جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 2 از 2 مجموع

موضوع: تاثیر موسیقی بر درد مزمن سرطانی

 1. #1
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض تاثیر موسیقی بر درد مزمن سرطانی

  ● زمینه:
  یکی از مشکلات بیماران سرطانی درد است که روش‌های متعددی برای تخفیف آن وجود دارد، یک روش غیر تهاجمی برای کاهش درد موسیقی درمانی است.
  ● هدف:
  مطالعه به منظور تعیین تاثیر موسیقی بر میزان درد مزمن بیماران مبتلا به سرطان انجام شد.
  ● مواد و روش‌ها:
  این مطالعه نیمه تجربی در سال ۱۳۸۰ در بیمارستان سانترال تهران انجام شد، در این مطالعه ۴۰ بیمار مبتلا به سرطان در سنین ۱۸ تا ۷۰ سال براساس روش مطالعه متقاطع مورد بررسی قرار گرفتند. میزان درد با خط‌کش مدرج (۰ تا ۱۰) اندازه‌گیری شد. تجزیه و تحلیل داده‌ها با استفاده از آزمون آماری ویلککسون انجام شد.
  ● یافته‌ها:
  از ۴۰ بیمار مبتلا به سرطان، ۵۰% زن و ۵۰% مرد بودند. مقایسه میزان درد با استفاده از آزمون ویلککسون در مرحله قبل و بعد از کاربرد موسیقی بر حسب متغیرهای سن (در گروه سنی ۱۸ الی ۳۵ ساله ۲.۵۲- و در گروه سنی ۳۶ الی ۷۰ ساله ۳.۱۸-) ، جنس (مردان ۳.۳۱- و زنان ۲.۸۴-)، طول مدت درد (گروه ۳ الی ۱۰ ماه ۲.۲۲- و گروه بیش‌تر از ۱۰ ماه ۳.۸۲-) و نوع بافت مبتلا (استخوان ۲.۴۰- ، بافت نرم ۲.۳۶- و هر دو ۳.۶۲-) تفاوت آماری معنی‌داری را نشان داد.
  ● نتیجه‌گیری:
  با توجه به یافته‌ها، موسیقی درمانی به عنوان یک شیوه جهت کاهش درد توصیه می‌شود.
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

 2. #2
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض

  موسيقي پنجره‌اي به سوي درمان بيماري سرطان است

  پرستاران مي‌توانند از موسيقي با مشاوره موسيقي درمان گري استفاده كنند و موسيقي را يكي از خدمات خود براي بيماران قرار دهند.
  فريبا تباري، مدرس دانشكده پرستاري و مامايي علوم پزشكي تهران در گفتگو با باشگاه خبرنگاران در مورد موسيقي به عنوان مداخله‌اي براي پرستاران بخش انكولوژي افزود: امروزه پرستاران به دارو‌هايي كه كيفيت زندگي بيماران در مراحل انتهايي افزايش مي بخشد توجه دارند و مانند يكي از اعضا خانواده ي بيمار علاقه‌مند هستند تا مرگي با آرامش براي وي تدارك ببيند و گاهي خاطرات يك مرگ سخت مي‌تواند تا مدت‌ها براي پرستار باقي مانده و باعث آزار وي شود و حتي اضطراب هاي شغلي و اختلال عملكرد حرفه‌اي در وي به وجود آورد.
  وي افزود: موسيقي يك روش خدمت رساني رساني و مداخله‌اي پرستاري است كه به تخفيف علايم در بيمار كمك مي‌كند.
  وي با تاكيد بر اينكه موسيقي يكي از روش‌هايي است كه نياز‌هاي بيماران را به خوبي تامين مي كند، گفت: موسيقي قدرتي منحصر به فرد به بيمار مي‌دهد تا هر آنچه غير ممكن است انجام ‌دهد و هنگامي كه همه درها بسته است دروازه‌هايي را به روي بيمار باز مي كند و بيمار مي‌تواند لمس كند در شرايطي كه قادر به حركت نيست مي‌تواند بهترين لحظات زندگي‌اش را به خاطر بياورد و افراد سرطاني با موسيقي‌ مي‌توانند آواز بخوانند يا لبخند بزنند درحالي كه قادر به هيچ گونه حركتي نيستند.
  وي تصريح كرد: بيماران با موسيقي مي‌توانند احساس بهبودي و شفا كنند در حالي كه به سمت مرگ پيش مي‌روند و موسيقي پنجره‌اي به هنر، شادي، خلاقيت، اكتشاف، آرامش، براي وي ايجاد كند و هر تصوير نادرستي را كه در ذهن خود دارد درهم مي شكند.
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

قوانین ارسال

 • نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
 • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
 • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
 • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
 •  
تبلیغات متنی
گیفت کارت
تبلیغات در ایران سلامت