جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 6 از 6 مجموع

موضوع: توده هاي دردناك زير بغل و سينه

saboori5 آفلاین است تازه وارد

پیشفرض توده هاي دردناك زير بغل و سينه

باسلام
    من دختري 18ساله هستم و ميدونم كه سرطان سينه تو اين سن خيلي نادره اما من حدود دو ماهه كه توده هاي سفت و دردناكي تو ناحيه زير بغل و سينه سمت چپم حس مي كنم
    درد هم دارم به خصوص موقعي كه استرس و هيجان دارم يا عصبي ميشم دردم بيشتره و گاهي حتي به دست چپم و قسمت پايين سينه (دنده ها)هم ميرسه.
    اندازه سينه چپم هم كمي از اون يكي بزگتره(به طور نا محسوس )البته از ابتداي بلوغ بزگتر بود و به مرور زمان نا محسوس شد
    سابقه ژنتيكي هم دارم كه اتفاقا اونم مورد نادريه يعني 100به1! پدرم تقريبا 1 ماه پيش تو يكي از سينه هاش غده در اومد و تشخيص دكتر هم سرطان خوشخيم بودوبا عمل جراحي غده رو برداشتن و الان هم خوشبختانه حالش خوبه.
    من علاءمي مثل بي اشتهايي و ضعف و بي حالي هم دارم و كمي هم وزن كم كردم و رنگ و روم هم بد جوري پريده.
    من براي اين تاحالا به دكتر مراجعه نكردم كه مي ترسيدم سينم رو از دست بدم و يا شيمي درماني بشم
    اين مساله از لحاظ روحي خيلي داغونم كرده جوري كه فكر مي كنم اخر عمرمه!ايا راهي هست كه حد اقل بفهمم خوشخيمه يا بدخيم؟
    لطفآ منو راهنمايي كنيد
    ممنون از سايت خوبتون

دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
    موقعیت
    آمریکا

پیشفرض

کافیه یک بار به پزشک زنان مراجعه کنید.. تا نگرانیتون رفع بشه.. برای اینکه با معاینه میشه فهمید که اون توده زیر بغلتون آیا اصلا غده لنفاوی هست یا نه.. و اگر هست عادی هست یا غیر عادی.. با اینحال

بزرگ شدگی غده های زیر بغل معمولا ناشی از آسیب ها و یا عفونت های موضعی اندام فوقانی همان طرف است. علل بدخیم شامل سرطان پوست و سرطان خونی و در زنان سرطان پستان است. اندازه و قوام گره های لنفاوی و وجود درد.. پارامتر های مفیدی در ارزیابی این بیماران است. گره هائی با مساحت کمتر از 1 سانتی متر مربع تقریبا در تمامی موارد به علل خوش خیم و غیر اختصاصی واکنشی هستند. اگه بیش از 2 سانتی متر مربع باشه می تونیم به بدخیمی و یا گرانولومائی ( مثل سل) شک کنیم
    مطالعه دیگری به 2.25 سانتی متر اشاره کرده. کمتر از 1 سانتی متر.. به علت عفونت های خوش خیم اون منطقه هست.. نرم و سفت بودن گره, لاستیکی و سخت بودن, حدود مشخص و یا ناهموار داشتن حساس و یا متحرک بودن و یا ثابت بودن.. از جمله فکاتور های دیگری هست که باید در معاینه مشخص بشه..
    عضو تحریریه علمی ایران سلامت

saboori5 آفلاین است تازه وارد

پیشفرض

ممنونم دكتر
    ولي يه كم گنگ بود.اخه من از مراجعه به دكتر مي ترسم.ميترسم كه مجبور به شيمي درماني بشم يا سينم رو بردارن.حالا چندتا سوال دارم كه اگه جواب بدين ممنون ميشم:
    1.خوشخيم و بد خيم چه فرقي با هم دارن؟(از نظر علاءم و درمان)آيا هر دو اخرش شيمي درماني و برداشتن سينه و مرگه؟
    2.اگه رفتم دكتر و بدخيم بود چي ميشه؟تكليف چيه؟من ميميرم؟ :( :cry:
    3.با توجه به وضعيت من كه توضيح دادم به نظر شما مال من بد خيمه يا خوشخيم؟
    4.منظورتون از اينكه گفتين:
    اون توده زیر بغلتون آیا اصلا غده لنفاوی هست یا نه.. و اگر هست عادی هست یا غیر عادی..
    چي بود؟لطفا توضيح بيشتري بدين.
    اون توده سفتي كه تو سينم هست به طور قطع سرطانه يا ميتونه موقتي باشه؟(با توجه به اينكه من گاهي وقتا درد و اندازه غده هام حس ميكنم كه كمتره به خصوص زير بغلم)
    ممنون از توجهتون

sabz آفلاین است تازه وارد

پیشفرض

با سلام من یک پسر1516 ساله هستم
    چند روزی میشه که من در روی نوک سینه هام یه برآمدگی حس میکنم اندازش تقریبا یه فندق میشه.می خواستم ببینم چیه؟ Question Exclamation
    در ضمن حرکت نمیکند و سفت است.
    متشکرم

دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
    موقعیت
    تهران
    Blog Entries
    3

پیشفرض

نقل قول ارسالی توسط sabz
    با سلام من یک پسر1516 ساله هستم
    چند روزی میشه که من در روی نوک سینه هام یه برآمدگی حس میکنم اندازش تقریبا یه فندق میشه.می خواستم ببینم چیه؟ question exclamation
    در ضمن حرکت نمیکند و سفت است.
    متشکرم
    شما باید توسط جراح عمومی یک بار معاینه بشید.. اما گمان کنم یک قسمت سینه شما دچار بزرگ شدگی خوش خیمی شده که ما بهش میگیم ژنیکوماستی... این لینک رو با دقت بخونی.. اطلاعات زیادی در باره نحوه برخورد با این مشکل که در پسر های هم سن و سال شما کم هم نیست... پیدا میکنی..

سحر.ميم Guest

پیشفرض

نقل قول ارسالی توسط درسا
    1.خوشخيم و بد خيم چه فرقي با هم دارن؟(از نظر علاءم و درمان)آيا هر دو اخرش شيمي درماني و برداشتن سينه و مرگه؟

ممنون از توجهتون
    درسا شلوغش نكن بابا . من و خيلي از دوستام توي سينه هامون يك دوتا از اين غده ها هست كه خوش خيمه و اگر لازم باشه با جراحي خارج ميشه و ربطي هم به مرگ نداره
    چقدر جون دوستي :lol:
    تازه هر سرطاني هم منجر به مرگ نميشه .

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
تبلیغات در ایران سلامت