یک گل می‌تواند اثر داروهای سرطان را یک میلیون برابر کند !

جامعه - دانشمندان ادعا کردند یک گل سفید معمولی می‌تواند درمان سرطان خون را متحول کرده و سالانه جان هزاران نفر را از مرگ نجات دهد.

عصاره یک گل سفید رنگ می‌تواند اثرداروهای ضد سرطان و کارایی آن‌ها را تا یک میلیون برابر افزایش دهد.
دانشمندان متوجه شدند ملکول‌هایی به نام ساپونین که از گیاه Gypsophila paniculata به دست می‌آید می‌تواند غشای سلول‌های سرطانی را در هم بشکند.
به این ترتیب داروهای دارای آنتی‌بادی که به نام ایمونوتوکسین‌ها مشهور هستند راحت‌تر می‌توانند به سلول‌های سرطانی حمله کنند و اثر و قدرت درمان‌هایی موسوم به ایمنی درمانی که در انواع خاصی از سرطان خون و سرطان لنفوم استفاده می‌شود تا یک میلیون برابر افزایش پیدا می کند.
این کشف جدید توسط محققانی که در مرکز خیریه Leukaemia Busters در سوث‌هامپتون کار می‌کردند صورت گرفت.
این مرکز توسط دیوید و بی فلاول اداره می‌شد که فرزندشان به دلیل ابتلا به یک سرطان خون غیر قابل درمان در سال 1990 و در سن 10 سالگی جان خود را از دست داد.

محققان این مطالعات را در آزمایشگاه تحقیقاتی سرطان خون سیمون فلاول در بیمارستان عمومی سوث هامپتون انجام دادند.
دکتر دیوید فلاول در این باره گفت : این کشف جدید می‌تواند انقلابی در درمان سرطان به وجود آورده و جان هزاران نفر را از مرگ نجات دهد.
البته این روش فقط اختصاص به سرطان خون ندارد و می‌توان آن را در بسیاری دیگر از سرطان‌ها نیز مورد استفاده قرار داد.
به این ترتیب با کمک این کشف جدید سلول‌های سرطانی بسیار موثرتر کشته می‌شوند و برای درمان بیماران داروی کم‌تری نیاز خواهد بود.
قدم بعدی ما این است که با استفاده از تحقیقات کلینیکی دارویی ساخته و آن را در اختیار بیماران قرار دهیم . اگر این تحقیقات که بین 3 تا 5 سال به طول می‌انجامد با موفقیت همراه باشد جان هزاران نفر از مبتلایان به سرطان نجات پیدا خواهد کرد.
این یافته جدید در نتیجه 12 ماه تحقیقات مداوم و با همکاری دانشمندان آلمانی صورت گرفته است.