جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 4 از 4 مجموع
Like Tree1Likes
 • 1 Post By دکتر سید حمید سجاد

موضوع: ICSI(مقالات)

 1. #1
  khaleghi.m آفلاین است تازه وارد
  تاریخ عضویت
  Nov 2005
  ارسالها
  14

  پیشفرض ICSI(مقالات)

  سلام خسته نباشيد
  من و همسرم بعد از انحام نتايحات به اين نتيحه رسيديم كه اسـپرم هاي همسرم حركت كمي دارند . دكترم گفت بايد icsi انحام بشود به نطر شما آيا اين عمل به ما كمك ميكنه كه من باردار شوم. در ضمن تمام هورمونها و پريودي منطم دارم و همسرم هم همينطور .درضمن من26سال و همسرم 36 هستيم . و حند درصد احتمال دو قلو زاپي امكان دارد. و حند بار بايد اين عمل انحام شود . لطفا كامل توضيح دهيد از عوارض و اتفاقاتي كه امكان دارند رخ دهد . من در آلمان اين عمل رو انحام ميدهم و ميخواهم مطمپن شوم حه كارهاپي بايد قبلش انحام شود. ممنون از راهنمايي هاتون.

 2. #2
  دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
  تاریخ عضویت
  May 2004
  موقعیت
  تهران
  ارسالها
  11,981
  Blog Entries
  3

  پیشفرض

  ״میکرواینجکشن ״ راهی برای درمان نازایی  میکرواینجکشن ״روشی است که درآن یک اسپرم بداخل تخمک تزریق میشود و بدنبال آن لقاح ،تقسیم سلولی و تشکیل جنین صورت می گیرد،این روش تزریق اسپرم به داخل تخمک ICSI ( ) یا میکرواینجکشن گفته می شود.

  پژوهشکده رويان ،وابسته به جهاد دانشگاهى در جديدترين بروشورعلمى خود با بيان اين مطلب افزود : معمولا اين روش در بيمارانى که اسپرم آنها از نظر تعداد و شکل داراى کيفيت پايينى است ،مورد استفاده قرار مى گيرد. نحوه انجام عمل ميکرواينجکشن شامل تحريک تخمدان و مشاهده آن ، تخمک گيرى، لقاح و انتقال جنين است ، با اين تفاوت که در اين روش اسپرم قادر به نفوذ به درون تخمک نيست و بايد اسپرم با استفاده از تکنيک هاى پيشرفته بداخل تخمک تزريق شود. اولين مرحله انجام عمل ميکرواينجکشن ، يعنى تحريک تخمدان ، به منظور افزايش شانس زوج نابارور براى يک لقاح موفق با روش ميکرواينجکشن و توليد چندين فوليکول بالغ انجام مى شود. براى تحريک تخمدانها از هورمونهاى مختلفى بصورت دارو استفاده مىشود تاچندين فوليکول در تخمدان بالغ شوند. منظور از فوليکولها کيسه هاى پر از مايعى هستند که تخمک در آن رشد مىکند و بالغ مى شود. تحريک تخمدان با استفاده از هورمون تحريک کننده فوليکولى FSH ( ) انجام مى شود.به عنوان مثال ״کلوميفن سيترات ״ که ״کلوميد״ هم ناميده مى شود
  بصورت خوراکى مصرف مى شود. روش ديگر براى تحريک تخمدانها، ״پروگونال״ HMG ( ) درون ماهيچه تزريق مى شود و داروى ״بوسرلين ״ يا ״سوپر فکت ״ به صورت زير جلدى تزريق مى شود. اين داروها سبب رشد فوليکولها درون تخمدان مى شوند و پزشک با روش سونوگرافى و يا سنجش هورمونى به بررسى اثر اين داروها بر رشد فوليکولهاى تخمدانى مى پردازد. مرحله بعدى اين نوع روش هورمون درمانى ،گرفتن تخمک است که به دو روش
  لاپاراسکوپى و با کمک مشاهدات سونوگرافى از طريق واژينال انجام مى شود. لاپاراسکوپى يک روش جراحى است که معمولا نياز به بيهوشى عمومى دارد.
  پزشک با استفاده از دستگاه لاپاراسکوپ قادر به مشاهده تخمدانهاو لوله هاى رحمى مى شود و مى تواند با سوراخ کردن فوليکولها،محتواى آنها که تخمک و مايع فوليکولى است را خارج نمايد. مرحله ديگر ميکرواينجکشن ״لقاح ״است . پس از آنکه تخمک بالغ گرفته شد، اسپرم شوهر بداخل تخمک همسر تزريق مى شود و سپس در دستگاه ״انکوباتور״ در دماى۳۷ درجه و به مدت ۴۸ ساعت تحت کنترل آزمايشگاه جنين شناسى،قرار مى گيرد.
  اگر تخمکها با موفقيت لقاح شده باشند به طور طبيعى رشد مى کنند و به رحم مادر منتقل مى شوند. در صورتيکه تعداد جنين هاى تشکيل يافته زياد باشد ، به تشخيص جنين شناس و مشاوره با زوجين ، تعدادى از جنين ها فريز مى شوند و چنانچه براى بار ديگر به منظور آبستنى به آن مرکز مراجعه نمايند، جنين هاى منجمد شده را ذوب و به آنها منتقل مى کنند. آخرين مرحله انجام عمل ميکرواينجکشن ،انتقال جنين است . اين مرحله روش پيچيده اى نيست و بدون بيهوشى هم انجام مى شود،در اين روش جنينها در يک وسيله لوله اى شکل قرار مى گيرد و به رحم منتقل مى شود.
  انتقال جنين معمولا۲ يا۳ روز بعد از تخمک گيرى انجام مى شود،بعد از ۱۰ تا۱۲ روز بعد از انتقال جنين ،بيمار به آزمايشگاه هورمون مراجعه مى کندتا مقدارhCG موجود در خون وى اندازه گيرى شود،افزايش اين هورمون اولين نشانه حاملگى است . يکى از مزاياى ميکرواينجکشن ،آن است که قبل از انتقال جنين ،انجام
  لقاح تخمک مشاهده مى شود و اگر اسپرم وارد نشده باشد،مى توان شرايط لقاح را براى دفعه بعد تغيير داد. مزيت ديگر اين روش ،آن اسن که اگر بيمارى فاقد فاقد لوله رحمى باشد،مشکلى در انجام موفق ميکرواينجکشن ،به وجود نخواهد آمد.

  خبرگزارى جمهورى اسلامي (ايرنا)
  ALIYE likes this.

 3. #3
  دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
  تاریخ عضویت
  May 2004
  موقعیت
  تهران
  ارسالها
  11,981
  Blog Entries
  3

  پیشفرض

  تزریق اسپرم بداخل تخمک Intra Cytoplasmic Sperm Injection

  اووسيت حاوی گلیکوپروتئینی بنام Zona Pellucida و غشاء سیتوپلاسمی می باشد که مانع ورود اسپرم به حرکت و شکل غیر طبیعی بداخل سیتوپلاسم تخمک و در نتیجه مانع لقاح می شود و در سالهای اخیر روش جدیدی بنام CSI ابداع شده که قادر است اختلالات شدید اسپرم (شکل و حرکت غیر طبیعی ) را درمان نماید در این روش اسپرم منفرد بوسیله سوزن باریک که 12 برابر نازکتر از یک تار مو است در حالیکه تخمک بوسیله پیپت نگهدارنده ثابت نگهداشته شده است مستقیما داخل سیتوپلاسم تخمک تزریق می شود و واکنش اسپرم و تخمک را تسهیل می نماید میزان لقاح برای هر تخمک 70% و میزان موفقیت حاملگی برای هر سیکل درمانی بیش از 24% گزارش شده است. ICSI از IVF گرانتر بوده و نیاز به وسایل پیچیده و فرد مجرب دارد این روش تهاجمی بوده و تمامی سدهای طبیعی را به منظور انجام لقاح از بین می برد اگر چه اطلاعات اولیه از سراسر جهان افزایش خطر اختلالات مادرزادی و کروموزمی را گزارش نکرده اند ولی هنوز مشخص نیست که آیا نوزدان مذکور که با این روش بدنیا می ایند در آینده از نازایی رنج خواهند برد


  میکرواینجکشن (ICSI)
  یک روش بسیار تخصصی و موفق برای درمان ناباروری با علت مردانه (اشکالات حرکتی اسپرم و تعداد اندک اسپرم) می باشد . در این روش مشابه IVF ابتدا تخمدانها توسط داروهای محرک تخمک گذاری تحریک و پس از رسیدن فولیکولها به حد مطلوب تخمکها جمع آوری می شود. همزمان درآزمایشگاه نمونه انزال بطرق مختلف تهیه و آماده سازی می شود . در مرحله بعد با استفاده از دستگاه میکرواینجکشن یک اسپرم سالم و طبیعی به داخل هر یک از تخمدانها تزریق میگردد. تقریبا ۴۸ ساعت بعد از عمل میکرو اینجکشن همانند IVF جنینهای تقسیم شده و مناسب بداخل رحم انتقال داده می شود.

 4. #4
  دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
  تاریخ عضویت
  May 2004
  موقعیت
  تهران
  ارسالها
  11,981
  Blog Entries
  3

  پیشفرض

  معرفی مقالات انگلیسی مفید در باره روش ICSI

  http://en.wikipedia.org/wiki/Intracy...perm_injection
  http://www.advancedfertility.com/icsi.htm
  http://www.ucsfivf.org/ucsf-icsi.htm
  http://www.bupa.co.uk/health_informa...070703ivf.html
  http://www.ivf.havingbabies.com/icsi.html
  http://www.infertile.com/treatmnt/treats/icsi.htm
  http://healthresources.caremark.com/topic/ICSI
  http://www.ivf-treatment.com/faq.htm
  http://www.simsclinic.ie/treatment/icsi.asp
  http://www.mtsinai.on.ca/FertilityCentre/faq.htm
  http://www.malereproduction.com/05_faqs.html

  مردانی که اسپرم های با تعداد پائین درسته که ممکنه تعداد اسپرم های اونها به حد حد اقل 20 میلیون نرسه اما به هر حال تعدادی اسپرم دارن که میشه از اونها برای لقاح خارج از رحم استفاده کرد... بطوری که حتی اگر یک عدد اسپرم هم وجود داشته باشه...می تونه کمک خوبی باشه. روش کار به این ترتیب هست که تخمک زن رو استحصال می کنند.. و درهمان روزی که تخمک دفع میشه... از بیضه هم نمونه برداری میشه...در مخیط آزمایشگاه و زیر میکروسکوپ اسپرم ها رو وارد تخمک می کنند و نطفه تشکیل شده را وارد محیط رحم زن می کنند.

  در بررسی انجام شده با استفاده از اسپرمهای حاصل از اپیدیدم یا بیضه در مردان مبتلا به آزواسپرمی انسدادی یا غیر انسدادی میزان لقاح بترتیب 2/69 و 64/6 درصد و حاملگی بالینی نیز در دو گروه مشابه 20% گزارش گردید . در گزارشات خارجی احتمال تشکیل نطفه 48% ذکر شده است.


  فیلم ویدئوئی آموزشی در باره میکرو انجکشن

  http://www.sykoutrisivf.com/en/ivf-v...csi-video.html

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

 • نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
 • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
 • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
 • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
 •  
تبلیغات متنی
گیفت کارت
تبلیغات در ایران سلامت