مصرف سويا ابتلا به سرطانهاي وابسته به هورمونهاي جنسي را كاهش مي‌دهد

مصرف سويا در پيشگيري از سرطان به ويژه سرطانهاي وابسته به هورمونهاي جنسي در بانوان (سرطان سينه، تخمدان و آندومتر رحم) و سرطان پروستات در مردان نقش اساسي دارد.

به گزارش سرويس «بهداشت و درمان» خبرگزاري دانشجويان ايران، سويا نه تنها در پيشگيري از سرطانهاي وابسته به هورمون مؤثر است بلكه از رشد سلولهاي سرطاني غير وابسته به هورمونها نظير معده و ريه نيز جلوگيري مي‌كند، به گونه‌اي كه خطر ابتلا به سرطان سينه در زناني كه مرتب سويا مصرف مي‌كنند نسبت به زناني كه به ندرت مصرف سويا دارند كمتر از نصف است.

گفتني است كه علت اين تاثير سويا، وجود تركيباتي به نام ايزوفلاون است.

‌از اثرات مهم ديگر سويا، كاهش عوارض ناشي از يائسگي از جمله گرگرفتگي در زنان است. از جمله كارهايي كه براي كاهش اين عارضه در اين دوران انجام مي‌دهند، دادن يك دسته داروهاي هورموني است. سويا داراي ماده‌اي است كه بدون ايجاد مشكلات ناشي از استروژن درماني مي تواند باعث كاهش حالت گرگرفتگي در زنان شود كه البته اين امر مستلزم مصرف مداوم سوياست.

همچنين، مصرف سويا در دوران پيش از حاملگي مي‌تواند در منظم شدن سطح هورمونهاي خانمها و پيشگيري از پوكي استخوان كمك كند. از جمله ناراحتي‌هاي شايع دوران يائسگي، واژينيت آتروفيك است كه يك التهاب دستگاه تناسلي ناشي از كاهش سطح هورمونهاست و تا حدودي با مصرف سويا به دليل اثر هورموني كه در مواد تشكيل دهنده آن وجود دارد اين عارضه برطرف مي‌شود.

لازم به ذكر است سويا در پيشگيري از بيماريهاي قلبي - عروقي نقش تعيين كننده‌اي دارد. مصرف آن سطح كلسترول خون را به اندازه 10 درصد و ابتلا به بيماريهاي قلبي - عروقي را به ميزان 20 درصد كاهش مي‌دهد. از آنجا كه اين دانه غني از اسيدهاي چرب ضروري و فقير از اسيدهاي چرب اشباع مضر است، لذا در پيشگيري از افزايش كلسترول خون موثر است. مصرف روزانه 25 گرم از پروتئين‌هاي سويا سطح ldl و تري گليسيريد را به ترتيب به اندازه 13-10 درصد كاهش مي‌دهد.

ايزوفلان‌هاي سويا در بدن نقش آنتي اكسيدان داشته و همچنين به صورت گشاد كننده عروق خوني عمل مي‌كنند و از تجمع پلاكت‌ها در داخل شريانها جلوگيري مي‌كنند.

بر اساس اين گزارش، تمامي اين اثرات با مصرف مداوم و طولاني مدت سويا ممكن مي‌شود و براي مصرف محصولات سويا هيچگونه عارضه خطرناكي گزارش نشده است مگر تعداد محدودي از افراد كه امكان دارد به سويا حساسيت داشته باشند كه در اينصورت بايد از مصرف آن خودداري كنند.

گفتني است كه سويا به عنوان يك منبع غذايي در بسياري كشورهاي آسيايي و اروپايي شناخته شده كه به دو صورت جوانه و دانه كامل در طبيعت يافت مي‌شود. جوانه آن در مقايسه با دانه گياه سويا از نظر ميزان مواد مغذي بسيار ضعيف است و دانه گياه سويا و مشتقات آن به عنوان يك منبع مهم تامين كننده پروتئين، چربي و مواد معدني محسوب مي‌شود. چربي اين دانه حدود 20 درصد است كه غني از اسيدهاي چرب ضروري و فاقد اسيدهاي چرب اشباع مي‌باشد و از ميان مواد معدني موجود در آن، كلسيم، روي و آهن به وفور يافت مي‌شود. حدود 40 درصد از مواد مغذي موجود در آن را پروتئين تشكيل مي‌دهد كه خاصيت آلرژيك غذايي دارد ولي شدت آن كم است لذا بايد قسمتهاي نامناسب پروتئين سويا را كه در بروز آلرژي و همچنين ايجاد محدوديت در بسياري از واكنشهاي بدن نقش دارند، بوسيله روشهاي تهيه سنتي يا صنعتي از بين برود.