جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 1 از 1 مجموع

موضوع: اميد به زندگي فعال از نظر جنسي

 1. #1
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض اميد به زندگي فعال از نظر جنسي

  نتيجه يك پژوهش جديد

  پژوهشگران دانشگاه شيكاگو پس از يك سلسله تحقيقات مفصل شاخص جديدي را به نام «اميد به زندگي فعال از نظر جنسي» معرفي کرده‌اند. بر اساس اين شاخص، مردان 55 ساله مي‌توانند انتظار داشته باشند که 15 سال ديگر زندگي فعال جنسي داشته باشند، در حالي که در مورد زنان در همين سن اين ميزان 6/10 سال است...

  اين تحقيق نشان داد که در مجموع مردان بيشتر از زنان زندگي جنسي رضايت‌بخشي را گزارش مي‌کنند و اين شکاف ميان مردان و زنان با افزايش سن بيشتر مي‌شود. اين يافته‌ها توجه را به موضوعي که کمتر مورد بحث قرار گرفته است، جلب مي‌کند. دکتر اوا ريتوو، معاون رييس بخش روان‌پزشکي در دانشکده پزشکي دانشگاه ميامي ميلر در اين‌باره مي‌گويد: «مهم‌ترين مساله درباره اين بررسي، خود انجام شدن آن است. افراد اغلب به بررسي فعاليت جنسي به شيوه‌اي علمي نمي‌پردازند در حالي که اين فعاليت براي وجود ما بسيار بنيادي است. تمرکز هميشه بر بيماري بوده است اما سلامت به معناي رفاه است و توجه به کارکرد جنسي به عنوان بخشي مهمي از رفاه ضرورت دارد.» ريتوو مي‌‌گويد: «حقيقت اين است که مردان در اين زمينه از زنان جلوتر بوده‌اند.» او مي‌گويد: «علت تفاوت زنان و مردان در اين زمينه چيست؟ وياگرا براي مردان توليد شد. اما معادل آن براي زنان چيست؟ داشتن يک زندگي خوب جنسي براي کيفيت کلي زندگي ضروري است.»

  پژوهشگران در اين بررسي دو نمونه متفاوت از افراد را مورد بررسي قرار دادند، يکي شامل بيش از 3 هزار بزرگسال در سنين 25 تا 74 سال و ديگر بيش از 3 هزار فرد بين 57 تا 84 سال. در هر گروه تعداد زنان و مردان مساوي بود. مردان با احتمال بيشتري نسبت به زنان تجربيات مثبتي را گزارش مي‌کردند. اين شکاف جنسيتي در سنين 75 تا 85 سال به بيشترين مقدار مي‌رسيد، 9/38 درصد مردان در مقايسه با 8/16 درصد زنان گزارش مي‌کردند از لحاظ جنسي فعال هستند. تقريبا 71 درصد اين مردان در همين گروه سني زندگي جنسي رضايت‌بخشي را گزارش مي‌کردند، در حالي که در زنان اين ميزان 50 درصد بود. مردان بيشتري نسبت به سال 2000 ميلادي علاقه به فعاليت جنسي را ابراز مي‌کردند. دکتر ماگرت اي وايرمن در دانشگاه کلرادو در دنور مي‌گويد: «اين امر احتمالا به خاطر داروهاي جديدي است که در اختيار مردان قرار گرفته است، بنابراين بسياري از مردان سالمندي که اصلا به فکر اين قضيه نبودند، مي‌توانند فعاليت جنسي داشته باشند.» او همچنين مي‌افزايد: «با افزايش سن، مردان ناسالم مي‌ميرند و بنابراين سالم‌‌ترين مردان در گروه‌هاي مورد مقايسه در سنين بالا باقي مي‌مانند.» سرپرست اين پژوهش دکتر استيسي تسلر ليندو، رييس برنامه پزشکي تلفيقي جنسي در دانشگاه شيکاگو مي‌گويد: «دليل اصلي براي اين تصوير که در آن وضعيت مردان بهتر از زنان است، اين است که زنان معمولا از همسرشان عمر بيشتري مي‌کنند بنابراين زنان بيشتري در دوران سالمندي بدون همسر باقي مي‌مانند اما اگر اين زنان داراي همسر باشند، آنها به همان اندازه مردان از لحاظ جنسي فعال خواهند بود.»
  آخرین ویرایش توسط دکتر نادر در تاریخ 24-Mar-2011 انجام شده است
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

قوانین ارسال

 • نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
 • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
 • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
 • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
 •  
تبلیغات متنی
گیفت کارت
تبلیغات در ایران سلامت