رييس انجمن سرطان ايران:
سرطان كليه در مردان شايع‌تر از زنان است
داروهاي جديد درمان سرطان كليه، اميد به زندگي را در بيماران افزايش داده است

رييس انجمن سرطان ايران گفت:‌ داروهاي جديد درمان سرطان كليه با افزايش طول عمر بيماران سرطاني و بهبود كيفيت حيات، اميد به زندگي را در بيماران افزايش داده است.

به گزارش سرويس بهداشت و درمان ايسنا، دكتر عبدالله فضل عليزاده گفت: اغلب تومورهاي كليه در مراحل پيشرفته تشخيص داده مي‌شوند. در چنين مواردي درمان‌هاي رايج چندان موثر نخواهد بود؛ اما طي چند سال اخير و با گشوده شدن افق‌هاي جديد در درمان اين بيماري،‌ اميد بيشتر در بيماران مبتلا به سرطان كليه براي افزايش كيفيت زندگي ايجاد شده است.

وي بروز سرطان كليه در مردان را شايع‌تر از زنان دانست و گفت: هنوز دليل مشخصي براي اين موضوع شناسايي نشده است.

وي از قرص‌هاي مسكن فناستين به عنوان يكي از عوامل زمينه‌ساز ابتلا به سرطان كليه نام دارد و افزود: سرطان كليه با علايمي مانند درد، احساس توده در پهلو و برخي مواقع به صورت مشاهده خون در ادرار بروز همراه است. به اين ترتيب ضروري است افراد با مشاهده اين علايم سريع به پزشك مراجعه كنند.

فضل‌ عليزاده در ادامه به سمينار يك روزه سرطان كليه از سوي انجمن سرطان ايران 31 تير ماه امسال اشاره كرد و گفت: بررسي گستردگي و شيوع سرطان‌هاي كليه در كشور، نحوه برخورد با بيماران مبتلا به سرطان كليه و آخرين دستاوردهاي علمي در تشخيص، جراحي،‌ راديوتراپي و درمان‌هاي دارويي (شيمي درماني، ايمونوتراپي و ...) در اين سمينار مورد بحث و بررسي قرار خواهد گرفت.