جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 2 از 2 مجموع

موضوع: آیا در رسیدن به اوج لذت جنسی یا ارگاسم مشکل دارید؟ یک راهنمایی برای زنان

 1. #1
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض آیا در رسیدن به اوج لذت جنسی یا ارگاسم مشکل دارید؟ یک راهنمایی برای زنان

  ترجمه ویرایش و تایپ : جعفر پاک نیت ( همکاری افتخاری )
  به نقل از سایت netdoctor.com

  اگر شما یک زن هستید، ارضاء شدن خیلی آسان نیست! تقریبا تمام مردان می توانند بدون مشکل به اوج لذت جنسی برسند ، اما تنها زنان هستند که این مسیر را فراهم نکرده اند.
  اما اکثر مردم متوجه این واقعیت نیستند.
  بیایید با آن روبرو شویم. کتاب ها ، فیلم ها و مجلات زنان ، عکسهای بسیار متنوعی را چاپ میکنند مبنی براینکه زنان امروزی پر حرارت، مشتاق لذت جنسی هستند و بی دردسر به ارگاسم میرسند.

  پس برای زنانی که اینگونه نیستند و بخش عمده ای از آنان را در بر میگیرد، در بهترین حالت، این نوع رسانه تصویری کمک کننده نیست و در بدترین حالت ، دردناک و آسیب رسان نیز هست. در واقع امروز نوجوانان و بالای 20 ساله ها- معتقدند که بعضی چیزها باعث شده اند که در مورد آنها اشتباه شود-- و یا حتی آنها که سرد مزاج هستند، آنهائی که نمی توانند بطور منظم به اوج لذت جنسی برسند. این یک مورد خاص نیست. در واقع ، بیشتر آنها کاملا طبیعی هستند.

  جالب توجه است که بدانید، با این حال ، فقط یک نسل پیش، بسیاری از پزشکان اعتقاد داشتند که نسبت بالایی از جمعیت زنان به سادگی نمی توانند به اوج لذت جنسی برسند. چرا آنها اینگونه تصور میکردند؟ به دلیل اینکه بسادگی اکثر آنها در زمینه درمان جنسی آموزش نداشتند یا کم داشتند. همچنین ، اکثریت بسیاری از آنها خودشان از روابط جنسی خجالت می کشیدند، به همین دلیل از بحث با بیماران اجتناب میکردند. علاوه بر این ، زنانی که فقط قصد باردار شدن داشتند نیازی به رسیدن اوج لذت جنسی نمی دیدند، اکثر پزشکان بهای زیادی به اهمیت اورگاسم زنان قائل نبودند.

  نگرش جدید
  در حال حاضر ، خوشبختانه ، پزشکان نگرش بسیار متفاوتی دارند. به طور عمده ، به این خاطر است که در حال حاضر با نتایج مطالعات جنسی انجام شده توسط محققان آمریکایی، مانند کینسی ، مسترز و جانسون ، شر هایت و دیگران آشنا هستند.

  علاوه بر این ، در 15 سال گذشته ، تعدادی زیادی مطالعات جنسی با نمونه های زیادی از مردم از طریق روزنامه ها و مجلات وجود داشته است. در واقع ، شرکت خود ما یعنی خدمات اطلاع رسانی پزشکی – بسیاری از اینها را طراحی کرده است.

  نتایج این نظرسنجی لمس کردن زندگی زناشوئی مردم انگلستان بوده است. در حال حاضر ما می دانیم که تقریبا هر زنی می تواند به اوج لذت جنسی برسد یعنی در واقع او اوج لذت جنسی چند گانه دارد -- اگر شرایط زندگی او درست باشد. و این شرایط معمولا شامل داشتن یک مراقبت و درک از طرف همسر است که از رابطه جنسی آگاهی داشته باشد، و کسی که از این دانش برای آرامش او استفاده می کند و برای رسیدن به اوج لذت جنسی به او کمک میکند.

  همانطور که قبلا هم گفته شد، پاسخ خودکار اورگاسم برای مردان نسبت به زنان بیشتر است. به نظر میرسد که حتی اگر تعدادی مرد بسیار دلسوز و شایسته ای هم وجود داشته باشد، توانایی آنها برای رسیدن به اوج لذت جنسی لزوما نباید با احساسات و تخیل عاشقانه مربوط باشد. بر عکس، زنان در تمام سنین، تمایل به یافتن اعتماد به نفس جنسی دارند و گلی هستند شایسته در محیطی قدردان و محبت عمیق.

  البته امروزه دختران جوانان ladette وجود دارند -- زنانی که به اندازه مردان در سکس، غیر متعهد و راحت هستند -- اما آنها در اقلیت و کشف کردیم که بسیاری از این جوانان مخفیانه در بدبختی کامل بسر میبرند.

  اما برای درک بیشتر در مورد ارگاسم زن، بیایید به عقب برگردیم به خیلی پیش از آغاز زندگی زناشوئی زن.

  آغاز
  بسیاری از زنان خیلی جوان در مورد عدم توانایی خود در رسیدن به اوج لذت جنسی نگران می شوند. اما واقعیت این است که ، بر خلاف مردان ، بیشتر زنان رسیدن به اوج لذت جنسی را باید فرا بگیرند.

  تحقیقات ما نشان می دهد که اکثر زنان جوان رسیدن به اوج لذت را مدیریت نمی کنند تا اینکه چندین بار از آغاز فعالیت جنسی آنها بگذرد. علاوه بر این ، وقتی که آنها برای اولین بار موفق میشوند، این کار را از راه های گوناگون انجام میدهند. در نظر سنجی ما برای برای کتاب The Big 'O'، متوجه شدیم که :

  47 درصد برای اولین بار از طریق استمناء به اوج لذت جنسی میرسند
  32 درصد از طریق مقاربت جنسی
  20 درصد از طریق مالش
  1 در صد در حین خواب.
  در این نظرسنجی متوجه شدیم که شایع ترین سن برای افرادی که برای بار اول به اوج لذت جنسی رسیده اند 18 سال بوده است، اما می تواند تا دهه 40 به تاخیر بیافتد.

  دهه 20 و دهه 30
  حتی در دهه 20 و دهه 30 سن آنها، بسیاری از زنان در رسیدن به اوج لذت جنسی مشکل دارند و از آن گریزانند. این روزها ، بیشتر درمانگران جنسی معتقدند که اگر نمی توانید به اوج لذت جنسی برسید (و یا به راحتی نمی رسید)، این یک ایده خوبی است که با تمرین توسط خود شما شروع شود.

  ممکن است واضح به نظر برسد ، اما بسیاری از زنان ، حتی امروزی ، در مورد خود ارضائی حس ممنوعیت دارند و این امر کمک می کند که احساس کنند این چیزی نیستکه باید انجام دهند. اما واقعیت این است که استمناء به شما کمک می کند تا دقیقا یاد بگیرید که کدام فشار و ریتم را در جهت رسیدن به اوج لذت جنسی نیاز دارید. به طور خاص ، به منظور پیدا کردن نحوه دقیق تحریک چوچوله، نیاز دارید که بدن خود را کاوش کنید.

  با این وجود ، این مهم است که ، اگر از استمناء برای کمک به یادگیری در رسیدن به ارگاسم بهره میگیرید، همیشه باید این کار هنگامی انجام دهید که گرم ، راحت ، آرام... و باشید، بالاتر از همه در تنهائی باشید. یادگیری در لذت بردن از بدن خود، باید تجربه دلچسبی باشد ، اما نمی تواند در اتاق خواب یا حمامی باشد که با کوبیدن در از شما خواسته میشود که بیرون بیائید و چای بخورید!

  یک فیلم خوب برای رسیدن به اورگاسم (مانند خود ارضائی بتی دادسون) در این راستا بسیار موثر است.

  هنگامی که آموختید به آسانی به اوج لذت برسید، سپس می توانید دقیقا آنچه را که از شریک زندگیتان به منظور آماده کردن شما نیاز دارید را درخواست کنید.

  البته این کار ممکن است در مرحله اول احساس شرم بوجود بیاورد ، اما این مهم است که یاد می گیرید با احساسات خود ارتباط برقرار کنید و همچنین ارتباط برقرار میکنید که چگونه بدن شما تمایل به لمس شدن دارد. وقتی که نمی توانید از کلمات بهره ببرید، از نوازش استفاده کنید. اما همچنین سعی کنید با شریک زندگی تان یک فرهنگ لغات ایجاد کنید که این کار برای استفاده آسان است. زوج های بسیاری مشاهده میشوند که زندگی زناشوئی آنها تنها به دلیل نداشتن زبان صحیح، بسادگی با شکست مواجه شده است. و شرم از گفتن به این شکل که : ' می تونی برام م م م م بمالی؟' به اندازه کافی مفید نیست.

  برخی از زنان ، اتفاقا ، رسیدن به اوج لذت جنسی را به کمک لرزاننده ها خیلی ساده تر یافته اند. اما برای بسیاری از زنان کمک گرفتن از وسایل محرک جنسی که بتوانند به آن اتکا کنند، کار آسانی نیست.

  اگر این امر در مورد شما صدق میکند، دوست داریم بدانید که چندین شرکت سفارش گیرنده از طریق پست الکترونیکی (آنلاین) در دهه اخیر که توسط زنان برای زنان اداره می شوند بوجود آمده است. کمکهای زناشوئی آنها واقعا کارساز است. و این کمک بزرگی است برای آنان که قادر باشند بدون نیاز به ریسک کردن در مغازه های فروش اجناس روابط جنسی که توسط مردان اداره میشود، خرید کنند -- و اغلب آنها جالب نیستند! این مغازه های آنلاین روابط جنسی، همچنین لباس زیر زنانه، نوشته های شهوانی و مواد چرب کننده میفروشند که هم برای مردان و هم برای زنان همجنسگرا و هم علاقمندان به جنس مخالف مفید است.

  این شرکتها عبارتند از :
  آخرین ویرایش توسط دکتر نادر در تاریخ 14-Jan-2010 انجام شده است
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

 2. #2
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض قست دوم مقاله

  بالای 30
  زمانیکه در سنین دهه30 ،40 ،50 هستید قادر خواهید بود که به اوج لذت جنسی برسید، به شرطی که یک همسردوست داشتنی و فهمیده داشته باشید.

  اما به خاطر داشته باشید که بسیاری از زنان پی میبرند که توانایی آنها یرای رسیدن به اوج لذت جنسی با توجه به چرخه قاعدگی آنها متفاوت است. برای یک زن احساس ارگاسم به خصوص در نیمه دوره عادت ماهیانه، معمولی است. اما برخی از زنان درست قبل از عادت ماهیانه، برانگیختگی جنسی پیدا میکنند. بقبه نیز متوجه میشوند که آنها واقعا احساس لذت رابطه جنسی در تمام دوران این ماه را ندارند. همه اینها عادی است.

  با این حال ، اگر شما هنوز هیچ اورگاسمی نداشته اید ، یا اگر هنوز هم دچار مشکل بزرگی در این موفقیت هستید، پس قطعا زمان آنست که درخواست کمک عملی بکنید. در بریتانیا ، یکی از راه های انجام این کار صحبت کردن با دکتر زن در یک درمانگاه برنامه ریزی خانواده است. بسیاری از این پزشکان در کمک به بیماران خود برای رسیدن به آرامش و اوج لذت جنسی آموزشهای خاصی دیده اند. متاسفانه، امروزه دریافت این درمان، آنچنانکه باید باشد آسان نیست، چرا که بسیاری از درمانگاه ها مجبور به قطع خدمات خود شده اند. اما همیشه ارزش دارد که از کلینیک های محلی سئوال شود، آیا قادر به کمک هستند یا نه .

  پس چه انتظاری میتوانید داشته باشید اگر برای ملاقات با یک مشاور مجبور بشوید؟ دکتر زن تاریخچه ای خواهد پرسید -- بدین معنی که او در مورد زندگی زناشوئی و روابط جنسی و همچنین سلامت جسمی شما خواهد پرسید. سپس به شما اطمینان خواهد داد که همه چیز از نظر جسمی درست است و سپس در طی یک دوره چند هفته ای به شما مشاوره خواهد داد.

  نمونه های دیگری نیز از کمک به درمان رابطه جنسی در دسترس هستند – هم در بخش خصوصی و هم از طریق بیمه.

  انواع مختلف اورگاسم
  با تشکر از فروید ، پدر تجزیه و تحلیل روانی ، مردم باید باور داشته باشند که اورگاسم واژنینال را زنان بالغ دارند، در حالی که اورگاسم وابسته به چوچوله را زنان نابالغ.

  کارشناسان زیادی به این موضوع معتقد نیستند. و بسیاری از کارشناسان رابطه جنسی و همچنین زنان عادی می گویند که واقعا فرق بین ارگاسم از طریق واژن و چوچوله را نمی دانند.

  اکثر زنان برای رسیدن به اوج لذت جنسی به تحریک چوچوله نیازدارند. این امر چه با معاشقه و یا مقاربت صدق میکند.

  در طرف دیگر ، برخی از زنان ، اعتقاد دارند که می توانند از طریق مقاربت بدون تحریک دستی چوچوله، ارضاء شوند و ادعا می کنند که این خود مهبل یا (واژن) است که محرک اورگاسم میشود. با این حال ، بسیاری از کارشناسان رابطه جنسی گمان میکنند آنچه که در طول مقاربت اتفاق میافتد، تحریک چوچوله است که توسط بخشی از نیم تنه مرد مالش داده یا پائین کشیده میشود.

  همچنین یک نقطه جی وجود دارد که باید در نظر گرفته شود. برخی از زنان تجربه ارگاسم شدید را دارند به ویژه هنگامی که بخشی از آناتومی آنها تحریک شود ( می توانید نقطه جی را درون خودتان مقابل دیواره واژن پیدا کنید ). در واقع ، بسیاری از زنان که با لمس نقطه جی خود لذت برده اند، ادعا می کنند که در طول این اورگاسم شدید، انزال داشته اند. بنابراین ، ممکن است موردی وجود داشته باشد که به آن اورگاسم نقطه جی گفته شود، و احتمالا نیز یکی از واژینال، و یکی هم که از چوچوله ناشی میشود.

  احساس ما درباره همه اینها این است که واقعا مهم نیست که انواع مختلف اورگاسم وجود داشته باشد. نکته مهم این است که شما باید اورگاسم های خوب، قابل اعتماد در هر زمان که به آن نیاز دارید، داشته باشید -- و باید از آنها لذت فراوانی ببرید.

  ارگاسم همزمان
  بسیاری از زنان از اینکه نمی توانند همزمان با شرکای خود به اورگاسم برسند شکوه میکنند.

  اما در واقع ، اورگاسم همزمان بسیار نادر است. نظرسنجی انجام شده توسط سرویس اطلاعات پزشکی و دیگران، ثابت کرده است که بسیاری از زنان به ندرت همان زمان با شریک جنسی خود به اوج لذت میرسند.

  با این حال ، مطمئنا زمانی که این اتفاق می افتد دلپسند است. و می توان به آن دست یافت، اگر مرد دارای کنترل خوبی در شور و هیجان خود باشد، و اگر در استفاده از انگشتان دست خود در طول مقاربت مهارت داشته باشد، درست در همان لحظه که خودش ارضا میشود زن را نیز به اوج لذت جنسی میرساند.


  اورگاسم چندگانه
  تا سال های اخیر پزشکان اعتقاد داشتند که تنها اقلیت کوچکی از زنان می توانند اورگاسم متعدد داشته باشند. اما پژوهش های پزشکی و خدمات اطلاع رسانی و دیگران نشان داده اند که در واقع ، اکثر زنان می توانند یکی پس از دیگری به یک سری از اوج لذتهای جنسی برسند، در صورتی که : در روابط شاد و آرام باشند و تمایل همسرشان به تحریک انها برای ارضاء شدن چند باره.

  لطفا توجه داشته باشید که توانایی در اورگاسم های چند گانه، با بالا رفتن سن افزایش می یابد. در سن 20 سالگی غیر معمول است ، اما بسیاری از زنان در دهه سن 40 ، 50 و 60 سالگی، می توانند به آن برسند.

  اورگاسم در میان سالی
  همانطور که قبلا گفته شد، توانایی زن برای رسیدن به اوج لذت جنسی، با بالا رفتن سن، بهبود می یابد.

  اما ما می دانیم که برخی از زنان قبل از رسیدن به میان سالی مدیریت خوبی در رسیدن به یک اورگاسم داشته اند. با این حال ، نکته مهم این است که شما نباید هرگز به تاخیر آن توجه کنید. بکرات از زنان شنیده ایم که وقتی در دهه 40، 50 سن خود و حتی بالاتر بوده اند، فراگرفته اند که به اورگاسم برسند.

  در فوریه 2009 ، یک درمانگر روانی- جنسی دانمارکی به نام پیا استراک، نتایج مطالعه ای را ارائه داد که در انجمن سلطنتی پزشکی روی 500 زن انجام شده بود.

  تمام این زنان سابقه طولانی مشکل اورگاسم داشتند و 25 درصد از آنها هرگز به اوج لذت جنسی نرسیده بودند. سن آنها در بازه زمانی 18 – 88 سال قرار داشت.

  از طریق روش بتی دادسون به آنها کمک شده بود (به بالا رجوع کنید) و با استفاده از گروه درمانی، مداوا شده بودند، همزمانی که به آنها کمک میشد در مورد اندام تناسلی خود تصور مثبت بیشتری داشتند، همچنین آموزش داده میشد که تمایلات جنسی خود را از طریق لمس کردن کسب کنند. آنها سکس درمان عملی را با استفاده از لرزاننده های چوچوله آغاز کردند.

  از این زنان ، 465 نفر آنها (93 درصد) اورگاسم داشتند در حالی که درمانگر مشاهده میکرده است. و گزارش شده است که زنان یائسه به اندازه زنان جوان شرکت کننده در این مطالعه، قادر به رسیدن اوج لذت جنسی بوده اند. بنابراین ، واضح است هرگز برای رسیدن به ارگاسم پیر نیستید.

  البته مشکلات دیگری در میان سالی در حول و حوش یائسگی، میتواند وجود داشته باشد. بسیاری از این مشکلات به علت تغییرات هورمونی است که در بدن رخ می دهد. و این برای زنان طبیعی است که به طور موقت و بسادگی رکود جنسی داشته باشند، زیرا واژن بیش از حد خشک و ناراحت کننده میشود.

  خوشبختانه ، در حال حاضر انواع راه ها برای جبران آن وجود دارد. روان کننده های بدون نسخه وجود دارند، مانندWet, Silk, Astroglide, Senselle و ژل K-Y . همه اینها برای تمام سنین خانمها مناسب هستند.

  در میان سالی گزینه ای وجود دارد بنام درمان جایگزینی هورمون یا HRT ، اما این چیزی است که در واقع هر زنی باید به دقت در مورد آن فکر کند. تا همین اواخر ، به طور گسترده ای اعتقاد بر این بود که HRT به زن کمک میکند که بطور کلی احساس بسیار بهتری داشته باشد، و بویژه لذت بیشتر جنسی. با این حال ،اکنون تصورات بطور چشمگیری تغییر کرده است.

  در حال حاضر تحقیقات گسترده نشان می دهد که اگر چه هنوز هم برای خلاص کردن یک زن از عوارض ناخوشایند یائسگی مانند گر گرفتگی و عرق کردن، با HRT بسیار موثر است ، اما استفاده طولانی مدت صحیح نیست. پس قطعا نباید به عنوان یک اکسیر جوانی جادویی به آن نگاه کرد که در شروع یائسگی از آن استفاده و تا کهنسالی ادامه داد.

  امروزه ، بسیاری از زنان پی برده اند که مکمل های بهداشتی از قبیل سویا و شبدر قرمز نیز در کاهش علائم یائسگی مفید است، و در واقع به آنها کمک میکند احساس جوانی و سرحالی داشته باشند. شما می توانید بصورت قرصهای خوراکی از آنها استفاده کنید – قرصهای سویای Aria One-a-Day Soya و شبدر قرمز نمونه ای از مارکهای موجود هستند -- و نیز محصولات استروژن طبیعی برای لیز کردن مهبل (واژن) وجود دارد، مانند شیافهای ژل واژینال سویا بنام Phyto Soya Vaginal Gel Pessaries.

  با این حال ، باید تأکید کرد که استفاده از این مکملها، نخستین دوره تکمیل خود را سپری میکند ، و شما ممکن است بخواهید قبل از قرار گرفتن در معرض آن با یک متخصص تغذیه مشورت کنید. اینها انواع مکملهائی هستند که به آسانی در داروخانه ها و همچنین در مغازه های مواد غذایی بهداشتی یافت میشوند.

  مردان چگونه می توانند کمک کند؟


  به یاد داشته باشید که بسیاری از زنان نیاز به تحریک چوچوله دارند. این بخشی از چیزی است که در مردان به آلت تناسلی تبدیل شده است – و به همان میزان که آلت تناسلی در مردان اهمیت دارد برای زنان نیز مهم است.


  به یاد داشته باشید که عشق ، رمانتیک بودن، درآغوش گرفتن و جو خوب، با نوازش زیاد زنان، به مراحل اولیه رابطه جنسی منجر میشود.


  وقت بگذارید.


  سینه هایش را نوازش دهید – بعضی از زنان از طریق نوازش سینه به اوج لذت جنسی میرسند.


  با او از طریق دهان رابطه جنسی داشته باشید. بسیاری از زنان عاشق این روش هستند و برخی ادعا می کنند که نمی توانند ارضاء شوند، مگر مردها در زیر قرار گرفته باشند.


  باعث سرافکندگی نیست که از آنها خواسته شود، خواسته هایشان را نشان دهند.


  در برخی از روابط جنسی خود ابتکارعمل را به دست او بدهید و تصمیم بگیرید برنامه داشته باشید.


  اگر شما کنترل خود را پیش از ارضاء او از دست میدهید، مقداری از انرژی خود را صرف بوسیدن و تحریک کنید به طوری که او نیز بتواند به اوج لذت جنسی برسد.


  به او بگوئید که فوق العاده ، سکسی و زیباست.


  خلاصه
  به ارگاسم رسیدن، یک احساس دوست داشتنی است. شما مستحق آن هستید، اما اگر عصبی ، خسته ، تحت فشار و یا از رابطه تان ناراضی باشید، آسان نیست. اگر شک دارید ، به دنبال کمک گرفتن از یک مشاور متخصص باشید.
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

 • نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
 • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
 • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
 • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
 •  
تبلیغات متنی
گیفت کارت
تبلیغات در ایران سلامت