سالها بود که مي‌گفتند شيمي‌درماني تنها راه از بين بردن سرطان است ولي چندي پيش دانشگاه جانز هاپکينز راه ديگري را هم در اين زمينه نشان داد.
مطالب زير در سايت دانشگاه‌ جانز هاپکينز در مورد سرطان روزآمد شده است:
1- همه‌ي اشخاص در جسم خود داراي ياخته‌هاي سرطاني ‌هستند. اين ياخته‌هاي سرطاني در آزمون‌هاي استاندارد خود را نشان نمي‌دهند تا آنکه تکثير يافته و به چند ميليون برسند. وقتي پزشک به بيمار سرطاني مي‌گويد که بعد از درمان در تنش، ديگر ياخته‌ي سرطاني نيست، اين امر به آن معنا است که با آزمون‌هاي رايج نمي‌توان ياخته‌هاي سرطاني‌ را تشخيص داد زيرا تعداد اين ياخته‌ها به حد غير قابل اندازه‌گيري رسيده است.2- ياخته‌هاي سرطاني در طول زندگي انسان بين 6 تا بيش از 10بار ديده مي‌شوند.
3- وقتي سيستم ايمني شخص قوي‌است، ياخته‌هاي سرطاني از بين مي‌روند و جلوي تکثيرشان گرفته مي‌شود و نمي‌توانند تومور ايجاد کنند.
4- وقتي شخصي دچار سرطان مي‌شود نشانه‌ي آن است که اين شخص دچار کمبودهاي متعدد تغذيه‌يي شده است. اين کمبود‌ها ممکن است به علت عوامل ژنتيک، محيطي، غذايي و شيوه‌ي زندگي باشد.
5- براي فائق آمدن بر کمبودهاي متعدد تغذيه‌يي، تغيير جيره‌ي غذايي و استفاده از مکمل‌ها سبب تقويت سيستم ايمني مي‌شود.
6- شيمي درماني سبب مسموم شدن ياخته‌هاي سرطاني با رشد سريع مي‌شود و نيز سلول‌هاي سالمي را هم از بين مي‌برد که در مغز استخوان، مجراي معده و روده و غيره‌داراي رشد سريع‌ هستند و ممکن است سبب آسيب اعضايي مانند کبد، کليه‌ها، قلب و ريه شود.
7- پرتوتابي نيز در عين حال که ياخته‌هاي سرطاني را از بين مي‌برد، به ياخته‌ها بافت و اندام‌هاي سالم نيز آسيب وارد آورده، آنها را مي‌سوزاند و جوشگاه ايجاد مي‌کند.
8- درمان آغازين با شيمي درماني و پرتوتابي غالباً سبب کاهش اندازه‌ي تومور مي‌شود. اما استفاده‌ي دراز مدت از شيمي درماني و پرتوتابي سبب تخريب بيشتر تومور نمي‌شود.
9- وقتي در بدن، به علت شيمي درماني و پرتوتابي، بارتوکسيک بيشترمي‌شود، دستگاه ايمني يا مصالحه مي‌کند و ياتخريب مي‌شود و به اين جهت بيمار به انواع مختلف عفونت‌ها و عوارض دچار مي‌شود.
10- شيمي درماني و پرتوتابي ممکن است سبب جهش ياخته‌هاي سرطاني شده و آنها را مقاوم کرده و از بين بردن‌شان را مشکل سازد. استفاده از عمل جراحي هم سبب انتشار ياخته‌ها به محل‌هاي ديگر مي‌شود.
11- راه مؤثر مبارزه با سرطان گرسنه نگاه داشتن ياخته‌هاي سرطاني است يعني نبايد از غذاهايي استفاده کرد که اين ياخته‌ها براي تکثير به آنها نياز دارند.
سلول‌هاي سرطان از مواد زير تغذيه‌ مي‌کنند:
الف - قند، مغذي سرطان است. با حذف قند، يکي از ذخاير غذايي مهم ياخته‌هاي سرطاني از بين مي‌رود. جانشين‌هاي قند مانند Spoonful, Equal, Nutrasweet که با آسپارتام ساخته شده‌اند نيز مضر مي‌باشند. جانشين طبيعي و بهتر قند عبارت از عسل و ملاس است که البته بايد به مقدار بسيار کم مورد استفاده قرار گيرد. به نمک نيزماده‌يي شيميايي مي‌افزايند تا سفيد رنگ شود. جانشين بهتر نمک، نمک دريا است.
ب - مصرف شير سبب توليد بلغم توسط بدن به ويژه در لوله‌ي معده و روده مي‌شود. ياخته‌هاي سرطاني روي موکوس يا بلغم تغذيه‌مي‌شوند. با قطع مصرف شير و استفاده از شير سوياي غير شيرين، ياخته‌هاي سرطاني دچار گرسنگي مي‌شوند.
ج - ياخته‌هاي سرطاني در محيط اسيدي رشد مي‌کنند. جيره‌ي غذايي حاوي گوشت اسيدي است و بهتر است از ماهي و يا اندکي مرغ به جاي گوشت گاو يا خوک استفاده شود. همچنين در گوشت، آنتي‌بيوتيک‌هاي دامي، هورمون‌ رشد و انگل وجود دارد که براي همه و به ويژه براي افراد مبتلا به سرطان مضر هستند.
د - استفاده از جيره‌ي غذايي شامل 80% سبزي تازه و آب ميوه، غلات سبوس‌دار، دانه‌ها، مغزها و اندکي ميوه سبب ايجاد محيط قليايي در بدن مي‌شود. حدود 20% غذا بايد از اغذيه‌ي پخته و از جمله حبوبات تشکيل شود. در آب سبزي‌هاي تازه، آنزيم‌هاي زنده‌يي وجود دارد که به آساني جذب شده و ظرف 15 دقيقه به سطح ياخته‌ها رسيده و سبب تغذيه‌ و تقويت رشد ياخته‌هاي سالم مي‌گردند. براي به دست آوردن آنزيم‌هاي زنده براي ساخت ياخته‌هاي سالم، از آب سبزي‌ تازه و به ويژه جوانه‌ي حبوبات استفاده کنيد و 2 يا 3 بار در روز از سبزي‌خام استفاده نمائيد. آنزيم‌ها در دماي40 درجه سانتي‌گراد از بين مي‌روند.
هـ - از مصرف قهوه‌، چاي و شکلات بپرهيزيد که همه داراي کافئين به مقدار زياد هستند. چاي سبز بهترين جانشين است و داراي خواص ضد سرطان مي باشد. اگر آب مي‌خوريد، بهتراست از آب خالص يا تصفيه شده استفاده نمائيد زيرا در آب لوله کشي مواد سمي و فلزات سنگين وجود دارد. آب مقطر اسيدي است، از مصرف اين آب پرهيز کنيد.
12- هضم پروتئين گوشت دشوار است و به وجود مقدار زيادي آنزيم گوارشي نياز دارد. گوشت هضم نشده‌يي که در روده‌ها باقي مي‌ماند متعفن شده وبه ايجاد مواد توکسيک بيشتر مي‌انجامد.
13- در ديواره‌ي ياخته‌هاي سرطاني، پوشش پروتئيني سختي وجود دارد. با پرهيز از خوردن گوشت يا کم خوردن گوشت، آنزيم‌هاي بيشتري آزاد مي‌مانند که مي‌توانند به ديواره ي پروتئيني ياخته‌هاي سرطاني حمله کرده و سبب شوند ياخته‌هاي قاتل بدن، ياخته‌هاي سرطاني را ا زبين ببرند.
14- مصرف بعضي مکمل‌ها سبب ساخت دستگاه ايمني مي‌شوند (,Essiac, Flor-ssence, IP6 آنتي‌اکسيدان ها، ويتامين‌ها، مواد معدني، EFA وغيره) و به اين ترتيب بدن مي‌تواند با سلول‌هاي قاتل خود ياخته‌هاي سرطاني را ازبين ببرد. مکمل‌هاي ديگر مانند ويتامين E سبب آپوپتوزيا مرگ برنامه‌ريزي شده‌ي ياخته مي‌شود که روش طبيعي بدن در دفع ياخته‌هاي آسيب ديده، ناخواسته يا غيرضروري است.
15- سرطان بيماري ذهن، جسم و روح است. روح فعال و مثبت به مبتلاي سرطان کمک مي‌کند تا زنده بماند. خشم، نابخشودن و تلخي، بدن را در محيط پر از استرس و اسيدي باقي مي‌گذارد. زندگي باعشق و روح بخشيدن را بياموزيد. آرامش و لذت بردن از زندگي را ياد بگيريد.
16- ياخته‌هاي سرطاني در محيط اکسيژن دار رشد نمي‌کنند. هر روز نرمش کنيد و نفس عميق بکشيد تا به رسيدن اکسيژن بيشتر به سطح ياخته‌ها کمک شود. درمان با اکسيژن وسيله‌يي ديگر براي از بين بردن ياخته‌هاي سرطاني است.
1- از ظرف پلاستيکي استفاده نکنيد.
2 - از شيشه‌هاي آب يخ‌زده استفاده نکنيد.
3- از پوشش پلاستيکي در مايکروويو استفاده نکنيد.
جانز هاپکينز اخيراً اين مطالب را طي نامه‌يي ارسال داشته است. اين اطلاعات به مرکز طبي نظامي Walter Reed هم ارسال شده است. مواد شيميايي حاوي Dioxin سبب ايجاد سرطان به ويژه سرطان پستان مي‌شوند. دايوکسين‌ها براي ياخته‌هاي بدن انسان بسيار سمي هستند. بطري‌هاي پلاستيکي محتوي آب را در فريزر نگذاريد زيرا سبب آزاد شدن دايوکسين از پلاستيک مي‌شود. با استفاده از ظروف پلاستيکي غذا را در مايکروويو گرم نکنيد. اين امر را به ويژه در مورد اغذيه‌ي حاوي چربي رعايت نماييد. ترکيب چربي، گرماي بالا و پلاستيک سبب آزاد شدن دايوکسين در غذا و در نهايت ياخته‌هاي بدن مي‌گردد. به جاي پلاستيک از ظروف شيشه‌يي، پيرکس يا سراميک براي گرم کردن غذا استفاده نمائيد.