جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 8 از 8 مجموع

موضوع: بررسی امید به درمان سرطان

 1. #1
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض بررسی امید به درمان سرطان

  افزايش 62 درصدي اميد به درمان در مبتلايان به سرطان

  بررسي‏هاي نشان داده است که با وجود بالا رفتن تعداد مبتلايان به سرطان اميد به زندگي بيشتر شده است. موسسه تحقيقات سرطان کانادا آمار سالانه خود را در رابطه با سرطان منتشر کرده است...


  به نقل از خبرگزاري فرانسه اين آمار نشان مي‌دهد، ميزان سرطان ريه و ميزان مرگ و مير ناشي از آن از سال 1980 در ميان زنان افزايش يافته است. با اين حال نسبت به سال‌هاي 1992 تا 1994 اميد به زندگي 55/4 درصد از افراد مبتلا به سرطان 5 سال افزايش يافته است.


  به عبارتي ديگر در انواع مبتلايان به سرطان 62 درصد بهبود مشاهده شده است. احتمال بهبود در سرطان پستان به 87 درصد و در سرطان پروستات 95 درصد است. در مردان 3 نوع سرطان پروستات، ريه و کولورکتال حدود 50 درصد بيماران را مبتلا کرده است. در زنان نيز 3 سرطان پستان، ريه و کولورکتال 50 درصد مبتلايان را تشکيل داده‌اند.
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

 2. #2
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض

  افزایش مرگ های سرطانی
  پزشكان و پژوهشگران علوم پزشكی درباره افزایش مرگ و میر بر اثر ابتلا به سرطان در جهان هشدار دادند.
  پژوهشگران اعلام کردند: با توجه به شیوع سرطان، تا سال 2010 این بیماری عامل اصلی مرگ و میر در جهان می شود.

  نبود آگاهی و بهداشت عمومی درباره سرطان، از علت های شیوع آن است.

  بر اساس آمار سال 2007 ، دوازده میلیون نوع سرطان جدید در جهان شناخته و 6/7 میلیون مورد مرگ ناشی از سرطان نیز در این سال گزارش شد.

  پیش بینی می شود، این آمار تا سال 2030 دو برابر شود.

  پژوهشگران اجتناب از سیگار، تغذیه مناسب ، ورزش و توجه به توصیه ها در پیشگیری از بیماری ها را برای جلوگیری از ابتلا به سرطان ، مفید اعلام کردند.
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

 3. #3
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض

  آمار تلفات ناشي از سرطان در آمريكا رو به كاهش است

  كارشناسان سرطان گزارش دادند، ميزان مرگ و مير ناشي از سرطان در آمريكا همچنان رو به كاهش است و اين آمار از سال ‪ ۲۰۰۲‬تا ‪ ، ۲۰۰۴‬سالي دو درصد كم شده است.

  به گزارش پايگاه اينترنتي رويترز، محققان كاهش‌هاي قابل توجهي را در ميزان مرگ و مير ناشي از سرطان‌هاي ريه، پروستات و قولون و راست روده در مردان و سرطان سينه و قولون در زنان كشف كردند.

  بر اساس اين گزارش، شمار مرگ و مير ناشي از سرطان ريه در ميان زنان هنوز در حال افزايش است اما آهنگ اين افزايش كند شده است.

  دكتر "جولي گربردينگ" مدير "مراكز كنترل و پيشگيري از بيماري" در بيانيه‌اي اعلام كرد، كاهش قابل توجه مشاهده شده در ميزان مرگ و مير ناشي از سرطان نشان‌دهنده پيشرفت‌هاي مهمي در مبارزه با سرطان است كه از طريق كنترل موثر توتون بدست آمده است."
  كاهش سالانه ميزان مرگ و مير ناشي از سرطان از سال ‪ ۲۰۰۲‬تا ‪۲۰۰۴‬ تقريبا دو برابر اين رقم از ‪ ۱۹۹۳‬تا ‪ ۲۰۰۲‬است. طي اين مدت ميزان مرگ و مير ناشي از سرطان در آمريكا سالي ‪ ۱/۱‬درصد كاسته شد.

  طبق اعلام "انجمن سرطان آمريكا"، در سال جاري بيماري سرطان در حدود ‪ ۱/۴‬ميليون آمريكايي تشخيص داده خواهد شد و ‪ ۵۶۰‬هزار نفر بر اثر ابتلا به اين بيماري جان خود را از دست خواهند داد.

  اين گزارش همچنين نشان داد كه شيوع سرطان سينه در زنان از سال ‪۲۰۰۱‬ تا ‪ ۲۰۰۴‬بطور قابل توجهي كاهش يافته است.

  محققان در بيانيه مشتركي اعلام كردند، اين كاهش احتمالا به كاهش استفاده از هورمون درماني جايگزين و كاهش استفاده از غربالگري ماموگرافي مربوط است.

  اين ممكن است بدين معنا باشد كه تعداد واقعي زنان مبتلا به سرطان سينه كاهش يافته است زيرا هورمون درماني مي‌تواند موجب ابتلا به سرطان سينه شود اما اگر زنان تحت ماموگرافي قرار نگيرند ممكن است به اين معنا باشد كه آنها سرطان سينه دارند اما تشخيص داده نمي‌شود.

  كارشناسان اعلام كرده‌اند هنوز اين امكان فراهم نشده است كه بگوييم كدام عامل تاثير بيشتري دارد.
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

 4. #4
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض

  کاهش چشمگير مرگ و مير کودکان سرطاني در آمريکا

  سلامتيران: مقامات بهداشتي آمريکا اعلام کردند، ميزان مرگ و ميز کودکان مبتلا به سرطان آمريکايي از سال 1990 تا سال 2004 ميلادي به ميزان 20 درصد کاهش يافته است.
  مقامات آمريکايي همچنين بهبود روش‌هاي درماني در خصوص سرطان خون و ديگر سرطان‌هاي شايع ميان کودکان را دليل اصلي اين کاهش چشمگير عنوان کرده‌اند. مرکز کنترل و پيشگيري از سرطان آمريکا طي گزارشي اعلام کرد، بيماري سرطان کماکان در رتبه نخست دلايل مرگ و مير کودکان آمريکايي جاي دارد.
  ميزان مرگ و مير کودکان آمريکايي زير نوزده سال به دليل ابتلا به سرطان تا سال 1990 ميلادي 34 نفر به ازاي هر يک ميليون نفر بود که از سال 1990 تا سال 2004 به 27 نفر به ازاي هر يک ميليون نفر تقليل يافت. به ديگر معني به ازاي هر يک سال 7/1 درصد از مرگ و مير کودکان سرطاني آمريکا کاسته شده است.
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

 5. #5
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض

  يك پژوهش جهاني نشان داد:
  تفاوت فاحش در زمينه نرخ نجات از سرطان در نقاط مختلف جهان


  نتايج يك پژوهش جهاني نشان داد: تفاوت عظيمي در نرخ نجات از بيماري سرطان در بين نقاط مختلف جهان وجود دارد.

  به گزارش سرويس بهداشت و درمان ايسنا، نتايج اين تحقيق كه در مجله «لانست آنكولوژي» گزارش شده حاكيست؛ كشورهاي آمريكا، استراليا، كانادا،‌ فرانسه و ژاپن بالاترين نرخ نجات از سرطان در ظرف پنج سال را دارند در حالي كه الجزاير بدترين وضعيت را از اين لحاظ دارد.

  انگليس كاملا ضعيف در برابر اين مساله عمل كرده و تقريبا در پشت سر اكثر همسايگان اروپاي غربي خود قرار مي‌گيرد هرچند اطلاعات بدست آمده از دهه 1990 تاكنون نرخ رو به رشدي را نشان داده است.

  مطالعه روي 31 كشور مختلف نشان داده است كه براي دستيابي به نرخ بالاي بهبودي اين بيماري صرف هزينه روي مراقبت‌هاي بهداشتي يك فاكتور اصلي و مهم محسوب مي‌شود. پژوهشگران مي‌گويند؛ صرف هزينه بيشتر اغلب به معني دسترسي سريعتر به آزمايشات و در نهايت نيز درمان است.

  اين گزارش اولين مطالعه گسترده و بزرگ براي مقايسه ميزان نجات از سرطان در پنج قاره جهان است و روي تفاوتهاي فاحش و قابل ملاحظه در اين زمينه بين كشورهاي فقير و ثروتمند تاكيد و تمركز شده است.

  گفتني است، اين تحقيق با همكاري بيش از 100 دانشمند از سراسر جهان به سرپرستي پروفسور ميشل كلمن از دانشكده بهداشت و طب گرمسيري لندن انجام گرفته است.

  اين تحقيق شامل اطلاعات بدست آمده از بيش از دو ميليون بيمار سرطاني است كه در طول دهه 1990 بيماري آنها تشخيص داده شده و تحت درمان قرار گرفته‌اند.

  بر اساس گزارش فوق، آمريكا بالاترين نرخ نجات از سرطان طي پنج سال را در سرطان سينه با رقم 9/83 درصد و سرطان پروستات با رقم 9/91 درصد داشته است.

  ژاپن بهترين آمار را در مورد سرطانهاي روده و راست روده در مردان ‌با رقم به ترتيب 63 و 2/58 درصد و فرانسه بهترين آمار را در مورد همين سرطانها در بين زنان با رقم به ترتيب 1/60 و 9/63 درصد داشته است.

  در انگليس نرخ نجات از سرطان سينه 7/69 درصد، سرطانهاي روده و راست روده هم در زنان و هم در مردان 40 درصد و سرطان پروستات 1/51 درصد بوده است.

  البته در كشور انگليس نيز بين مناطق مختلف، تفاوت‌هاي قابل ملاحظه‌اي در اين زمينه مشاهده شده است كه به تفاوت در دسترسي به مراقبت و توانايي بيماران در پيگيري خدمات بهداشتي محلي مربوط مي‌شود.

  يك سخنگوي دپارتمان بهداشت اين كشور اعلام كرد كه در گزارش فوق تنها بيماراني كه در بين سالهاي 1990 تا 1994 شناسايي شده‌اند ‌در نظر گرفته شدند.

  وي افزود: از آن زمان تاكنون نرخ نجات از سرطان در انگليس به طور با ثباتي بهبود يافته و البته ما انتظار داريم كه كارهاي بيشتري در اين زمينه با هدف كاهش اختلاف زياد بين اين كشور با ساير كشورهاي شمال و غرب اروپا و امريكا، انجام دهيم.

  الجزاير نيز تنها كشور آفريقايي است كه پايين ترين رقم را در زمينه تمام انواع سرطانها دارد.

  هم چنين كشورهاي لهستان، اسلواني، برزيل و استوني در اين زمينه 50 درصد موفق بوده‌اند.
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

 6. #6
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض

  سرطان ديگر يك بيماري خطرناك نيست‌

  جام جم آنلاين: براي نخستين بار در كشور جشن بهبود 390‌نفر از بيماران مبتلا به سرطان از دوران كودكي، برگزار شد و جمعي از بيماران مبتلا به سرطان از دوران كودكي از سراسر كشور همراه با خانواده‌هايشان گرد يكديگر جمع شده، روزهاي تلخ گذشته را به فراموشي سپرده و به پاس لبخند امروز خود، ضمن قدرداني از پزشكان معالج، لحظاتي شاد را سپري كردند.
  دكتر مينا ايزديار، رئيس بخش خون و سرطان مركز طبي كودكان در اين همايش تاكيد كرد: امروزه حدود 70 درصد از سرطان‌ها بهبود يافته و سرطان ديگر يك بيماري خطرناك نيست. گاهي حتي برخي از پزشكان از سرطان به عنوان يك بيماري خطرناك ياد مي‌كنند، اما امروز مي‌توان گفت كه كودك مبتلا به سرطان حداكثر پس از 3 تا 5 سال زحمت و رنج بيماري بهبود مي‌يابد.

  آمار كودكان سرطاني بهبود يافته در مركز طبي كودكان حاكي از آن است كه بهبودي بيماران سرطاني در كشور ما در حد استانداردهاي جهاني است.

  وي با بيان اين‌كه در گذشته كودك مبتلا به سرطان خون پس از چند هفته و مبتلايان به سرطان‌هاي ديگر پس از چند ماه جان خود را از دست مي‌دادند ، افزود: هم‌اكنون اغلب بيماران سرطاني بدخيم دوران كودكي با درمان‌هاي به كار گرفته شده بهبود مي‌يابند. همچنين عوارض درمان در اين بيماران بسيار نادر است. اين در حالي است كه همه كودكان قابليت بهبودي كامل ندارند.

  دكتر ايزديار با اشاره به هدف از درمان در بيماران سرطاني گفت: هدف از درمان تنها بهبودي و زنده نگهداشتن بيمار نيست، درمان بايد به نحوي ارائه شود كه كودك مبتلا از نظر كيفيت زندگي در سطح خوبي باشد.

  به عنوان نمونه در صورتي كه عضوي از بدن بيمار قطع مي‌شود، معلوليت وي و امكانات جامعه براي ادامه زندگي عادي فرد معلول نيز بايد در نظر گرفته شود.
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

 7. #7
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض

  کاهش ميزان مرگ و مير ناشي از سرطان

  گزارشي که اين هفته در مجله انگليسي زبان سرطان به چاپ رسيده است نشان مي‌دهد ميزان مرگ و مير ناشي از سرطان نسبت به گذشته کاهش يافته و شانس زنده ماندن در صورت ابتلا به سرطان افزايش يافته است...  به گفته مراکز سرطان شناسي انگليس و آمريکا اين روند مثبت طي 20 سال آينده همچنان ادامه خواهد يافت.


  به نقل ازخبرگزاري فرانسه، محققان پس از بررسي ميزان مرگ‌ومير ناشي از 21 نوع سرطان رايج طي سال‌هاي 1970 تا 2005 به اين نتيجه رسيدند که ميزان مرگ‌ومير ناشي از سرطان طي سال‌هاي 2003 تا 2023 در ميان مردان، 17 درصد و در ميان زنان، 16 درصد کاهش خواهد يافت.


  ميزان مرگ و مير ناشي از سرطان سينه که رايج‌ترين نوع سرطان در آمريکاست از سال 1988 با کاهش قابل توجهي روبه‌رو شده و تعداد افرادي که مداوا مي‌شوند بيشتر شده است. از سوي ديگر تعداد مرداني که به علت سرطان پروستات جان‏شان را از دست مي‏دهند سالانه يک درصد کاهش داشته است.


  محققان دليل اين کاهش را بهبود درمان‌هاي ضدسرطان، کاهش ميزان مصرف سيگار و الکل و درمان به موقع اعلام کرده‌اند. البته لازم به ذکر است برخي از سرطان‌ها مانند سرطان کبد در مردان افزايش يافته است.
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

 8. #8
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض

  هشدار در مورد افزايش مرگ و مير سرطان  هشدار سازمان بهداشت جهاني در مورد افزايش مرگ و مير ناشي ازسرطان

  سازمان بهداشت جهاني ، به مناسبت روز جهاني سرطان اعلام کرد: سال گذشته ميلادي بيش از هفت ميليون و 600 هزار نفر در جهان بر اثر ابتلا به سرطان جان خود را از دست دادند.
  اين ميزان 13 درصد از کل موارد مرگ و مير جهان را به خود اختصاص مي‌دهد. به گزارش خبرگزاري فرانسه سازمان بهداشت جهاني افزود: اگر هيچ اقدامي براي مبارزه با سرطان صورت نگيرد تا سال 2020 شاهد دو برابر شدن آمار مرگ و مير در سطح دنيا خواهيم بود.

  به گفته مقامات سازمان بهداشت جهاني 40 درصد از سرطان‌ها اجتناب‌پذير است.
  سازمان بهداشت جهاني در بيانيه خود افزود: بيش از 70 درصد همه مرگ و ميرهاي ناشي از سرطان در کشورهايي است که درآمد ضعيف يا متوسط دارند.
  در اين کشورها بهداشت نامطلوب روبه گسترش است و شامل مواد غذايي سرشار از قند، نمک و چربي، استعمال دخانيات و کم‌تحرکي مي‌شود.
  مصرف دخانيات، تنها عامل مرگ و مير سالانه حدود يک و نيم ميليون نفر بر اثر سرطان است.
  از نظر طبقه‌بندي، سرطان ريه هر سال موجب مرگ يک ميليون و 300 هزار نفر مي‌شود و ميزان مرگ و مير ناشي از سرطان معده حدود يک ميليون نفر، سرطان کبد 662 هزار نفر، سرطان روده 655 هزار و سرطان پستان 502 هزار نفر اعلام شده است.
  موضوع روز جهاني مبارزه با سرطان، سرطان در کودکان است. براساس اين گزارش، هر سال 160 هزار کودک بر اثر سرطان جان مي‌دهند. در کشورهاي در حال توسعه حدود 60 درصد کودکان مبتلا به سرطان جان خود را از دست مي‌دهند، در حالي که در کشورهاي توسعه‌يافته به علت تشخيص زودهنگام بيماري فقط 25 درصد کودکان مبتلا از دنيا مي‌روند.
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

قوانین ارسال

 • نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
 • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
 • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
 • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
 •  
تبلیغات متنی
گیفت کارت
تبلیغات در ایران سلامت