براساس آمار مركز تحقيقات گوارش و كبد، در ايران سالانه 3500 نفر مبتلا به سرطان مري شده و 2700 نفر به همين علت جان مي‌سپارند.


دكتر رضا ملك‌زاده در خصوص علت ابتلا به سرطان مري اظهار كرد: فاكتورهاي متعددي زمينه را براي بروز سرطان مري آماده مي‌كنند؛ اما در حال حاضر بيشترين تلاش ما روي اين نكته متمركز شده كه علت قطعي اين امر را در ايران مشخص كنيم. در همين راستا و براساس نتايجي كه تا كنون به دست آمده مي‌توان گفت كه فقر، مشكلات تغذيه‌اي، كمبود مواد مغذي و نحوه نگهداري، پخت و مصرف غذا مهمترين دلايل بروز اين سرطان است.
رييس مركز تحقيقات گوارش و كبد دانشگاه علوم پزشکی تهران ضمن اشاره به اين كه 100 نفر از برجسته‌ترين محققان كشور در حال بررسي روي سرطان مري هستند، خاطرنشان كرد: اين سرطان غالبا در افراد بالاي 60 سال بروز مي‌كند و شخص مبتلا را بلافاصله از بين مي‌برد، اما در حال حاضر تلاش ما بر اين است كه حداقل 10 سال به عمر اين افراد افزوده و اميد به زندگي را در آنان افزايش دهيم.
مجري طرح پژوهش در خصوص سرطان مري و معده در شمال ايران شيوع سرطان مري بين دو جنس مرد و زن را در ايران نزديك به هم عنوان و تصريح كرد: آمار بروز سرطان مري در ايران 10 تا 100 برابر بيشتر از مناطقي مانند آمريكاست.
وي روشهاي پيشگيري از ابتلا به سرطان مري را شامل عدم مصرف غذاهاي بسيار چرب، ترش، مانده و داغ دانست و همچنين تاكيد كرد: خودداري از مصرف چاي پر رنگ، نگهداري وزن در حد متعادل، ورزش كردن، سيگار نكشيدن و داشتن روحيه پرنشاط و شاد مي‌تواند از بروز سرطان مري و حتي ساير سرطانها در فرد جلوگيري كند.
منبع : ایسنا