جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 2 از 2 مجموع

موضوع: کم شدن میل جنسی به علت کار

kamelia45 آفلاین است تازه وارد

پیشفرض کم شدن میل جنسی به علت کار

کارمند هستم. احساس مي‌کنم که کار مرا از برخي لذت‌هاي زندگي دور کرده و حتي ميل جنسي‌ام کمتر شده. در روزهاي تعطيل و مرخصي‌ها احساس بهتري دارم و حتي روابط بهتري با همسرم دارم. چگونه مي‌توانم اين مشکل را حل کنم؟

دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
    موقعیت
    تهران
    Blog Entries
    3

پیشفرض

علل کاهش ميل جنسي در بانوان به دو دسته جسمي و رواني تقسيم‌بندي مي‌شوند. علل جسمي شامل کم‌خوني، مصرف برخي داروها و وابستگي به مواد بيماري‌هاي مزمن مثل ديابت، تغييرات هورموني مثلا بالا بودن پرولاکتين به علت اشکالات هيپوفيز و يا تغييرات هورموني در دوراني خاص مثلا دوران بارداري و شيردهي پس از زايمان است. علل رواني نيز شامل استرس، خستگي يا کار زياد، اضطراب، مشاجرات بين زوجين، شرايط زندگي دشوار، استرس‌هاي محيطي و شغلي و سر و صدا و يا نورهاي آزاردهنده در محيط کار، فعاليت زياد بدني و عدم رسيدگي به بهداشت فردي است. ولي راهکارهاي درماني ميل جنسي در بانوان عبارتند از:

درمان يا کنترل بيماري‌هاي زمينه‌اي، درمان اضطراب و کنترل استرس‌هاي فردي و بين فردي و شغلي و اجتماعي و افزايش مهارت‌هاي مقابله‌اي براي کنار آمدن با اين مشکلات، حل مشکلات و تنش‌ها در روابط زوجين و افزايش جمعيت در زندگي، رعايت بهداشت فردي و وضع ظاهري، آموزش جنبه‌هاي مختلف روابط زناشويي است. نکته‌اي که در جامعه کنوني ما کمتر مورد توجه است تعاملات افراد در زندگي مشترک و مدت زماني است که افراد يک خانواده صرف با هم بودن مي‌کنند. اين مساله مي‌تواند عواقب ناگوار را در آينده براي ما به بار آورد. توصيه مي‌شود به يک کارشناس مسايل زناشويي مراجعه کنيد تا جهت رفع مشکل شما چاره‌انديشي شود تا در زندگي و به‌ويژه در مدت زماني که با همسرتان هستيد، احساس بهتري داشته باشيد و بيشتر از زندگي لذت ببريد.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
تبلیغات متنی
گیفت کارت
تبلیغات در ایران سلامت