مبتلایان به سرطان کليه در آمريکا ، در مقايسه با يک دهه گذشته بيماريشان خيلي سريعتر تشخيص داده مي شود
تحقيقات نشان داد، بيماران مبتلا به سرطان کليه در آمريکا در مقايسه با يک دهه گذشته بيماريشان خيلي سريعتر در مراحل اوليه و زماني که تومورها کوچک تر و درمان پذيرتر هستند، تشخيص داده مي شوند.


به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز به نقل از هلث دي نيوز، محققان با تحليل اطلاعات ۲۰۰ هزار بيمار مبتلا به سرطان کليه دريافتند، ميزان سرطان هاي کليه در مراحل اول از ۴۳ درصد از تمام موارد سرطان کليه در سال ۱۹۹۳ به ۵۷ درصد در سال ۲۰۰۴ رسيد در حاليکه ميزان سرطان هاي کليه در مراحل ۲ ، ۳ و ۴ کاهش يافت.
ميانگين اندازه تومورها در مرحله اول از ۴/۱ سانتي متر در سال ۱۹۹۳ به ۳/۶ سانتي متر در سال ۲۰۰۳ کاهش يافت و ميزان افرادي که از سرطان کليه جان سالم به در بردند تا ۳/۳ درصد بين سال هاي ۱۹۹۳ تا ۲۰۰۳ افزايش يافت همچنين در ۵ سال اخير تعداد افرادي که پس از قرار گرفتن در مرحل اول سرطان کليه درمان شدند تا ۸۸ درصد افزايش يافت.
محققان اعلام کردند، اين گزارش به اين معنا نيست که افراد حتما براي اطلاع از وجود سرطان کليه ct اسکن انجام دهند، اما اگر در تصويربرداري شکلي توده يا توده هايي در کليه تشخيص داده شد به يک متخصص مراجعه کنند.
يادآور مي شود، اين سرطان در مراحل اوليه به ندرت علائمي از خود نشان مي دهد و در مراحل بعدي، اين بيماري ممکن است علائمي مثل وجود خون در ادرار، کمردرد، کاهش وزن، خستگي و تب متناوب را به همراه داشته باشد