جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 2 از 2 مجموع

موضوع: نتیجه تست psa

narges_jb آفلاین است تازه وارد
    موقعیت
    ایران-تهران

Question نتیجه تست psa

سلام
    با تشکر فراوان از وب سایت پرمحتوا و پزشکان و اعضا مهربان و دلسوز
    شوهرم 32سالشونه, چند روز پیش که برای تست تیروئید به آزمایشگاه رفته بودیم درخواست انجام تست PSA هم کردیم؛ لازم به ذکره که پدر شوهرم 3 سال پیش بر اثر ابتلا به سرطان پروستات به رحمت خدا رفتند. امروز که جواب ر گرفتیم:
    PSA (IRMA) 3.0
    Free PSA IRMA 0.2
    مسئول آزمایشگاه گفتن باید به پزشک مراجعه کنی و حتما هم این کار ر میکنیم ولی از نگرانی نمیتونم بخوابم خواهش میکنم اگر میتونید من ر راهنمایی کنید که آیا مشکلی هست؟!

دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
    موقعیت
    آمریکا

پیشفرض

چون حرف و حدیث در باره استفاده از تست psa برای تشخیص سرطان پروستات زیاد هست . هر چند وقت یکبار
    نوع دیگری از ارزیابی این پروتئین معرفی می شود. یکی از این روشها همین روشی هست که شما اشاره کردین یعنی مقدار ازاد psa و مقدار متصل به پروتئین آن جداگانه محاسبه شود. . مقدار آزاد psa می تواند به ما بگوید که این افزایش پروتئین اصلا اهمیت دارد یا نه و اگر هست به سرطان ارتباط دارد یا نه. اگر درصد آزاد بیشتر باشد مسائل خوش خیم مطرح است و اگر درصد اتصال یافته بیشتر باشد مسائل بدخیم.در شرایطی که طبق این تست سرطان مورد نظر باشد اولین گام بیوپسی خواهد بود.طبق این نمودار بسیار جالب و مفید
    http://commons.wikimedia.org/wiki/Fi..._psa_table.png
    نسبت بین مقدار آزاد و اتصال یافته بیمار شما بین 0 تا 10 هست و احتمال سرطانی بودن آن بالا هست. باید ارزیابی بیشتری بعمل بیاد. بنا براین من با نظر پزشک آزمایشگاه موافق هستم

تشخیص ازمایشگاه سرطان پروستات - psa
    تشخیص ازمایشگاه سرطان پروستات - psa
    اخبار psa
    اخبار psa

البته سن بیمار جای تامل دارد. من گمان نکنم حتی اگر موارد ارثی هم مطرح باشد در این سن کم قابل توجیه باشد گرچه تا اونجائیکه من میدونم هنوز علت ژنتیک قاطعی برای سرطان پروستات معرفی نشده. مثل مواردسرطان پستان و تخمدان نیست که با قا طعیت همه چیز اثبات شده و برنامه های مختلف برای آن پیشنهاد شده.
    عضو تحریریه علمی ایران سلامت

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
بیمارستان تخصصی بیکن مالزی