جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 4 از 4 مجموع

موضوع: سوزش ودرد هنگام مقاربت

niloofar43 آفلاین است تازه وارد

پیشفرض سوزش ودرد هنگام مقاربت

سلام
    من یک خانم 20 ساله هستم که هنگام داخل رفتن آلت همسرم و در حین مقاربت اکثر اوقات دچار درد و سوزش وحشتناکی میشم و حس میکنم زیر دلم ممکنه هر لحظه منفجر بشه و حتی پهلوهام تا 1 روز بعد درد داره.میخواستم بدونم مشکلم چیه؟

دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
    موقعیت
    آمریکا

پیشفرض

Vaginismus انقباض ماهيجه هاي اطراف واژن :
    در اين حالت قسمتي از عضلات صاف دهانه واژن به شكل غيراختياري دچار اسپاسم مي شوند بطوريكه نزديكي را سخت و يا غيرممكن مي سازد نزديكي توام با درد احساس حقارت و يا احساس ترس مي باشد .

دلايل روانشناسي شامل :
    سابقه سواستفاده جنسي دوران كودكي ، تجاوز و يا اولين تجربه جنسي دردناك ، تصور كوچك بودن واژن ، احساس ترس و گناه از نزديكي و ترس از حاملگي و يا هرگونه ترس ونگراني ديگر .

درمان
    درمان شامل آموزش هاي روانشناسي در مورد مسائل احساسي است همچنين تلاش براي بالا بردن اعتماد به نفس و آموزش اينكه علت بيشتر اين مشكلات استرس واضطراب مي باشد .

Painful Intercourse/Dysparenia مقاربت دردناك :
    زنان گاهي حين مقاربت درد را تجربه مي نمايند ولي وقتي به شكل مداوم باشد بايد درمان گردد . مقاربت دردناك ممكن است نشانه اندومتريوز ، خشكي واژن ، نازك شدن ديواره واژن در اثر يائسگي ، واكنش هاي حساسيت به مواد كاربردي مانند شتشو دهنده ها ، مواد اسپرم كش و غيره باشد .
    اگر مقاربت دردناك ماهها و يا سالها باقي بماند عوامل روانشناسي مانند استرس ، هيجان ، اضطراب در مورد نزديكي سواستفاده جنسي و غيره دخيل باشند .

درمان :
    درمان با توجه به علت دردناك بودن مقاربت صورت مي گيرد . مثلا در خشكي واژن از ژلهاي لوبريكنت در يائسگي از هورمونهاي استروژن مي توان استفاده نمود و غيره
    عضو تحریریه علمی ایران سلامت

niloofar43 آفلاین است تازه وارد

پیشفرض

ممنون از جوابتون
    ميخواستم بدونم درد زير دلم و پهلوهام ربطي به بيماري خاصي نداره و فقط به خاطر انقباضات واژنه؟

دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
    موقعیت
    آمریکا

پیشفرض

اون دردها علل زیادی داره.. و به این ترتیب نمی تونیم اظهار نظر کنیم .. چون جنبه بالینی داره و پزشک در حضور بیمار باید اظهار نظر کنه..ما فقط اطلاعات کلی میدیم. طبابت نمی تونیم انجام بدیم
    عضو تحریریه علمی ایران سلامت

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
بیمارستان تخصصی بیکن مالزی