطع کامل قاعدگی » در زنان را پایان باروری می دانند ولی بهتر است بدانید که در زنان زیر ۵۰ سال ، تا دو سال پس از قطع حاملگی ، احتمال حاملگی وجود دارد و باید پس از مشورت با پزشک از یک روش مناسب پیشگیری از بارداری استفاده شود.

پایگاه اطلاع‌رسانی دانشگاه علوم پزشکی تبریز

موقعیت
    آمریکا

پیشفرض

بالا رفتن سن در افرادی که از سلامت عمومی خوبی برخوردارند نبايد روی کيفيت رابطه جنسی آن ها اثر منفی داشته باشد. البته بايد يادآوری کرد که افراد بايد واقع گرا باشند وتوقعات خود را متناسب با شرايط جسمی و سنی خود تنطيم کنند.

خانم ها در دوران يائسگی تغييرات هورمونی را تجربه می کنند که ممکن است منجر به کم شدن ميل جنسی و يا خشکی واژن بشود. حالت اول با پيش نوازی و آماده سازی خانمها و در بعضی افراد با هورمون درمانی می تواند تا حد قابل توجهی حل بشود. در مورد خشکی واژن هم استفاده از مواد لغزنده کننده محلول در آب استفاده می تواند خيلی به حل مسئله کمک کند.

در مورد آقايان هم ممکن است ميل جنسی و يا نعوظ را به صورتی که در سال های پيش تجربه می کردند نداشته باشند که اين لزوما فقط بدليل افزايش سن نيست. درصورت بروز مشکل در نعوظ مراجعه به پزشک و بررسی کامل عملکرد قلب و عروق وکليه و همچنين هورمون های بدن قدم اوليه است.

نرمش های قوی کردن عضلات کف لگن بطور مرتب، می تواند کيفيت توانايی جنسی آقايان را تا حد زيادی بالا ببرد و در طول زمان حفظ کند.

در بعضی افراد هم مشکلات رابطه زناشويی است که باعث رخ دادن اين مسئله می شود که با صحبت کردن با شريک جنسی شان و يا کمک گرفتن از مشاوران خانواده و يا زوج ها ميشود به آن پرداخت.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
تبلیغات متنی
گیفت کارت
تبلیغات در ایران سلامت